Jump to content
Sign in to follow this  
26mad

Vand Leganza 2000 Sau Vectra 2004

Recommended Posts

Salut. Sper ca de aceasta data sa fi deschis bine topicul si sa nu fie nici o problema ca postez un anunt de vanzare pentru leganza. Sunt al doilea proprietar, din februarie anul trecut. M-am cam pacalit cand am cumparat-o, m-a incantat foarte mult aspectul, mai ales ca eu condusesem pana atunci numai solenza. Drept urmare m-am cam pacalit si a trebuit sa fac cateva investitii in ea:

 

-distributie (10kkm)-12mil-factura

-cauciucuri (3kkm)-14mil-factura si garantie cred ca 2 ani

-pompa benzina(10kkm)-4mil-factura

-segmenatare motor(3kkm)-39mil-factura si garantie 18 luni

-senzori motor(10kkm)-aprox 4 mil- factura

-baterie (5kkm)- factura si garantie - 2.2mil

-alternator (5kkm) - factura- 6.5mil

-bielete antiruliu fata, ceva bucse fata, bucse spate(doar ce era nevoie)- 3kkm

-placute frana(+rezerva ferodo pentru spate)

-coloana directie

-rulment dreapta fata

 

 

Ulei folosit Castrol edge. Este proaspat segmentata, nu papa ulei, merge impecabil. Masina poate fi vazuta in bucuresti O vand deoarece am cumparat saptamana trecuta din germania un opel vectra de la reprezentanta opel, garantie un an, impecabil, fara nici o zgarietura, dar nu stiu sigur daca imi pot permite intretinerea ei,,,asa ca voi ramane cu una din ele...cum o vrea soarta..

Va salut si astept pe PM intrebari

Share this post


Link to post

Eventual, pune si pretul pentru masina (oricare din ele ar fi).

 

Intrebarile la subiect se pot pune si in topic.

Share this post


Link to post

Detalii despre Opel te rog. Daca ai si poze ar fi si mai bine.

Share this post


Link to post

Leganza este CDX

Pentru leganza pretul este 6200 euro. Subliniez ca am garantie la motor 18 luni, la alternator, baterie, pompa de benzina, etc. Culoarea GRI deschis+adica argintiu

Consum Leganza:

-12 oras(bucuresti- traseu rahova-unirii-militari)

-7.5 exterior (mers 120-130)

Pentru consum se poate face proba

 

Pentru opel vectra

-motor ecotec

-101 cp

-mai 2004

-diesel

-impecabila, fara nici o zgarietura, fara antecedente

-culoarea albastru inchis

-este varianta caravan elegance(este full fara piele, navi si genti)

-pretul ei noua este undeva la 23-24mii euro

-este cumparata saptamana trecuta de la reprezentanta opel Germania, (pot demonstra cu acte) are garantie 1 an

Sincer sa fiu am cumparat opelul ca sa il vand, insa daca se da leganza prima il voi pastra deoarece asa cum am mai spus este impecabil. Consumul la ope este de 5,7 pe ultimii 2000km(germania - romania plus arad valea oltului bucuresti), am rulat cu 130-140km/h. Este neinmatriculat deocamdata deoarece mi-au expirat numerele(am luat numere galbene valabile 4 zile) si sunt dispus sa o inmatriculez in 2 saptamani. Taxa de inmatriculare este 1600 euro.

Pret:

-inmatriuculata 12 mii euro negociabil

-neinmatriculata 9.900 nenegociabil

Subliniez ca masiana nu a rulat deloc in tara, data intrarii fiind ..joia trecuta

 

 

Voi reveni cu poze, deocamdata nu am avut timp sa iau un aparat foto

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

Opelul nu se mai vinde, il pastrez. Ramane de vanzare Leganza, REDUC pretul deoarece din cele 4 cauciucuri noi noute am mai ramas cu 2 :( (nu ma intrebati ce au patit ca nu vrea sa imi aduc aminte).

Pretul este fff negociabl, pleaca de la 5900, sunt de acord cu un schimb cu un opel corsa sau matis +/- difernta, pentru sotie

Share this post


Link to post

saptamana viitoare iau numere la opel asa ca voi putea circula cu el...deci nu mai am nevoie de leganza...ultima strigare 5700 negociabil

Edited by 26mad

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...