Jump to content
Sign in to follow this  
ediblue

Unde Luati Pranzul Cand Sunteti La Servici?

Recommended Posts

Este cam vechi topicul, dar daca tot la readus la viata Viktor.. sa ma bag si eu in seama. Sunt zile cand mananc la bucataria firmei( unde avem bucatar pentru noi ), o masa costa 7RON cu tot cu desert sau acasa :)

Share this post


Link to post

Cand lucrez la Galati, avem firma de catering, ieftin, cam 8 lei un fel de mancare sau 10-11 lei daca mai iei si desert. 2 feluri n-am putut manca niciodata.

 

Cand sunt la Braila, insa, fiind punctul de lucru in afara orasului, ma multumesc cu mancarea de la benzinaria AGIP din complex, destul de scump (am dat odata 11 lei pe 2 bucati mici de snitel si ceva piure) si cam putin. Insa mancarea e de mai buna calitate decat in primul caz.

Share this post


Link to post

Daca tot s-a reinviat acest topic, cel mai des mancam la 4Friends, autoservire pe Bulevardul Mamaia, preturi nici prea mari nici prea mici.

Intre timp am descoperit bucataria firmei => mancare de acasa.

Share this post


Link to post

Eu iau de la Happy Time au de toate si preturile mi se par ok

 

Share this post


Link to post

De obicei iau "meniul zilei", de la Real .Sibiu sau Deva.Aici merg saptamanal, o data la Sibiu si o data la Deva.Mancarea este OK. 8.72 lei o ciorba si un felul 2.In rest daca sunt in alte localitati care nu au Real mananc pe unde apuc.

Share this post


Link to post

8.72 lei o ciorba si un felul 2.

Strategic, te descurci fix c'un bon!

Eu cu bonurile ma duc la mega-imaj si iau vin, ca bulanjii de la carfur nu dau pe bonuri. Cica nu e aliment. Ei nu.. :rolleyes:

Share this post


Link to post

In schimb daca iei otet nu e nici o problema... :wallbanger:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...