Jump to content
Sign in to follow this  
virtualx

Sunete La Viteze Mari

Recommended Posts

Pe autostrada Bucuresti - Pitesti aveam drum liber si am zis hai sa vedem , motor nou 2000 km, turez ajung la 170 si s-a auzit

 

ca si cand ai fi dat cu o lingura rotind intr-o oala metalica, bang bang bang si am pus frana de frica ,

nu s-a auzit clinchet, s-a auzit asa infundat un pic.

 

Nu era sigur aerul pe la oglinzi sau altceva.

 

ps. la 160-165 nu se aude si la 170 mai stau sa mai treaca cativa km, ca mi-e cam frica sa o forjez iar.

 

Ce ziceti ?!?

Share this post


Link to post

Ai calcat cu roata pe semnalizarile mecanice din marcajele de banda ale autostrazii.

Share this post


Link to post

Poate chiar ai luat o... lingura :) Sau poate era clopotelul care te avertiza ca nu ai voie! (stai linistit, nu exista asa ceva)

Ma cam indoiesc ca sunt vibratoarele din marcaje. La 170 la ora alea fac ca un subwoofer :D

Share this post


Link to post

Ete colea cam aceeaşi poveste.

Stai liniştit, ai călcat pe benzile alea...

Mai încearcă o dată (la orice viteză) şi a doua oară o să-ţi vină să râzi.

Bine că n-ai chemat platforma, precum colegul din link...

Share this post


Link to post

baieti , nu erau benzile alea ... exclus ! stiu cum fac alea cu trepidatii , ... si la 170 era un zumzet :) nu altceva

Share this post


Link to post

Tureaza motorul in gol si vezi daca se repeta zgomotul la turatia corespondenta (cred ca aveai undeva peste 5200-5300 rpm daca erai cu a V-a). Probabil e vreo rezonanta la vreo piesa prinsa mai slab pe motor sau pe sasiu.

Share this post


Link to post

Eu raman la parerea mea: era ceva pe sosea (putea fi chiar si o lingura :D ) pe care l-ai calacat pe... coada si ti-a zdranganit un pic pe unde o fi lovit.

Asa ca vezi de treaba ta :)

Share this post


Link to post
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...