Jump to content
Sign in to follow this  
NFS

Euro 2008

Recommended Posts

Pana cand se trezesc ceilalti din betie si afla cine le-a palmat portofelul.

Share this post


Link to post
@NFS: Se pare ca nu e grav, are doar o comotie. A fost facut knock out.

 

 

 

Greseala atunci a fost ca Oli s-a aparat si cu atacantii. Nu joci triburile, nu-i asa?

 

Joc travian, aproape same crap. Problema e ca daca ai doar un atacant in fata, adversarul are unde sa-si aduca si vreo 2 fundasi in apropierea careului tau. Cert e ca daca prin minune o tinem tot asa, si nu luam gol, cu 3 egaluri slabe sanse sa ne calificam.

Share this post


Link to post

Pai nu era asta planul. Planul nostru a fost dat peste cap de tactica Frantei care a fost cam la fel cu planul nostru. :) )

 

Oli nu numai ca s-a aparat cu atacantii atunci dar a schimbat tactica in mijlocul jocului, atunci cand s-a vazut cu sacii in caruta. Ma indoiesc ca pregatise dinainte apararea aia tembela. Oricum, de aia e bun Nicolita, el face toate fazele. E cel mai defensiv atacant posibil. Dar da, pe cineva trebuie sa batem si noi. Sa fie Italia? Sa fie Olanda? Eu sper ca Italia ca astia vor trebui sa iasa la atac, impotriva jocului lor traditional. Daca as fi in locul lui Piti as folosi aceeasi tactica ca in meciul cu Franta.

Share this post


Link to post
Am trait s-o aud si p-asta: cica suporterii romani sunt (pina acum) cei mai civilizati si cei mai prietenosi de la Euro! Bravos natiune, deci se poate.

 

Pentru mine surprinzator este ca avem cele mai multe cartonase galbene in calificari. Parca nu suntem atat de agresivi incat sa meritam asta. Iar in meciul cu Franta le incasam 'fara numar, fara numar', deci probabil o sa castigam premiul asta si pentru durata campionatului.

Share this post


Link to post

Italienii or fi ei knock-down in momentul asta insa nu de putine ori si-au revenit. Cred ca meciul nostru cu ei va depinde de primele 15-20 minute. Greu de zis ce tactica ar putea da roade, cita vreme si ei cam sint nevoiti sa isi schimbe stilul specific. Cum bine zice Zmeul vor trebui sa atace mai mult. Din pacate, la noi nu vad cine ar putea presa in continuu apararea italiana si nici nu vad cine ar putea avea o tisnire care sa faca diferenta. Mie imi e teama ca daca vom juca la fel ca in meciul cu Franta s-ar putea sa o luam in freza. Un singur sut cu succes spre/in poarta noastra ne-ar linisti. Asta daca ar fi sa ne luam dupa meciul de Luni, in care ai nostri nu au nimerit niciodata poarta :(

Share this post


Link to post

Cum cine sa preseze? Banel e expert la jocul fara minge.

 

Cine sa aiba o tasnire care sa faca diferenta? Pai cine altul decat expertul nostru in demontat aparari italiene.

Share this post


Link to post

Parerea mea e ca situatia ideala pentru noi ar fi ca in etapa urmatoare noi sa jucam la fel cum am facut cu Franta, sa scoatem 0-0, insa vom depinde de Olanda, care trebuie neaparat sa bata Franta. Apoi foarte probabil Olanda se va vedea calificata de pe primul loc, si va juca relaxat cu noi, fiind mai degraba interesata sa trimita acasa adversari ca Italia si Franta (cu care s-ar putea intalni din nou in finala) decat sa castige toate meciurile din grupa. Cu alte cuvinte calificarea noastra depinde mai mult de conjunctura, nu prea avem o echipa cu care sa facem senzatie.

Share this post


Link to post

Cica il baga pe Dica azi. Asta ca sa avem si jucatorul de la Euro care a alergat cel mai putin intr-un meci, mai putin chiar decat Lobont.

Share this post


Link to post

Vai ce-mi tremura...toate :|

 

Ro-ma-ni-aaaa... :)

Share this post


Link to post

Cum sa dam cap in cap ca-n filmele cu prosti?... :(

LATER EDIT: Golul Italiei era valabil. Se ingroasa gluma grav, de cand a iesit Radoi. In atac, Romania arata mai bine, dar iarasi am vazut faze in care acuma e drept ca nu mai era un daniel niculae(ii scriu numele cu litere mici pentru ca m-a enervat rau cu tentativa lui penibila de sut pe spate) singur in fata, erau un daniel niculae singur pe stanga si Petre singur pe dreapta.

Edited by tzighy

Share this post


Link to post

@tzighy, schema era exersata la antrenament cu Marica =))

Un joc bun pana acum, norocul a fost de partea noastra, sa vedem cat tine.

Roooomaaaaaaaaaaniaaaaaaaaaaaa!

Share this post


Link to post

Ba, barem jucam si un pic de fotbal. Parerea mea

LE: Tin ca pe aceasta cale sa imi declar oficial antipatia majora vis-a-vis de acest "daniel niculae", al carui unic rol pe care l-am observat a fost sa ne strice mingi geniale.

Si mai later edit: Lol, uite ca e bun si el la ceva...

Impresie de final: Dezamagit. Lobont merita o medalie pentru cat ne-a scapat, Mutu ne-a saltat in picioare doar ca sa ne faca sa ne dam pumni in cap, iar Daniel Niculae a fost pe teren doar ca sa ii dea lui Piti la numar. Se putea bate si Italia, daca il vad iarasi pe inaptul ala in echipa de start si in meciul cu Olanda emigrez.

Edited by tzighy

Share this post


Link to post

Vedeateas mort mutule X(

Share this post


Link to post

Marea vedeta de C_-at :mrgreen:

Share this post


Link to post

Inca nu,mai avem nevoie de el cu Olanda. [-O<

Share this post


Link to post

Da-l in #####...sa-l trimita acasa la nevasta-sa, figurantu dreaq :(

Share this post


Link to post

Ma intreb cati dintre cei care il injura acum l-ar fi pupat in dos la primul gol? Asta e viata, cateodata dai gol urmarind o minge care pare pierduta, alteori ratezi un penalty.

 

HAAAAAI OLANDAAAA :D

Share this post


Link to post

Pacat. Aveam meciul in mana. Sa nu uitam de acel off-side al italienilor care nu prea a fost- conform comentatorilor- semnalizat corect. Una peste alta: un egal cat o infrangere.

Pacat.

Share this post


Link to post

Sunt plin de nervi,am avut meciul in mana,dam bara,bufon abia respinge la tamas,suntem pe ei repriza a2a...Nu dau nimic pe golul lu mutu e 0 barat,nu ne ajuta cu nimic.Ne meritam soarta,ca de fiecare data.Sa zicem mersi daca facem egal cu olanda...

Share this post


Link to post

Nu va luati de mutu, acuma sincer. A dat un gol de atacant de mare clasa, si na... a ratat un penalti, si ala aparat cu noroc (sau sunt singurul de parere ca sa-ti sara mingea in mana, din ea in picior si din picior la garla e bulan?), dar a jucat bine. Nu inteleg de ce sunt singurul care il critica in schimb pe d-alde daniel niculae. Chiar a jucat bine si n-am fost eu in stare sa vad? Adica nu stiu, mi se pare ca si-a stricat destul de multe (n.r.: toate) mingi.

Share this post


Link to post

Tinand cont de golul valabil al italienilor poti spune ca a fost fair de undeva de sus asa cum e acum.

Din pacate mai niciodata Romania nu a beneficiat de bulan.

Teoretic, conform ocaziilor ce le-au avut, italienii sunt mai dezamagiti decat noi, au avut mult mai multe suturi pe poarta decat noi si totusi doar 1 gol valabil. Noroc cu Lobont.

Share this post


Link to post

Daniel Niculae a jucat IAR la ei , poate confirma si el a treia oara ca in basme :) ) .Rezultat echitabil , arbitru a fost cu noi de data asta.

Edited by kornelush

Share this post


Link to post

Lobont dupa meciul asta clar e vandut :P

Share this post


Link to post

Si nu oricum ... e vandut pe bani grei :D

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...