Jump to content
Sign in to follow this  
matryx_16

Probleme Cu Rotile...

Recommended Posts

am avut un accident si am lovit partea dreapta fata,inclusiv roata.deci roata fugise in spate si era lipita de usa.am tras-o in fata cu presa,din ciocane,cu sufa de metal...intre roata si usa(aripa) pe dreapta aveam distanta de 2 degete iar in stanga unde nu fusese atinsa aveam distanta de 4 degete.la bascula am bagt o saiba adaos si a tras roata in fata cu 1 cm(un deget)......deci eram cat de cat multumit.acum i-ar a fugit in spate roata...ce drak sa mai fac?din ce cauza o fi?din cauza lonjeronului,s-a contorsionat cumva sasiul pe partea dreapta???sa mai bag o saiba mai groasa? ...va rog ajutati-ma...mai are putin si imi atinge roata de sortul din dreapta...deja cand pun frana brusc..atinge...noroc ca freaca cauciuc pe plastic...

Share this post


Link to post

Boala lunga moarte sigura, zice un proverb!

 

Du-te la service sa-ti masoare aia pe sub masina si se prind ei ce si cum e strimb. Daca n-ai parale acum (deh, sarbatori), macar afli un pret si stii la ce sa te astepti!

 

La mine a fost bascula de pe stinga fatza. Am schimbat-o si-s ok acum. M-a costat 1.3 mil cu tot cu manopera!! Dureaza cam o ora!

Share this post


Link to post
Guest Mecmar

Lasa masina deoparte si foloseste-o numai ca sa ajungi pana la un service specializat doar atunci cand ai bani in buzunar. Nu mai umbla cu masina caci ai mari sanse sa o distrugi si mai rau si la o viteaza mai maricica dai de bucluc. Este greu sa primesti o informatie buna doar pe ceea ce spui tu in topic. Bafta! :uff:

Share this post


Link to post

interesanta idee de indreptare pe subt masina :) ) da cre' ca numa la dacii merge faza cu toate ca si akolo tre' sa ai neste masuri...nu de alta dar cre' ca daca te uiti din spate cand circuli cu ea o s-o vezi cam intr-o parte :D

Share this post


Link to post

Te rishti rau meshtere ! Nu e de joaca cu roata aia, fugi sa schimbi ce e de schimbat... Nu cred ca ti-ar placea sa ramai in mijlocul drumului cu o roata lipsa, sau Doamne fereste... Daca te uiti prin manualele tehnice o sa vezi ca unghiurile specifice trenului de rulare se masoara in grade si minute, nicidecum in ... degete !

Share this post


Link to post

din ce-am citit, trag concluzia ca ai trosnit-o bine de tot.

curiozitatea pe care o am e cum naiba merge masina, nu trage intr-o parte, nu fuleaza roata pt ca banuiesc ca planetara-i dusa... ce sa zic, te risti omule, te risti.

ai mult de schimbat pe partea dreapta. service.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...