Jump to content
Sign in to follow this  
Jinx

Mitsubishi Lancer 2.0 Intense - Blue Thunder

Recommended Posts

Momentan am urcat o singura bordura (vezi poza mai jos ) care nu e foarte inalta. Oricum am sechele de la Kalos care era foaaarte jos si nu indrazneam sa urc vreo bordura.

post-9422-1212178754_thumb.jpg

Edited by Jinx

Share this post


Link to post

Domn'le, masina arata foarte bine (s-o stapanesti sanatos !), dar sa nu sarim gardul.

Share this post


Link to post

Hai, dom'le, pe cine ai văzut să sară gardul cu spatele?

Share this post


Link to post

O blonda ...

Share this post


Link to post

:o fftopic:

Bre, ia va rog mai usor cu replyurile ca va apropiati vertiginos de numarul maxim de replyuri / 30 minute , post ocupat pana cum cu succes de alunite.

Share this post


Link to post

Sa o stapanesti sanatos si un sfat ai mare grija la impins masina(spalatorie,etc) de la spate din zona portbagajului,deoarece se indoaie ca o conserva(vb. din experienta).

Share this post


Link to post

Bre, Cumnate, daca nu faci fata, incearca sa faci spate.

Share this post


Link to post

Din spate dau din fund numai cand am frana de mana trasa ( adica apasata in cazul meu ca e la picior ) si dau din fund destul de violent.

Oricum, revenind ontopic, masina e superba, iti ofera lookul care sa il iubesti de cate ori o vezi cand dai sa te sui in ea, motorizarea nu e tocmai de circuit dar nici miniona nu e, una peste alta aproape tot ce iti doresti cu bani relativ putini.

Asta gandindu-ma ca pe la sumele alea iei ce, o Octavia imbatranita din toate punctele de vedere ?

Mi-a placut din secunda 1 cand am vazut masina asta, pacat ca modelul vechi are atat de putin in comun dpdv design. Era mai accesibila si pentru noi cei mai saraci.

Edited by Cumnatu

Share this post


Link to post

Unde ai gasit Civicul ala cu numar de bNv-eu?

Share this post


Link to post

Pai sa zica posesorul.. Ca doar este printre noi.

Share this post


Link to post

Bre, Cumnate, daca as fi la 20 de ani, acum, mi-as trage cea mai tare masina, ca motor. Combinatia dintre o masina de look si un motor de budget, imi spune ca omul nu mai este la 20 de ani.

Share this post


Link to post
Cum te impaci cu bordurile ?

 

E inalta si are suspensii moi. Cum crezi ca se impaca?

Share this post


Link to post

Pai tocmai, nu mai este.

Dar dorintele si visele raman.

Si le indeplinesti pe masura buzunarului,

In cazul lui a reusit cu succes ( parerea mea ).

Offtopic : esti foarte ciudat astazi @tolin.

Share this post


Link to post

Usor off-topic - ce-ai mai personaj de basm cu numarul ala? Ce, nu ti se pare inspirat? X( Nici mie, dar pentru o clipa de ratacire o sa platesc 4 ani acum, ce sa fac :) )

Si back on-topic: sa o stapanesti sanatos mah, sa ai grija de ea si nu mai asculta la ce zice oamenii, ca e rai si invidiosi :D

Share this post


Link to post
Bre, Cumnate, daca as fi la 20 de ani, acum, mi-as trage cea mai tare masina, ca motor. Combinatia dintre o masina de look si un motor de budget, imi spune ca omul nu mai este la 20 de ani.

 

Asta nu este motor de buget. E scump in draci (vezi fisa de pret a masinii). In aceiasi bani intra un 1.8 MIVTEC (sau cum se numeste) cu CVT.

Pe de alta parte, presupunand prin absurd ca ar fi fost motor de buget, combinatia nu este data numai de varsta. Poate fi usor data de nepricepere. Dieselul este la moda.

Pe de alta parte, care look? :D Masina este asemanatoare tipelor alora carora le-ai trage-o pana dimineata cand te uiti din spate, dar cand se intorc ti se intoarce in interior si nu mai vrea sa iasa nici de-o momesti cu vreo Pamela. Bine, asta este subiectiv si e parerea mea.

Share this post


Link to post

Putem sa pun pariu ca e nr lui Brainiac. Mai stiu eu pe cineva care voia la masina nr AVO, dar a primit cifre... (taica-meu). Nr nu mi se pare nasol, dar mergea o rama ne-colorata.

Jinx- pui motorina de la LUK? Am inteles ca n-ar fi chiar asa de buna. Nu zic eu, dar asa se vehiculeaza.

Share this post


Link to post
Offtopic : esti foarte ciudat astazi @tolin.

Bre, am redescoperit Wyborowa !

Edited by tolin

Share this post


Link to post
E inalta si are suspensii moi. Cum crezi ca se impaca?

Imi cer scuze ca nu am citit datele tehnice ( poate acolo scrie cat de inalta e ) dar in prima poza mi se pare destul de joasa si d-aia am intrebat. Cat despre faptul ca are suspensii moi.. e o surpriza pt mine, credeam ca sunt mai ca la Civic ( din ce am observat in trafic la civic sunt destul de tari ) , cu alura sportiva.

Edited by Cumnatu

Share this post


Link to post
Putem sa pun pariu ca e nr lui Brainiac. Mai stiu eu pe cineva care voia la masina nr AVO, dar a primit cifre... (taica-meu). Nr nu mi se pare nasol, dar mergea o rama ne-colorata.

Jinx- pui motorina de la LUK? Am inteles ca n-ar fi chiar asa de buna. Nu zic eu, dar asa se vehiculeaza.

Nu am apucat sa fac decat un singur plin imediat cum am plecat de la dealer. Iar Mol fiind cea mai apropiata benzinarie, de acolo am pus.

Share this post


Link to post

Daca motorul cumparat este rotund, vorba unui clasic, nu conteaza de unde ai alimentat.

Share this post


Link to post
... cu alura sportiva.

 

Pai hai sa nu te mai obosesti. Iti spun eu. Singurul lucru sportiv la masina (in afara de ceea ce se vede intr-o poza facuta NEAPARAT din fata sau profil fata) asta este o insertie de pe bord.

Share this post


Link to post
pentru o clipa de ratacire o sa platesc 4 ani acum, ce sa fac :) )

Iar eu o sa am grija sa fie asa. > :)

Share this post


Link to post

Suna dezamagitor.

Recunosc ca am fost vrajit din prima de imaginea exterioara si am presupus ca si restul masinii tine pasul.

Acum dragule initiator de topic sa nu te simti ... in nici un fel de ce discutam noi aici. Daca ai luat masina asta evident ca tie isi satisface necesitatile si placerile functie de posibilitatile financiare.

Share this post


Link to post
Iar eu o sa am grija sa fie asa. > :)

 

Hands down, he's mine! > :)

Share this post


Link to post

Bey baieti, daca ziceti ca veniti cu aluara sport, veniti cu motoate de peste 3L turbo. De la limita asta se numesc motoarele sport. Jinx, no ofense, tu ai facut un salt mare.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...