Jump to content
Sign in to follow this  
NFS

Euro 2008

Recommended Posts

Mah, daca il mai lauda vreunul pe Mutu ii dau la bataturi :mrgreen: Ne-am inteles? :D

 

Cum ti'am mai zis ... ca tot romanu iti dai si tu cu parerea despre fotbal . Evident alt subiect nu gasesti decat sa'l critici pe Mutu. Mutu e singurul atacat de valoare din tara asta ! Daca el era mereu intre 3 olandezi ce vroiai sa faca ? ... Uita'te la Fiorentina unde are parte de sprijin in atac , cum joaca ... gol dupa gol ..

 

El incearca, se zbate , mai creeaza o faza doua ... dar ceilalti atacanti ( D. si M . Niculae ) ce'au facut ? .. Nici macar o actiune nu au avut in 3 meciuri ...

 

Iar daca jucam mai ofensiv ne luam 3 4 goluri ca celalalte mari echipe ... Italia si Franta ( campiona si vice ). Atat au putut...

Edited by Razv

Share this post


Link to post
Haida de. Daca stiai tu, Sebianu' sau Alezzu' de 11 mai buni decat astia care au fost in teren, mai era ceva.

 

Nici n-am zis ca erau altii mai buni. Am zis doar ca generatia asta, cu briliante si alti bolovani, e cam de cacao. Si nu prea ai cum sa ma contrazici! Numa aere de vedete si vorbe mari, pe teren mai subtire...

Cand imi amintesc ca inainte de europene, pe la conferintele de presa, aveau chiar tupeul sa pomeneasca de titlul european... #-o Mama lor de obraznici!

Edited by NFS

Share this post


Link to post

Eu raman amuzat de faptul ca ii critica lumea pentru ca au pierdut cu rezervele Olandei. Si amintesc acum doar de 3 rezerve care mai ca ar face praf multe echipe: Robben, van Persie, Huntelaar.

 

Generatia este asa cum este, eu prin suporter inteleg ca trebuie sa ii incurajam pe-astia pe care ii avem, nu sa injuram de mama focului ca n-avem altii mai buni.

 

Poate cand o sa aiba si marile noastre echipe centre de juniori unde copiii nu trebuie sa isi plateasca de la ghete, aparatori, tricouri, pana la cantonamente, o sa avem pretentii. Pana atunci, eu unul sunt multumit ca am terminat grupa in fata Frantei, si am facut un 1-1 spectaculos cu Italia. Suntem totusi o echipa mica, si am realizat ceva.

Share this post


Link to post

Hai Mann ,ca avem jucatori.Dare nu avem cine sa-i antreneze ,sa`i invete ,tactici etc,sa le puna osul la treaba. > :)

Edited by puchi

Share this post


Link to post

Mircea Sandu, ca el pastoreste cu mare har cloaca asta de mafioti.

 

 

Generatia este asa cum este, eu prin suporter inteleg ca trebuie sa ii incurajam pe-astia pe care ii avem, nu sa injuram de mama focului ca n-avem altii mai buni.

 

 

Aha, eu inteleg atunci prin suporter inteleg.. noi suportam si nu gandim.

 

Suntem totusi o echipa mica, si am realizat ceva.

 

Daaa, ca intotdeauna, sa ne facem de cacao cu margarina.

Share this post


Link to post

Nu, nene Tommy, sa castigam CEul. Ca doar suntem primii peste tot, nu?

 

@NFSule: ei, saracii, stiau cat le e plapuma. Eu unul, agasat mereu de ziaristii nostri 'dornici de performanta', n-am inteles decat ca, speculatia pe mana careia au mers astia din urma a fost 'daca ne calificam dintr-o astfel de grupa, de ce sa nu luam titlul?'. Ce era sa spuna jucatorii? "Pleaca nene d'aici, om bate noi Franta si Italia, da' cu...Turcia/Suedia n-avem sanse"?!?! N-am vazut-o altfel decat ca o reactie logica la retoricile deontologilor.

 

In fine, ii subscriu lu' andrew. Ma buseste rasu cand vad cum i se cere demisia lui Piti, "atentul strateg care acu' cateva zeci de ore a tinut in sah Franta si Italia", or cum se comenteaza ca nu si-ar fi dat nimeni interesu'. Astept sa ni se nasca unu-doi atacanti de clasa, si atunci...mai sper. Ori poate sa-mi cloneze careva 5 Chivi si 5 Mutzi.

 

De reflectat: Cocis avea sa doboare recordul lui Banel (depasit, la randu-i, de un suedez), alergand 12.75km cu Olanda. Dar nu s-au daruit, este? :|

 

 

Antipaticu' .

Share this post


Link to post
Dar totusi... ce vroiati, maestrilor? Titlu' ioropean? Macar m-au tinut cu sufletu' la gura ~240min., ceea ce n-am mai patit de cand eram un pusti.

 

Un suporter de 3lei! ?.

 

 

 

Pisi, 90x3=270 de minute...90 de minute avea un meci de fotbal ultima oara cand verifivasem...asta daca nu cumva ultima jumatate de ora dintr-un meci n-ai petrecut-o...cine stie cum :P

 

Un carcotash de 4 lei

 

Razv, la tine am activat functiunea Ignore ca ma plictisesti :mrgreen:

Edited by Sebian

Share this post


Link to post

Chiar tu sa nu prinzi ironiile? Ori chiar te gandesti ca am mai sperat la 1-0 si...jocul care se juca? Uf, Sebiane, uf.

 

LE: un plus de imagine totusi pt perspicacitate... :D

Edited by Immortal

Share this post


Link to post
De reflectat: Cocis avea sa doboare recordul lui Banel (depasit, la randu-i, de un suedez), alergand 12.75km cu Olanda. Dar nu s-au daruit, este? :|

Pai sa reflectam... io credeam ca ma uit la CE de fotbal, nu la ala de atletism. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Chiar tu sa nu prinzi ironiile? Ori chiar te gandesti ca am mai sperat la 1-0 si...jocul care se juca? Uf, Sebiane, uf.

 

LE: un plus de imagine totusi pt perspicacitate... :D

 

 

Pisi, eu ma gandeam ca un suporter adevarat sparge seminte pina la sfarsitul meciului, nu abandoneaza lupta inainte de vreme :P =))

Edited by Sebian

Share this post


Link to post

@Sebian: ei, vezi? Asa-ti mai revii, esti mai 'tu'.

 

@NFS: fiecare trage ce concluzie poate/vrea. D-aia facem petitii online sa-l demitem pe Piti si d-aia plang 'suporterii' nationalei dupa...Anca, Sepsi si Trica.

 

 

Over and out .

Share this post


Link to post

Very good =))

 

Mesaj pentru suporterii infocati: vroiati sa bage mingea olandezii in poarta dupa tehnica balanel,

sau preferati sa bagati singuri fularul in gura? =))

Ca printre anumiti ochelari e mai greu :D

 

Btw, vin tricolorii emo acasa =))

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Marele antrenor de geniu :-& acuza =))

 

'Selecţionerul Piţurcă, Marica şi Contra i-au reproşat lui Mutu că România a ratat din cauza lui calificarea în sferturi la Europene'.(Citat din Ev.Zilei)

Edited by hitman

Share this post


Link to post

O pasarica din anturajul baietilor cu ochi albastri, mi-a :-@ ca inaintea meciului au existat niscaiva tratative intre Berlusconi si clubul Chelsea in legatura cu renuntarea la o anumita amenda...

S-ar putea sa-l vedem pe Mutu la AC Milan ? :scarpin:

Om trai si om vedea... :-?

Share this post


Link to post

Publicatia germana Der Spiegel ii desfiinteaza practic pe tricolori, pe care ii numeste participanti mediocri care vor fi dati uitarii dupa o reprezentatie precum cea din partida cu Olanda. Gazetarii nemti fac o radiografie a prezentei Romaniei la EURO 2008, spunand despre Mutu si compania ca sufera de o stare de paralizie atunci cand vine vorba de performanta.

 

"S-a intamplat ca intotdeauna cand Romania participa la marile turnee finale. Mai intai isi asigura respectul, are mici reusite si chiar atunci cand suporterii incep sa creada ca echipa poate realiza intr-adevar ceva, se instaleaza o stare de paralizie. Acesti simpli participanti mediocri vor fi in curand dati uitarii", se scrie in Der Spiegel.

 

Referindu-se la unitatea grupului si la marea vedeta a primei reprezentative, Adrian Mutu, jurnalistii germani spun despre echipa Romaniei ca nu a fost una functionala si ca Briliantul a fost mai mult preocupat sa-si injure coechipierii.

 

"Echipa a oferit imagini infricosatoare marti seara...Au aparut lent, fara forta si convingere. Adrian Mutu, marea lor vedeta, a fost mai preocupat sa isi injure coechipierii decat sa joace fotbal. Aceasta nu a fost o echipa functionala", scrie Der Spiegel

Share this post


Link to post

Macar poeti tot am ramas:

 

> Pe-un picior de plai

> Unde habar n-ai

> Iată vin cu tot

> La aeroport

> Jucători - vedete

> Cu cercei şi plete,

> Ghiuluri, celulare,

> Şi cu girofare

> Se vor îmbarca

> Cu toţi vor pleca

> Spre un campionat

> De toţi aşteptat

> Cam de vreo opt ani

 

> Apoi a urmat,

> Meciul aşteptat,

> Mare tevatură

> Dumnezeu din cer

> Şi c-un tuşier

> Mult ne-au ajutat,

> Gol le-au anulat

> Şi-un italian

> Puţin cam plăvan,

> S-a cam bâlbâit,

> Direct l-a servit

> Pe al nostru Mutu,

> Care a dat cu şutu'

> Le-a băgat-o în plasă

> Şi mortul în casă

> Dar nu a ţinut

> Decât un minut,

> Că ne-au egalat

> Dintr-un gol ciudat

> Numa' gol să dai,

> Că noroc tot ai...

 

> Intră iar în scenă,

> Vedeta eternă

> Tot Mutu şutează

> Şi normal, ratează!

> În toată splendoarea

> Şi calificarea...

> Ai noştri stresaţi

> Cad ca seceraţi,

> Cu fundul pe jos

> Şi joacă fricos.

> Dică parcă doarme,

> Mutu are toane,

> Contra are treabă

> Tot cade prin iarbă,

> Bănel tot aleargă

> Mingea s-o culeagă,

> Şi face marcaj

> La kilometraj,

> Iar bietul Piţurcă

> E sătul de ţurcă,

> Schimbă disperat

> Dar s-a terminat!

> Meciul s-a sfârşit,

> Rău ne-au umilit,

> Jucând cu rezerve

> Iar noi cu conserve.

> Vor veni în ţară,

> Pentru a câta oară?

> Spunând răspicat:

> IARĂŞI AM RATAT

Share this post


Link to post

Numai cunoscatori pe acest topic =)) . Daca baga Mutu acel penalty acum toata lumea .. domne ce luptători , ce antrenor e Piţi etc etc . Cum să batem o echipa în care Robben valorează cât toată divizia A ? ...

 

Oricum si'au depasit conditia la acest european ... 2 puncte .

Edited by Razv

Share this post


Link to post

Mah ! PiturCA CA sa nu fie de vina a dat vina pe MUTU????????????????????????????????????????????????????????

Poi daca nu se calificau pentru CE otrepele ,scapam de tot de acest geniu neinteles al carpatilor de pe banca .Din pacate pana o sa vina Lucescu senior mai trebuie sa inghitim multe d'astea. Pofta buna pentru cine-l vede antrenor pe PITI.

Dobitocul poate face o fixatie pe maseorul echipei si-l baga in teren la urmatoarele calificari.

Share this post


Link to post

Mircea Sandu a fost cel mai bun "jucator" al nostru :) .

 

In meciul cu Olanda s'a vazut din plin oboseala.... jucatorii erau extenuati inca de la incalzire.

Edited by Razv

Share this post


Link to post

Mda, dupa ce clovnii nostrii au terminat cu Euro vad ca interesul pt. subiect a scazut. Aseara am vazut un meci superb. Mai ca imi venea si mie sa cint imnul Germaniei 'Deutschland, Deutschland über alles' la sfirsit. =))

 

In seara asta sint cu Croatia. Sa vedem care e treaba :)

Edited by hitman

Share this post


Link to post

Pai tu ce faci, te dai dupa cum bate vantul? >-)

Share this post


Link to post

Nu, pe mine ma intereseaza fotbalul ca spectacol. Apreciez echipele care se lupta pt. fiecare metru de teren si cele care joaca spectaculos.

Oricum, pina la urma fotbalul este o afacere si se reduce numai la bani (mai putin poate echipele nationale). La aia din teren putin le pasa ca strigi tu Hai xxxx!

Share this post


Link to post

"Fotbalul este un joc cu mingea practicat de catre doua echipe a cate 11 jucatori pe care-l castiga intotdeauna nemtii".

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...