Jump to content
Sign in to follow this  
Danicko

Matiz Vs Spark

Recommended Posts

Vreau sa cumpar o masina mica. Ce recomandati? Matiz e sensibil mai ieftin. Dpdv al formei mi se par la fel de frumoase. Pret max. 6-7000Eu

Share this post


Link to post

Matizul mi se pare mult mai frumos... SI spark cred ca are si consum mai mare, si spatiul la interior e o idee mai mic. EU as merge pe matiz.

Share this post


Link to post

La cum s-au montat ultimele masini la Craiova si la ce piese s-au pus pe ele (ce a mai ramas prin magaziile lumii), eu n-as lua Matiz acum.

Share this post


Link to post

Sparkul este mai modern, din multe puncte de vedere. Matizul insa e ieftin.

Share this post


Link to post

Vad ca esti din B. , ia-ti un Spark cu cutie automata :D (desi sare un pic de bugetul in care ai zis ca vrei sa te incadrezi).

Share this post


Link to post

Matiz...il am de 10 k si din august 2007, nici o problema...6600 euro cu ac si lpg din fabrica...super multumit...

Share this post


Link to post

In 7000 nu te incadrezi la nici o varianta de Chevrolet?

Share this post


Link to post
In 7000 nu te incadrezi la nici o varianta de Chevrolet?

Ba da se incadreaza,la CHEVROLET SPARK =))

Edited by RamboX

Share this post


Link to post

Si eu recomand spark.

 

M-am uitat mult timp la spark pana sa ma decid sa-mi iau si eu o bubulina si da pentru Bucuresti Spark cu cutie automata e o bijuterie. Chiar merita banii in plus.

 

Personal m-am aruncat mai sus si am ales Aygo din motive de siguranta, unde spark nu sta foarte bine, din motive de service, destul de scumput la chevy si din motive de bord care are indicatoarele pe centru. :)

 

Ca o parere personala, finisajul interior de la Spark e mai mult decat decent la banii respectivi. Mult mai ok decat la Matiz si la familia Aygo, C1, P106. ;)

Share this post


Link to post

Ia-ti Spark! Asta de la unul care si-a dorit destul de tare Matizul si s-a fript, la fel de tare!

Edited by closchkutza

Share this post


Link to post

Pai mai, SParkul e un Matiz mai bun. Alegerea e foarte simpla si usoara.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...