Jump to content
Sign in to follow this  
iqman

Electrica-tico,matiz

Recommended Posts

=D> am deschis acest subiect pt. a ajuta forumistii

Share this post


Link to post

Cu ce anume ?

Share this post


Link to post

Poate isi face reclama si nu stie de sectiunea Bursa.

Share this post


Link to post

am spus orice problema.iar ca titlu informativ:nu raspund ironiilor!

Share this post


Link to post

Ma sparg de ras, sa mor ! =))

 

@igman, ce vrei tat ? Zi-ne tu "cu cu"vintele tale !

Edited by Cumnatu

Share this post


Link to post

deoarece sant de conformatie ing. electronist si fost posesor de tico si matiz , cu o varsta respectabila,mi-am permis sa-i ajut pe cei mai tineri si fara experienta (nu numai pe acest forum...)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0)

Share this post


Link to post

Pai zi asa mai :

Salut, e primul meu post aici si va anunt ca sunt de profesie .. si priceput in ale.. si mi-ar face placere daca va pot ajuta cu sfaturi, pe care nu ezitati sa mi le cereti !

:P

Sau : observa ca sunt multe subiecte de gen deschise si poate poti sa ajuti direct in topicurile deschise.

Intentia e laudabila ! Dar sa sti ca o sa ai de furca cu astia pe aici :P , sunt unii priceputi rau !

Edited by Cumnatu

Share this post


Link to post

nu am venit sa fac concurenta cu nimeni,si cred ca la cei peste 25ani de experienta in domeniul auto,ca sa fiu foarte sincer,nu-mi arde de glume!

Share this post


Link to post

NU e vorba de concurenta insa vor fi dese ocaziile cand pe un anume subiect vor exista contraziceri. Asta zic si nu glumesc !

Share this post


Link to post
NU e vorba de concurenta insa vor fi dese ocaziile cand pe un anume subiect vor exista contraziceri. Asta zic si nu glumesc !
Ai dreptate,dar raspunsul meu la o problema va fi dat strict din experienta practica si ca atare putin probabil sa ma insel,mai ales in ceea ce priveste partea electrica.

 

PS.contrazicerile te departeaza de subiect.

Share this post


Link to post

@iqman

Cu tot respectul, avem nevoie (cel putin eu sunt posesor de Tico ) de cunostintele tale in domeniu si ma bucur ca existi pe acest forum.

Share this post


Link to post
@iqman

Cu tot respectul, avem nevoie (cel putin eu sunt posesor de Tico ) de cunostintele tale in domeniu si ma bucur ca existi pe acest forum.

 

 

Salut, Am un Tico din 2000, cu modul din ala antipoluare. Eu am pe undeva cele ,,trei leduri,, de care se spunea pe forum?

 

Merci!

Share this post


Link to post
ingman, ca sa nu amestecam lucrurile, te rog sa raspunzi in topicurile dedicate. Un astfel de topic, dedicat problemelor electrice la Tico este aici:

http://www.gmclub.ro/forum/index.php?showtopic=13652

 

iqman plecat din tara!in numele dumnealui rog admin sa-i inchida topicul.multumesc

Share this post


Link to post

Sper ca nu este o problema daca introduc in acest topic o asa zisa problema pe care o consider eu ca fiind in circuitul electric al Matizului, aceasta find legata de pozitionarea extrem de incomod accesibila a tabloului de sigurante din interior. Eu personal am facut ceva contorsionism in incercarea de a verifica si inlocui o siguranta de acolo. Am constatat ca se poate demonta din acel loc si muta atat cat permite cablurile de conexiune ceva mai jos si deci mai accesibil. Insa aici exista riscul de a obstructiona manevrele la pedalier. O alta pozitie ar fi, insa necesita o oarecare indemanare in modificari, montarea in partea laterala a bordului in zona acoperita de usa stanga in pozitia inchis. Ceva in genul tabloului de sigurante la gama Volkswagen. Eu asa am sa fac si am sa postez poze si eventual schita in cazul in care sunteti interesati de asta si nu considerati o inutilitate.

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...