Jump to content
Sign in to follow this  
tzuku

Vreau Sa Cumpar Daewoo

Recommended Posts

salutare lumea, postez prima oara la forumul vostru. Problema mea este ca, vreau sa-mi iau o masina daewoo, numai nu stiu care sa iau: vreau sa consuma putin, sa fie ieftin intretinerea. Ma bate gandul la un matiz, dar nu stiu cum se descurca cu 4 persoana la un drum lung. Masina o sa folosim cu nevasta mea, gen: servici-casa, cumparaturi, odata la 3-4 luni la un drum lung ( 2000-2500 km ) cu 2 persoana. Nu sunt hotarat ce sa-mi iau, Matiz, Cielo, Espero ( la Espero imi place la nebunie cum arata ) Problema ca nici nu vreau sa depasesc pragul de 3500-3700 de euro. Vreau sa fie minim EURO2.

 

Astepti indicatii, sugesti, pareri...din partea voastra

 

 

Multumesc, Nicu

Share this post


Link to post

Toata lumea vrea un lucru de calitate,sa fie ieftin si consume putin,din pacate acest lucru nu exista,si orice ai alege trebuie sa faci un compromis.La banii pe care ii ai disponibili te-ai incadra doar la un matiz chel din maxim 2005 euro 3,consum mic cei drept,intretinere relativ ieftina dar cu un mic compromis daca vrei sa folosesti masina pentru drumuri lungi si cu 4 persoane pt ca nu este "cea mai confortabila masina" in acest domeniu.

 

La un cielo te-ai incadra probabil la unul din '96 cu foarte multi km si care nu ete non-euro`aceas parere o am si despre espero,avantaje-spatiu mai mare,mai confortabila,buna pt drumuri lungi.

 

Ca si concluzie daca ar fi sa aleg la banii astia o masina as alege matiz cu compromisurile de rigoare.

 

Succes in gasirea masinii dorite!

Share this post


Link to post

La drum lung cu 4 persoane in masina e cam enervant. Acuma depinde si unde faci acele drumuri. In romania la fiecare sant facut de tiruri in asfalt ai impresia ca te urci pe pereti si telescoapele se duc destul de repejor. Dar pentru doua persoane si drumuri in oras este ok, mai putin vara daca nu ai AC si va sta in fata blocului unde bate soarele pe ea toata ziua.

 

Eu am avut matiz E3 din 2005 si pot spune ca este o masina simpla si usor de intretinut cu niste costuri acceptabile mai ales ca sunt student :) .

 

PS: vezi ca la autohertz (parcarea de la centrul Alfa, unde intoarce 9-le) au un espero adus de dincolo... poate te intereseaza.

Share this post


Link to post

Corectati careva subdenumirea topicului :P

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...