Jump to content
Sign in to follow this  
gabyflorin98

Aveo Platinum/turometru Si Vitezometru

Recommended Posts

Salut ma numesc Florin sunt din Calarasi am un aveo platinum si de ceva zile nu mai functiona becul de la faza scurta la bord.Azi am dat bordul jos am scos mufele din ceasuri sa vad daca gasesc unde este problema.Nu am reusit sa gasesc problema in schimb dupa ce am montat totul la loc ,am constatat ca nu mai functioneaza turometrul si vitezometrul. am scos borna de la baterie ca sa resetez calculatorul dar tot nu functioneaza. ma puteti ajuta?

Edited by gabyflorin98

Share this post


Link to post

Daca intrebai inainte aflai ca Aveo nu are bec pe bord pentru faza scurta.

Esti sigur ca ai pus totul la loc cum trebuie?

Share this post


Link to post

...

becul verde din partea dreapta a ceasurilor cel cu pozitiasi de montat nu a fost decit doua mufe

Edited by tolin
citare inutila post anterior

Share this post


Link to post

Asta e un bun exemplu de marire a "gaurii negre"....eu zic ca era mai simplu sa treci pe la service, doar exista si garantia de 3 ani. Nici acum nu e prea tarziu.

Share this post


Link to post

Pai, chestia e clara: ori nu ai pus toti conectorii la loc, ori nu i-ai pus cum trebuie, ori ai busit cumva o siguranta (la asta nu stiu exact cum e la Aveo - la Kalos, cirucitul pentru instrumente este alimentat prin F4 si F14).

Share this post


Link to post

Pana la urma cum s-a rezolvat? Am aceeasi problema, dar sigurantele sun ok!

Share this post


Link to post

2007 an de fabricatie => ai garantie, mergi la service. Eu nu prea inteleg cum nu va pricepeti, da va bagati manutele peste tot...

Share this post


Link to post

Pai asa inveti sa te pricepi...

Share this post


Link to post

Sau strici si platesti...

Share this post


Link to post

Sau te descuri si singur (fara rautaciosi)! Cand am montat la loc am blocat acele la turometru si vitezometru. Am mai dsfacut o data si am rezolvat. Multumesc foarte mult pentru ajutor...

Share this post


Link to post
Pai asa inveti sa te pricepi...

Si dupa ce te pricepi bagi un help/urgent pe forum ?

Share this post


Link to post

Da... Si poti da de oamenio care sunt constienti ca au fost ca tine si au facut si ei greseli , sau de oameni mandri care sa te ironizeze...si sa uite de unde au plecat!Nu-i asa maestre?

Share this post


Link to post
...

becul verde din partea dreapta a ceasurilor cel cu pozitiasi de montat nu a fost decit doua mufe

Becul ala verde nu e pentru proiectoare?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

ย 

×
×
  • Create New...