Jump to content
Sign in to follow this  
themircea

Tavite portbagaj, presuri / covorase auto personalizate, bandouri

Recommended Posts

OK. Multumesc pentru poze si imi cer scuze pentru posibilele neplaceri cauzate. As dori una ca cele din primul set de poze, pentru Noul Fiat Fiorino.

Daca nu mai ai datele de contact, spune-mi si le trimit pe PM. Cam in cat timp o poti aduce ?

Share this post


Link to post

Mircea, cu covorasul ala s-a mai rezolvat ceva? Ai mai aflat ceva?

Multumesc.

Share this post


Link to post

A ajuns si tavita de Logan.

Totul e Ok.

 

Multumesc.

Share this post


Link to post

Rog un pret pentru fabia 1 (6Y) combi pt tavita portbagaj. Si pt matiz tot tavita portbagaj. Multumesc mult!

Share this post


Link to post

Salut!

 

Stefan Adam - Toate cotierele din pozele pe care le-am postat mai sus, sunt identice din punct de vedere al producatorului, caracteristicilor, materialului, finisarii, conceptiei etc. Difera intre ele talpa si modalitatea de fixare, precum si dimensiunile care, toate, trebuie sa tina cont de specificul masinii respective.

 

Ceea ce vreau sa spun, de fapt, este ca si cele din al doilea set de poze sunt la fel ca si cea din primele 3 poze, doar ca sunt pentru alte masini.

 

Fiorino nou, adica cel lansat in 2008, fratiorul lui Citroen Nemo, da?

Cat despre termen de livrare - probabil 2-3 saptamani.

 

closchkutza - inca nu ne-au dat nici un pret pentru dimensiunile pe care le-ai cerut tu. Scuze! Nu stiu daca o sa se poata.

 

uskt2005- Iti multumesc ca ai apelat inca o data la noi si iti stal dispozitie si pe mai departe!

 

lucius_1982 - Fabia I combi - 151 ron ; Matiz 134 ron. Curierat rapid si, daca le iei pe ambele intr-un colet, ai inca 8 ron reducere la fiecare dintre tavite.

 

La Matiz, sunt unii care se multumesc cu o tavita de 50*90 cm (cu aceleasi caracteristici si finisare) care acopera aproape integral portbagajul, dar nu e speciala pentru aceasta masina si nu urmareste intocmai contururile. Pe aceea ti-o putem da mult mai ieftin (aprox. 1/2 de pret). Daca vrei speciala, e cea de mai sus.

 

te_pupa_tata2000 - da, sigur! 151 ron, minus 10% sau curierat gratuit, sau o jucarie de 110-115 piese de pe cobiromania.ro

 

Multumesc!

Mircea

Share this post


Link to post

Da, fratele lui Nemo. Ok, mersi, astept.

Share this post


Link to post

Salut!

 

 

 

closchkutza - inca nu ne-au dat nici un pret pentru dimensiunile pe care le-ai cerut tu. Scuze! Nu stiu daca o sa se poata.

 

 

Multumesc!

Mircea

 

Man, mai astept vreo saptamana, poate primesti vreun raspuns. Daca afli ceva da-mi de veste. Daca nu se poate, o sa iau unul standard, cu latimea cat mai apropiata de cea ceruta de mine si lungimea cat mai mare.

Edited by closchkutza

Share this post


Link to post

Salut!

 

Stefan Adam - OK! Te anunt cand ajunge.

 

closchutza - Cand/daca am vreun raspuns te anunt. Poate ca ar fi mai prompt daca ne-ai scrie un numar de telefon, dar... cum doresti.

 

Weekend placut!

Mircea

Edited by themircea

Share this post


Link to post

 

 

closchutza - Cand/daca am vreun raspuns te anunt. Poate ca ar fi mai prompt daca ne-ai scrie un numar de telefon, dar... cum doresti.

 

Weekend placut!

Mircea

 

Multumesc mult, Mircea. A ajuns acum 20 min covorasul. Este superb iar calitatea este superioara si nu o spun numai eu ci si colegii care l-au vazut/pipait plus ca se asorteaza la marele fix cu mocheta masinii, este practic aceeasi culoare. Multumesc mult inca o data!

Share this post


Link to post

Salut, TheMircea. Vreau si eu set complet de covorase de cauciuc ( fata/spate) pt al meu Cielo. Neaparat negre. Adica obligatoriu negre. Tavita deja mi-ai trimis mai demult.

 

Sper sa ai exact pt Cielo, cel putin alea din spate au o forma foarte ciudata.

 

Cele mai bune si mai groase, daca ai mai multe tipuri.

O sa dau PM cu numele si adresa mea completa.

 

PS. Am vazut ca Uskatului i-ai trimis un set la care in fata, covorasul de la sofer are o margine suplimentara de talpa stanga, de sprijin.

La Cielo se poate aranja ceva de genul asta? Ca mocheta in zona aia e in permanenta murdara din cauza piciorului stang.

 

A, comanda e ferma, bineinteles.

Edited by Englishman

Share this post


Link to post

Multumesc Mircea. Sunt super :)

post-5070-125776623517_thumb.jpg

post-5070-125776624772_thumb.jpg

post-5070-125776625613_thumb.jpg

post-5070-125776626673_thumb.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post

Salut!

 

closchkutza - ma bucur ca-ti place! Iti multumesc ca ai cumparat de la noi si sper sa ne mai auzim!

 

Englishman - neaparat, obligatoriu, compulsory, imperative sau mandatory..., dar nu sunt negre... rolleyes.gif

Cele 3 fabrici cu care lucram noi in mod "traditional" nu au Cielo in catalog. Din pacate, Cielo si inca vreo 10 modele de masini le gasim doar la o fabrica ce produce doar din cauciuc gri. Ca sa putem totusi oferi covorase si pentru aceste modele, suntem nevoiti sa aducem chiar si asa...

Vezi mai jos niste poze de detaliu cu materialul. E un gri inchis, mat, dar nu-i negru. I'm deeply sorry...

 

Te rog sa-mi spui daca le accepti si asa sau, daca culoarea este criteriul primordial, iar negrul un sine qua non, pot sa-ti trimit un set de semi-personalizate, de-alea ce se regleaza la forma podelei. Vezi niste poze pe site-ul nostru www.rimimg.ro , la pagina cu covorase, in jumatatea de jos (capitolul Covorase Universale).

 

Cat despre limba aceea de la foot-rest, nu noi o "aranjam", ci producatorii covoraselor. Toate matritele sunt asa cum le-au cerut si aprobat fabricantii masinilor. Unii au cerut extensia pentru rest-pied, altii nu. Acum nu mai sunt la lucru, dar pot maine dimineata sa verific in depozit cum e la Cielo. Asta, evident, daca nu-i bai ca nu sunt negre.

 

Preturi: cele speciale de Cielo (gri): 125 ron ; Cele Uni(negre): 90 ron.

 

ratusca - eu iti multumesc pentru ca ai apelat inca o data la noi, pentru poze si pentru faptul ca-ti plac!

Sper sa ne mai auzim.

Imi dai, te rog, voie sa pastrez pozele cu covorasele de mocheta? 77000000.gif Asa cum spuneam, noi nu avem cum sa le desfacem ca sa le pozam.

 

Ceau!

Mircea

www.rimimg.ro

post-15291-125778536621_thumb.jpg

post-15291-125778537386_thumb.jpg

Edited by themircea

Share this post


Link to post

Bineinteles. ;) .

Share this post


Link to post

Uff...dam` it...so be it...E bine si gri daca sunt dedicate Cielo.

 

Rezistente la uzura sa fie, am schimbat nu stiu cate seturi din cauza celui de la sofer care invariabil (se) rupea/crapa/pocnea pe mijloc dupa cateva luni...si

 

asta in conditiile in care NU ma urc in masina incaltat cu patine de gheatza.

 

Cand am zis " daca putem aranja ceva", intrebam despre insasi existenta modelului cu "limba" pentru piciorul stang, fireste ca stiu ca nu le produceti voi. :mrgreen:

 

O alta problema care ma intereseaza in mod deosebit sunt covorasele din spate, au o decupatura destul de ciudata si este imperative ( de data asta chiar ca e :D ) sa fie exact pe forma spatiului podelei.

 

Kitul contine si covoras pentru dambul median din spate?

 

Recapituland, le vreau chiar si gri, cu conditia sa fie EXACT pt Cielo, cu sau fara limba. (de preferat cu, dar merge si fara).

 

Alea universale ies CLAR din discutie.

 

Alea albastre din pozele de mai sus...care e povestea cu ele? Ca mi-ar placea si un albastru, masina mea fiind albastra.

 

Adresa ti-am dat-o deja pe PM, restul il intuiesti.

 

PS . Tavita din portbagaj rezista eroic si este ca noua, dupa un an de folosire si interval temperatura -40 ( Islanda) +40 ( Romania :mrgreen :) grade Celsius.

Edited by Englishman

Share this post


Link to post

Salut!

 

ratusca - Multumesc!

 

Englishman - faina chestia cu patinele... 24000000.gif

Da, covorasele sunt exact dupa forma podelei, dar nu, nu au acoperitoare si peste tunelul median. Asa cum tot scriam, nici unul dintre producatorii Vest EU nu inteleg dorinta noastra de a avea cauciuc si acolo si sunt de-a dreptul oripilati de cererile noastre in acest sens... Ei zic, in diverse limbi, ca cica arata grobian, dar nu au fost pe la noi sa vada curatenia de prin orase...

 

Pentru tunelul median am gasit doua variante:

1. mocheta cu spate cauciucat 25*50 cm pe care o pui peste tunel si intra sub covorasele de cauciuc de pe laterale. Poti lua culoarea mochetei de baza a masinii.

2. covorase de cauciuc- negru de data asta... (de la producatorii covoraselor cu care lucram in mod normal) 45*33 cm - utilizare la fel...

 

Ambele solutii sunt 14-15 ron.

 

Cielo - au extensia pentru rest-pied / foot-rest.

Albastre ies la lumina din depozit... Sunt aceleasi ca si in cealalta poza, adica gri...

 

Cat despre tavita: multumesc mult de tot si sper sa ne auzim si pentru urmatoarea ta masina, oricand va fi aceasta. smilies29.gif

Ne auzim maine si tot maine pleaca spre tine covorasele.

 

Ceau!

Mircea

Edited by themircea

Share this post


Link to post

Crezi ca ai putea sa gasesti pentru Cielo niste badouri laterale care sa se potriveasca ? Ma intereseaza foarte mult, cele originale... adica banda argintie nu imi plac deloc :( .

Share this post


Link to post

Salut!

 

TBird - sigur! tot ce te rog este sa masori lungimile portierelor la inaltimea la care doresti sa montezi bandourile. Sper sa-ti pot oferi chiar mai multe variante de design.

 

Ceau!

Mircea

www.rimimg.ro

Share this post


Link to post

Salut, Mircea!

 

Sunt, de data asta, mesagerul soţiei unui prieten, care vrea să-i ia omului de sărbători o cotieră. Pentru un Opel Astra Caravan 2004.

 

Rugăminţile ar fi 3:

- să-mi spui ce ai pentru maşina asta şi la ce preţ;

- cam ce lăţime ar avea cotiera (omul are acum una montată - un jaf - dar foarte lată, spre 15 cm.)

- să pui şi poză (link spre poză), să vadă şi ochiul nevestei modelul şi să dea OK-ul, că ea plăteşte.

 

:osanale:

Share this post


Link to post

Salut, hai ca m-am conformat. Am masurat usile.

Usa spate - 68-67-69 in functie de cum gasesti... o adaptez eu

Usa fata - 98-97-99 - la fel

Aripa fata - 20

Unitatea de masura este "cm"

Astept sa vad ce gasesti 42000000.gif

Share this post


Link to post

Salut!

 

rm.popa - Iti multumesc ca apelezi inca o data la noi!

Intai sa identificam bine masina: in 2004 deja se fabrica si Astra H. Era (si este) in continuare in productie si Astra G. De care-i?

Pretul, oricare ar fi cotiera este 210 ron.

Restul, dupa ce stim ce masina e.

 

Tbird - pentru aripa din fata nu am ce sa-ti ofer.

Pentru portiere, vezi mai jos.

 

Ceau!

 

Mircea www.rimimg.ro

 

 

 

 

post-15291-125865026234_thumb.jpg

post-15291-125865027176_thumb.jpg

post-15291-125865027684_thumb.jpg

Edited by themircea

Share this post


Link to post

Zi-mi un pret(si daca le ai pe stoc) pentru prima varianta 95cm cu 67cm, cred ca sunt perfecte.

Edited by TBird

Share this post


Link to post

rm.popa - Iti multumesc ca apelezi inca o data la noi!

Intai sa identificam bine masina: in 2004 deja se fabrica si Astra H. Era (si este) in continuare in productie si Astra G. De care-i?

Pretul, oricare ar fi cotiera este 210 ron.

Restul, dupa ce stim ce masina e.

Mircea, e Astra Caravan G.

Preţul e OK. Cel mai important în momentul ăsta e cât e de lată, că omul are un fix cu chestia asta, de la jaful din prezent cu care zice el că îi e foarte comod.

 

Merci frumos!

Share this post


Link to post

Salut!

 

rm.popa - acum nu avem pe stoc Astra G, dar o masor cand primim. Anyway, vezi in pozele de mai jos: e destul de lata...rolleyes.gif

 

Daca nu arde foarte tare, mai stai 3-4 zile pana terminam pregatirea si pentru cotierele cu partea de sus culisanta. Vezi o poza mai jos cu Astra H.

Vor fi 235 in loc de 210 cat sunt acestea, dar poate-i place din aia.

 

Ceau!

 

Mircea www.rimimg.ro

post-15291-125872055353_thumb.jpg

post-15291-125872055867_thumb.jpg

post-15291-125872094423_thumb.jpg

Edited by themircea

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...