Jump to content
Sign in to follow this  
Tommy

Femeile .. In Dreapta.

Recommended Posts

Mai bine primeai unul cu.. "vezi ca vine curba la dreapta, nu e musai sa o tai prin aratura" =))

Bre ce-mi plac expresiile "a mea", "al meu" cand sunt asociate cu persoane :)

Share this post


Link to post

Eu sunt ceva mai norocos.

 

Daca o comit, niciodata nu-mi spune nimic pana ajungem la destinatie ... isi scoate parleala acolo. Cateodata parca ar fi de preferat sa-mi zica imediat :)

 

Dar, ca o compensare, e un bun copilot. Mi s-a intamplat sa-mi dau seama, dupa sute de km de condus, ca ... nu m-am asigurat niciodata din dreapta si ... tot ea se ocupa de banda din dreapta ... daca e liber in fata sa pot intru :D Partea proasta e ca deja mi se pare "complicat" sa o fac eu cand sunt singur in masina :(

Share this post


Link to post

Din intamplari cu "daca n-aveam copiloata" (in ordinea cronologica inversa a aminitirilor):

- ma urcam pe bordura la Olimp cand eram preocupat de un aparat foto

- ma pupam cu un Pajero la Techirghiol - Ioana zicea ca e o curba mai lejera, dar ea era la mai putin de 90

- ma bagam in stanga sau dreapta in diverse masini, aflate pe banda lor sau a mea

(precum vedeti nu stau prea bine cu memoria de lunga durata, ceea ce inseamna ca sunt... tanar :) )

Ca sa ma disculp, ca m-am straduit din rasputeri sa ma gandesc :D , am impresia ca atunci cand avem "insotitor de bord" am tentatia de a fi ceva mai neatatent. Daca m-as comporta cand sunt singur la fel, atunci cu siguranta n-as mai avea carnet si/sau masina. La naiba, ce ne fac?

Share this post


Link to post

vodoo...

 

Mai bine primeai unul cu.. "vezi ca vine curba la dreapta, nu e musai sa o tai prin aratura" =))

Bre ce-mi plac expresiile "a mea", "al meu" cand sunt asociate cu persoane :)

 

nu cunosc termenul de aratura... ai putea sa fii mai explicit :) )

Share this post


Link to post
Din intamplari cu "daca n-aveam copiloata" (in ordinea cronologica inversa a aminitirilor):

 

Pai, de-i asa, acum nu mai eram pe aici. Incercam din rasputeri sa gasesc tigara ce cazuse undeva pe scaun, dar ma ardea prin pantaloni. Daca nu era "dreapta" sa ma anunte ca sunt pe contrasens si acesta nu e liber, inventam primul TIR Honda.

Share this post


Link to post

Un alt motiv pt care tigara dauneaza grav sanatatii... sau cum mai scrie pe unele pachete de tigari fumatul ucide =)) > :)

Share this post


Link to post

De aceea nu fumez in masina... :P

Share this post


Link to post

Beah, ce porcherie!

Mai are şi vocea aia prelucrată, de zici că cântă-ntr-o ţeavă...

Share this post


Link to post

N-am putut asculta nici 30 de secunde. Laure nu mai puneti porcarii de astea frateee..

Share this post


Link to post
Mai are şi vocea aia prelucrată, de zici că cântă-ntr-o ţeavă...

..pacat ca nu este de esapament; dadeam drumu` la motor ...

Share this post


Link to post

Asta da gest umanitar =))

Share this post


Link to post

Eu ma simt cel mai bine cand am sotia in dreapta, conduc mai bine cand este ea in dreapta, mai prudent, mai incet. Nu ma sacaie la volan, tace cand intru in depasire, imi spune cand e liber in dreapta...una peste alta este copilotul perfect .

Mai rau este cand sunt eu in dreapta si conduce ea, ma roaga frumos sa tac din gura sau sa cobor :( .

Share this post


Link to post

e bine daca te roaga frumos sa cobori din masina, mai exista si varianta sa iti deschida usa si sa te arunce din mers :D

Share this post


Link to post

Nu, mai rau e ca dupa ce ajunge la destinatie (sau cateva zile dupa) sa zica "Eu nu mai conduc cu tine niciodata!".

Share this post


Link to post
Eu ma simt cel mai bine cand am sotia in dreapta, conduc mai bine cand este ea in dreapta, mai prudent, mai incet. Nu ma sacaie la volan, tace cand intru in depasire, imi spune cand e liber in dreapta...una peste alta este copilotul perfect .

Mi-ai luat vorba din gura !

Share this post


Link to post
N-am putut asculta nici 30 de secunde. Laure nu mai puneti porcarii de astea frateee..

Bine, am grija de-acu. > :)

Share this post


Link to post

@Mike.omega: Nu are rau de mare, s-a intamplat odata sa venim de la un gratar (dupa ce ne-am umflat de mici :D ) si ne-am cam certat ...Si am mers "mai sportiv" , de zicea pe la 90/h sa o las sa coboare =))

Eu ma simt f. bine cu ea in masina, conduc mai prudent, ma anunta cand vine o masina cand dau cu spatele, etc...E buna de copilot :D

Share this post


Link to post

Impresia mea e ca atentia imi scade cand sunt "insotit". Desi, normal, se scoala constiinta in mine ca am pe socoteala si alte vieti, totusi apar momente pe care, statistic vorbind, nu mi le permit cand sunt singur. Probabil ca subconstientul lucreaza :)

Share this post


Link to post

Cei drept, la mine in masina-i liniste, nimeni nu comenteza. Fetele calatoresc pe bancheta din spate, nevasta-mea citeste, aia mica se joaca sau doarme si n-au ele nici o treba cu soferul - condusul. Daca uit sa schimb pozitia oglinzii (din interior) am sanse de a avea o calatorie foarte obositoare. Singura, da, singura care mai avea cite ceva de comentat pe bancheta din dreapta, era tatal socru (marele sofer, cu 200km parcursi anual) caruia i-am promis ca nu-si mai pune piciorul in masina mea, de nu-si tine gura. :) )

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...