Jump to content
Sign in to follow this  
Axel7

Bestia

Recommended Posts

Arata fain. Trebuia sa-i pui si un 75% pe fata sa nu fie diferenta asa de mare

Share this post


Link to post

:o fftopic:

Oprirea/stationarea pe/sub pod sunt strict interzise de codul rutier ;)

:o fftopic:

Share this post


Link to post

@mike - Nu-i bai, era absolut gol. :)

Mersi Mircea. Pe fata nu-mi pun pentru ca nu are rost, eu ma cam oftic ca nu le-am pus pe cele mai inchise, dar ma bate un gand sa o schimb numai pe aia de pe luneta. :D

Share this post


Link to post

Are rost, pentru ca nu se vede asa mare diferenta de nuanta. Uita-te la a mea, din anumite unghiuri zici ca e all black.

Share this post


Link to post

Sa o stapanesti sanatos...si sa ai multi km parte de ea fara opriri la service!

Share this post


Link to post

@ sergiuhusca - Multumesc la fel. :)

@ Mircea - La tine par all black pentru ca sunt de 5 %. Cred ca o sa-mi pun si eu cu 5 % pe luneta, ca s-asa am niste bule ca nu s-au dus nici dupa 1 luna si daca tot va fi sa o schimb..

Share this post


Link to post

Nuuu, Am 5% doar pe laterale spate si luneta, am mai zis. Fata are 73%.

Share this post


Link to post

Da mai Mircea, stiu. Dar alea cu 5 % de pe spate inchid foarte mult si fata. Ceea ce la mine nu se intampla, pentru ca ai vazut ca se vede destul de bine prin luneta.

Tu ce zici? Merge cu 5% pe spate? Sau le las asa?

Eu as fi vrut ceva cu 15% sau 10% macar.

Share this post


Link to post

Pai de ce nu ai pus 5% tot spatele de la inceput? A fost cado' :P ?

Eu ma refeream la altceva, si anume ca din lateral nu mai apare diferenta mare intre geamurile din fata si cele din spate. In plus, cum au Chevy in general geamurile virate in verde, cand pui folie pe spate si le faci negre, ai masina tot neagra si geamurile fata verzi se cam vede aiurea...

Share this post


Link to post

Am inteles ce ai vrut sa spui cu foliile de pe fata, dar nu prea le vad rostul, mai ales ca geamurile alea sunt folosite des si se poate exfolia.

Nu am vrut cele mai inchise ca am zis ca nu mai vad noaptea bine. Oricum, eu abia dupa 3 zile am observat ca aia mi-au lipit sticker pe care scrie 36% si pe autorizatie scrie 21%, deci cand o sa am timp sa ajung pe la ei, fac urat.

Daca dau de un nenea politai binevoitor.. :D

Share this post


Link to post

Deci e clar, cand se va mai incalzi o sa ma duc sa o schimbe pe cea de pe luneta.

Pe alea laterale le-au pus aproape perfect, au doar 2-3 bule mici insesizabile.

Oricum o sa ma iau de ei pt greseala pe care au facut-o: 36% scrie pe sticker si 21% pe autorizatie.

Asa ca s-ar putea sa le schimb pe toate. :|

Share this post


Link to post

Update. :D

In sfarsit am schimbat folia de pe spate, avea bule. Am pus cu 5%. Arata mai bine acum.

post-9742-1210266135_thumb.jpg

post-9742-1210266148_thumb.jpg

Share this post


Link to post

O noua galerie foto cu bestia. :D

Are 15 100 de km si merge perfect. Sunt foarte multumit de ea, in afara de consumul cam mare: 9-10%. :P

post-9742-1210796895_thumb.jpg

post-9742-1210796915_thumb.jpg

post-9742-1210796938_thumb.jpg

post-9742-1210796954_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Cu ceva intarziere vin si eu cu urarile: Sa-ti traiasca buburuza! :D

 

Greu am gasit un jurnal de spark... chiar daca suntem pe forumul dedicat. Dar incet incet speram ca ne inmultim :D . In ultima vreme au aparut ceva mai multe prin oras

Share this post


Link to post

Salutare!

 

Desi urmaresc forumul zi de zi, am cam uitat de topicul acesta.

 

Sa fac un update: masina are 47000 de km si au fost schimbate la ea amortizoarele spate, supapa EGR si mai urmeaza rulment dreapta fata (de noua a avut un mic joc acolo si in urma mai multor investigatii cica ar fi rulmentul, desi nu sunt sigur am zis totusi sa-l schimbe) si cablul de ambreiaj.

 

In rest, masina merge foarte bine, nu am avut nicio alta problema cu ea.

Ca modificari, in afara de folie, sunt boxele ovale de pe spate, MTX (3 difuzoare) care suna excelent, montate pe o placa din MDF, iar pe fata am Hertz de 10 cm.

Diferenta intre stoc si ce am acum e uriasa. MTX-urile avand ca o incinta buna portbagajul.

Am mai montat si xenon de 5000K. Asta dupa ce am aruncat o gramada de bani pe philips blue vision si extreme power.

Acum chiar pot spune ca vad noaptea, lumina este alba. iar farurile sunt reglate corect si nu-i orbersc pe cei din fata.

Cauciucurile de iarna isi fac treaba excelent.

 

Si o poza recenta: :D

post-9742-126486479621_thumb.jpg

Share this post


Link to post

O noua galerie foto cu bestia. :D

Are 15 100 de km si merge perfect. Sunt foarte multumit de ea, in afara de consumul cam mare: 9-10%. :P

Imi plac fotografiile. Artistice.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...