Jump to content
Sign in to follow this  
darem

Masini De Polish

Recommended Posts

A cumparat cineva o masina speciala de polish de genul celei de pe www.comenzi.ro ? Daca da spuneti va rog cat este de eficienta, cat de repede se uzeaza acele perii?

In concluzie merita banii? Si nu ma refer daca este sau nu bine sa ne polish-am masinile! Mentionez ca ea costa 1,25 mil.

 

Acesta este raspunsul lor:

 

"Stimate client,

 

Masina de polishat are un cap rotativ din burete. Masina se livreaza cu doua

imbracaminti(huse) pentru capul rotativ: una din material textil pentru

aplicarea polish-ului si alta dintr-o blana sintetica pentru lustruire.

 

Nu comercializam consumabile pentru masina de polishat."

 

Multumesc anticipat!

post-712-1108545928_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Salutare!

Raspund tot eu vad!

Intamplator am dat peste un site al unei firme din Bucuresti care vinde produse de acest gen. Am luat legatura cu ei si:

 

"134.288 Disc blue Pret f tva 388.100 lei

Modul de expediere: vi-l pot trimite printr-o firma de curierat sau eventual poate treceti prin Bucuresti.

Ca sa va pot factura, am nevoie de datele firmei dvs.

Curieratul va fi platit integral de catre dvs iar in posesia lui veti intra dupa ce achitati contravaloarea produsului respectiv ( in pachet o sa aveti si chitanta)."

carsystem.ro.doc

Share this post


Link to post

Nu e neaparat scumpa, dar se poate si mai bine.

Prin Bucuresti (nu stiu la Cernavoda) e o firma Rombiz care are magazine pe ici si colo si aduc masinarii de tot felul de prin Anglia. La ei am vazut una la 600K.

In ceea ce priveste buretii si blanitele, daca esti pasionat ti le faci. De exemplu, treci pe langa un targ de pe sosea cu artizanaturi si iti iei o blanita de miel din care iti faci un "disc"de lustruit, mama, mama.

Daca o vrei pentru tine (sa-ti faci masina giugiuc) nu se merita decat daca vrei sa mai ai o scula in casa.

Daca insa o iei sa te apuci de treaba (ceea ce probabil e cazul, ca altfel nu te-ar preocupa prea tare uzura) e buna de inceput, pana iti faci "firma". Dupa, iti trebuie ceva mai profesional (de exemplu orbital).

Share this post


Link to post

Oh! mersic mult de sfaturi, dar nu vreau asta decat pentru mine pentru ca pana acum am polishat si ceruit masina cu manutza mea si daca la polish mai e cum mai e, la ceara solida mori langa masina s-o dai jos! nu cred ca voi face o investitie mare pe ceva orbital, vorba ta inca o masina in casa, ci voi incerca solutia cu perii, bureti s.a. pe care sa le prind la bormasina sau flex! cat despre treaba cu blanita chiar nu stiu sigur cum voi putea face o peri ceva s-o folosesc asa cum am mai spus...!

Eu am comandat de pe net un burete pentru lustruit, de fapt cel din postitul anterior si abia astept sa vina si sa-l folosesc si va impartasesc impresiile!

Bafta si numai bine!

Share this post


Link to post

Pana la urma la care din solutii ai apelat ? Ma bate si pe mine gandul sa iau o masina Stern, mai ales ca au facut si o mica reducere. Oferta aceea cu consumabile nu contine adresa de contact, preturi, nimic... :(

 

Numai bine !

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...