Jump to content
Sign in to follow this  
alex-ntu

Cielo Craiova

Recommended Posts

salutare!pai..cam ce ar fi de spus...masina o am de aprox 1 an jumate.este din 98,gle,full.am bagat ceva banuti in ea,nu foarte multi,suficienti si o sa mai bag incet incet.modificari ar fi multe de facut da o iau usor :P .nu are foarte multe,prefer masinile mai simple.sistem audio:ca boxe am optat pt Mtx fatza/spate +2 dif in usile din spate,casetofon un sony x-plode,statie la fel tot sony care urmeaza sa fie schimbata cu una magnat mai mare.subwooferu este un magnat reflex 212 dak nu ma insel.in muzik cam atat deocamdata..urmeaza sa schimb casetofonul cu un alpine si e suficient..se aude ok.La exterior nu am schimbat foarte mult..jante KM aliaj,triple clare,toba sport inox,pleoape,plasa pe grila din fatza,suspensie sport,folie omologata,neoane undercar,un eleron,praguri si cam atat..la interior nu am schimbat decat beculetele,bordul..am pus plasma in 2 culori(albastru sau verde)si am facut acele rosii+butoanele de la avarii,ceatza etc tot rosii,inclusiv panoul cu AC,butoanele de la geamuri albastre..e o combinatie reusita..parerea mea.Deocamdata la motor nu s-a umblat datorita consumului..dar in viitor..cine stie :) pozele sunt putin mai vechi,inainte ca masina sa fie vopsita(aceeasi culoare)si fara folia omologata(95% pe spate-35%pe fatza)o sa revin cu poze recente zilele astea

post-15978-1206312996_thumb.jpg

post-15978-1206313027_thumb.jpg

post-15978-1206313044_thumb.jpg

post-15978-1206313068_thumb.jpg

post-15978-1206313102_thumb.jpg

post-15978-1206313128_thumb.jpg

post-15978-1206313327_thumb.jpg

post-15978-1206313479_thumb.jpg

Edited by Mircea
Nu mai folosi IRC si pune si majuscule la inceput de fraza.

Share this post


Link to post

salut ! e frumoasa si multi km. Parerea MEA : scoate-i pragurile daca nu prelungesti barile ca nu dau bine si punei niste jante mai mari. bordul imi place. mai ai cateva retusuri la vopsea de facut . restul e ok.spor la mestesugarit .

bafta!

Edited by Mircea
Foloseste majuscula la inceput de fraza.

Share this post


Link to post

o sa pun si alte spoilere..in curand..sau prelungire ceva..inca nu am gasit nimic sa-mi placa.jantele...ar merge unele pe 15 sau 17..dar e investitia cam mare..ar insemna inca 1000E si cu ce am bagat si pana acum..ar insemna aproape inca o data pretul ei :) ,sa vedem,iar de vopsea..am spus la sfarsit acolo..a fost vopsita toata recent,nu mai are nici o zgrietura..deocamdata :P ,o sa revin cu poze noi,inclusiv bordul cu acele rosii :) .pragurile le-am pus sa nu se vada neoanele

Edited by Mircea
Nu mai cita mesajul anterior. Folosete FastReply si AddReply.

Share this post


Link to post

Bestiale jantele ! felicitari pentru masina , arata bine ... si vorba lui yellow fever ... baga niste spoilere, prelungiri ceva sa fie in linie, in rest arata moft ! Bravos si dai bice.

Share this post


Link to post

Mie nu-mi prea place :) . Jantele si triplele arata bine. Oricum felicitari pt. munca depusa. Sa te bucuri de masina fara probleme.

Nu te deranjeaza culoarea stridenta a ceasurilor de bord noaptea?

Share this post


Link to post

fiecare cu gusturile lui :) ,o sa pun poze recente..arata mai bine acum..si ceasurile nu ma deranjeaza..se regleaza intensitatea pe ambele culori :) ,oricum in poze se vad foarte aprinse..se reflecta de la plastice,dar nu e suparator

Share this post


Link to post

Felicitari pt munca depusa si bafta in continuare !

Share this post


Link to post

sfat: la ceasuri pune niste leduri albe in spate acolo...pentru k mie parca mi se pare ca nici nu se vede prea clar. iin rest toate bune si frumoasa ..draguta masina

Share this post


Link to post

am pus rosii,mi-au placut mai mult..incerc sa pun si o poza cu bordul..

Acele nu sunt suparatoare,in poza se vad mai aprinse :)

post-15978-1206829224_thumb.jpg

Edited by alex-ntu

Share this post


Link to post

urmatoarea investitie o sa fie in niste jante de 16..sau 17..

post-15978-1209402377_thumb.jpg

post-15978-1209402390_thumb.jpg

post-15978-1209402402_thumb.jpg

post-15978-1209402576_thumb.jpg

Edited by alex-ntu

Share this post


Link to post

Ai Eibach Springs pe masina? Jantele imi par a fi KM si totusi faci reclama la BBS :D

Va arata ceva mai bine cu jante mai mari, astia mici scot urat in evidenta pragurile :) . Ce toba ai? E schimat tot traseul sau decat finala?

Share this post


Link to post

da jantele le voi schimba...dak o sa gasesc bbs-uri la un pret mai rezonabil o sa-i pun :) ,baiatul care mi-a facut stickerele din modelele care mi le-a aratat astea dadeau mai bine.Toba e decat finala,oricum uruie rau de tot...dak o schimb toata innebunesc.

Edited by Mircea
Iar o luam "da capo" cu limbajul IRC??

Share this post


Link to post

S-o stapanesti sanatos. Totusi mi se pare cam joasa pe spate. Ai gaz ceva?

Restul nu comentez. Jantele sunt KM intr-adevar, ceva in genul la ale mele. Frumoase dar proaste, se indoaie foarte usor.

Edited by Dj_Dark

Share this post


Link to post

Ms! nu am gaz...nu mi-am pus gaz din cauza wooferului.Joasa e toata la fel din cauza suspensiei.Jantele..deocamdata nu am avut probleme,sunt pe 13..deci am cauciucul mare..si nu o sa se indoaie curand.

Edited by alex-ntu

Share this post


Link to post
Joasa e toata la fel din cauza suspensiei

 

Din cauza sau datorita suspensiei?

Adica e modificata (coborata)? Si daca da, ce suspensie ai pe ea?

Share this post


Link to post

E coborata,am schimbat arcurile..am pus sport,nu stiu sigur de care sunt(le-am luat de la un prieten)sunt foarte multumit de ea(nu mai e barca)si asta ma incanta..o sa-i pun si telescoape..doar pe spate,deocamdata nu am gasit.E mult mai stabila..asta si datorita barii de rigidizare pusa in capul telescoapelor

Edited by alex-ntu

Share this post


Link to post

Stai cumva pe langa targ? Masina o stiu din vedere, arata super bine!

Cat te-a ajuns finala+manopera si unde ai montat-o?

Niste prelungiri la spoilere ar fi binevenite, sau unele facute de la zero ar fi super! Ai grija totusi, sunt cateva Cielo cu spoilere facute dar au iesit nasol...

Bafta in continuare!

Share this post


Link to post

salut,ms!nu stau pe langa targ...stau in capatul celalalt al orasului :-p ,finala cu manopera in jur de 500 ron,am montat-o la Gusti in cv9,pe langa depoul de tramvaie pe acolo,lucreaza cam scump dar se pricepe omu'.Stiu si eu cateva cielo-uri cu spoilere nasoale...deaia nici nu ma grabesc..astept sa vad ceva care sa-mi placa..si o sa-mi pun. :)

Share this post


Link to post

m-am interesat..arcurile sunt eibach,se simte,diferenta e mare :)

Share this post


Link to post

caut niste telescoape pt spate..stie cineva de unde as putea sa iau?ms :)

Edited by alex-ntu

Share this post


Link to post

Mama-mama. daca nici in Craiova nu gasesti magazine ... Ia-ti de la ACSA ca sa fii linistit in privinta calitatii ...

Share this post


Link to post

Ledurile albastre pt bord nu sunt o idee buna dacă parcurgi drumuri lungi noaptea, iţi obosesc ochii de nu şti cum te cheama...aşa pe distante scurte şi ziua intradevăr sunt trendz...dar nu practice

Share this post


Link to post

dzy..dak te referi la ceasurile din bord...nu sunt obositoare,nu sunt leduri..e plasma...se regleaza intensitatea,le faci cat de slabe vrei.Cat despre telescoape...caut ceva bun,calitate-pret sa fie ok.

Edited by alex-ntu

Share this post


Link to post
.o sa-i pun si telescoape..doar pe spate,deocamdata nu am gasit

Legat de magazine, sunt multe de unde poti lua in Craiova (nu e o noutate, probabil stiai si tu). Totul e sa ai rabdare/timp sa cauti si precis vei gasi ceva ce te va multumii - calitate/pret. :)

Legat de telescoape... cred ca te referi la amortizoare si atunci sfatul meu e, daca tot te apuci, schimba-le pe toate.

Share this post


Link to post

s-au produs mici modificari...suspensia din pacate a fost schimbata cu cea originala..(mi s-a rupt un arc),urmeaza curand sa cumpar alta..de data asta si telescoapele :) ,cauciucuri noi..pe jantele astea..veau sa le schimb cu unele pe 15..Schimbari s-au facut mai mult la partea audio,casetofonul a fost inlocuit cu un alpine din seria noua,wooferul deasemenea a fost schimbat tot cu un magnat cu 2 dif..dar de 800 W,si deasemnea am schimbat statiile,sony a fost inlocuita cu una magnat de 440 care am lasat-o pt difuzoare iar pt woofer una de la audio sistem de 1200 :) .Cam atat..urmeaza interiorul fetele de usi si scaunele,dar caut ceva sa-mi placa

Edited by Mircea
Nu mai folosi limbaj irc!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...