Jump to content
Sign in to follow this  
soldoveanul

Variant Rosu

Recommended Posts

Avand in vedere ca masina din semnatura nu are nimic deosebit fata de celelalte prezentate aici pe forum (poate doar semne de batranete cauzate de cei 260.000 km) m-am hotarat sa va prezint frumusetea primita de sotie pe 1-decembrie 2007.

Deci, este vorba de noul VW Golf 5 Variant.

Dotari:

-climatronic

-ABS

-ASR

-cotiera cu guri aer spate

-pachet drumuri grele plus scut metalic

-proiectoare ceata

-8 airbag-uri

-computer bord plus

-senzori parcare

-tempomat

-gemuri si oglinzi electrice

-CD cu mp3

Motorul este de 1,4 litrii 80cp.

Deja am facut 2300 km si nu-mi pare rau ca din motive financiare am ales acest motor ba chiar sunt incantat de alegere. Ma incanta in primul rand consumul care la drum intins in regim de rodaj se situeaza in jur de 6%. Ba chiar un drum Tg. Neamt-Iasi cu viteza maxima de 95km/h consumul mediu a fost de 5,7%.

Daca doriti sa aflati amanunte despre masina va stau la dispozitie.

Sa incerc niste poze.

post-11728-1201261468_thumb.jpg

post-11728-1201261493_thumb.jpg

post-11728-1201261529_thumb.jpg

post-11728-1201261565_thumb.jpg

post-11728-1201261625_thumb.jpg

post-11728-1201261676_thumb.jpg

post-11728-1201261733_thumb.jpg

Share this post


Link to post

La ce pret ai achizitionat-o si ce nivel de echipare este ?

Share this post


Link to post

Este varianta de baza, trendline care costa aproximativ 15000euro la care s-au adaugat optionale pretul final fiind de 17.050 euro cu toate taxele. Este cumparata in leasing.

Share this post


Link to post

Draguta dar motoru ala nu ar trebui sa mai existe in oferta...

 

Am o prietena care are motorul tau pe un 5 normal si ... la un drum (in rodaj) spre mare i-a consumat fix 10 la fix 100/h. Foarte mare diferenta fata de consumul tau.

Share this post


Link to post
Draguta dar motoru ala nu ar trebui sa mai existe in oferta...

 

Am o prietena care are motorul tau pe un 5 normal si ... la un drum (in rodaj) spre mare i-a consumat fix 10 la fix 100/h. Foarte mare diferenta fata de consumul tau.

 

La mers in oras pe distante scurte de max 3km cu motorul rece,temperaturi exterioarede pana la-10 grade Celsius consumul ajunge pe la 11-11,5%. Pe drum drept la viteza constanta de 90km/h cu tempomatul in functiune consumul instantaneu pe CB in jur de 5-5.5%. Imi vine greu sa accept ceea ce ai scris.

Share this post


Link to post

Mie mi se pare imens pretul pentru ce ai primit dar nu-i treaba mea :)

Share this post


Link to post

Astea sunt preturile VAG. Tinand cont de faptul ca timpul de asteptare pentru acest tip de masina este intre 4 (cat am asteptat eu) si 6 luni isi permit sa practice astfel de preturi. Ca fapt divers pentru un motor de 1,6 litrii trebuia sa platesc in plus cam 800 euro iar pentru 1,4 litrii TSI sau FSI pana la 3000 euro.

Share this post


Link to post

La banii astia mergea o Corolla Luna de 97 de caluti.

Share this post


Link to post

lancer, civic, mazda 3, etc...cu un +/- 5 %

Share this post


Link to post

Eu nu m-as baza pe ce spune computer-ul de bord legat de consum! Daca veri sa-i faci consumul, fa-l de la plin la plin si pe hartie! si ai sa vezii ca e diferit! Si...cel mai probabil nu in bine!

Share this post


Link to post

Foarte buna de mers la cumparaturi !!! Spor! Sa o poarte sanatoasa fara evenimente ! =D>

Share this post


Link to post

Sa o porti sanatos dar sa stii ca este mult submotorizata si va consuma mult daca vei incerca sa sustii un ritm decent de mers cu ea. La 80-90 km/h orice masina consuma putin, dar nu cred ca vei avea rabdarea si vei putea profita de conditii de trafic atat de favorabile incat sa scoti consumuri bune. Vei constata ca la mers cu viteze de peste 120km/h sau acceleratii mai sustinute vei ajunge la consumuri sensibil mai mari decat variantele cu motoare mai mari si mai puternice.

Edited by andreib

Share this post


Link to post

Sa-ti traiasca sotia si masinuta! E faina culoarea, is faine si dotarile, insa motorasul ala... Nu zis, tot 1,4 am si eu, insa a mea are 1100 de kile.

Km multi fara incidente!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...