Jump to content
Sign in to follow this  
Wolfman

CeBIT (Hanovra)

Recommended Posts

Vine cineva? Eu voi fi acolo in primele doua zile, sper sa-mi ajunga timpul macar pt. o parte din ceea ce vreau sa vad.

Share this post


Link to post

Eu (prin firma la care lucrez) nu vand KW ci servicii IT. Lauda o sa fie cand o sa ma duc acolo dupa un ALLROAD, nu la un targ de IT, pe banii firmei. :D

Edited by Wolfman

Share this post


Link to post

Nu vin ca nu ma mai tin genunchii la cate tipe cu ceva pe ele cat de cat te imbie cu... prospecte :)

Share this post


Link to post

cum a fost?

Share this post


Link to post

Super a fost,nu am reusit sa vizitez tot ce voiam sa vad, desi am facut pe jos peste 12 km prin targ; plin de asiatici cu tehnologii aproape SF, foarte amabili si dornici de contracte. Impresii negative - o multime de standuri germane nu aveau prospecte decat in germana, 99 % din hostese super naspa, berea scumpa - 5 EURO sticla 0,33l.. Nota 10 la educatie, mi-a cazut blackberry-ul cand am coborat din taxi in fata hotelului iar dupa 10 sec cand tocmai ma scotoceam dupa el, (realizand ca nu-l mai am) mi l-a adus o doamna.

Share this post


Link to post

la anul ma duc si eu ca de mult imi doresc. o sa fac un road trip pana in Germania si fac in asa fel sa ajung si acolo. Am inteles ca in 2010 e mai scurt cu o zi (2-6 martie). Tu cat ai stat? SI cat ti-a trebuit sa umbli peste tot? Am auzit ca e si in Berlin asa ceva, se cheama IFA. E in septembrie anu asta si daca reusesc sa-mi schimb masina pana atunci ma duc. Poate au fetite mai dragute! Cat a costat intrarea la CeBit?

Share this post


Link to post

Am fost doar o zi efectiv la targ (am avut free ticket, prin firma), din cate mi-aduc aminte intrarea era ceva pe la 35 EURO; n-am reusit sa vad decat 80% din standuri, asta in vreo 5 ore de mers (mai mult n-am rezistat), unele in viteza doar aruncand un ochi pe exponate sau pliante. Ar fi fost necesare macar doua zile, insa a intervenit ceva la serviciu si a trebuit sa ma intorc mai repede.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...