Jump to content
Sign in to follow this  
velo

Cat Face Un Tico

Recommended Posts

Cat merita sa dau pe un Tico SL din 2001, cu 40000 de km la bord, foarte bine intretinut? Multumesc.

Share this post


Link to post

Depinde... Eu cred ca intre 2k si 2500 euro face! :rolleyes:

Share this post


Link to post

O astfel de masina poate sa ajunga si la 3000 de euro!

Share this post


Link to post
O astfel de masina poate sa ajunga si la 3000 de euro!

 

 

Ciudat e ca pe autovit am vazut SX-uri comparabile ca rulaj la 2500 de euro. Din punctul meu de vedere, singurul avantaj al SX-ului este aerul conditionat. Oricum de mai mult de 2500 de euro nu dispun.

Share this post


Link to post

O fi avnd AC, sx-ul dar la cat e de mic motorul si la cati cai are,iti spun ca ii scade din putere considerabil!

Share this post


Link to post
O fi avnd AC, sx-ul dar la cat e de mic motorul si la cati cai are,iti spun ca ii scade din putere considerabil!

 

 

Cand stai la stop cu zecile de minute nu cred ca te mai intereseaza cati cai are masina in care te afli. In alta ordine de idei, as alege un SL deoarece cu cat masina e mai simpla, cu atat sansele de a se defecta ceva la ea sunt mai mici.

Share this post


Link to post

Daca vrei sa cumperi ACUM e momentul pt ca nu prea se cumpara masini de loc in .RO toata lumea asteptand sa vada ce si cum se va intampla cu taxele alea si deci preturile au scazut !

Share this post


Link to post
Daca vrei sa cumperi ACUM e momentul pt ca nu prea se cumpara masini de loc in .RO toata lumea asteptand sa vada ce si cum se va intampla cu taxele alea si deci preturile au scazut !

Stai linistit, 2008 e an electoral asa ca taxa aia are zilele numarate.

Share this post


Link to post

Din ciclul " in Romania NIMIC NICIODATA nu se termina " nu cred ca eveeeer o sa se scoata vre-o taxa ce le da caldura la centralele din vilele de la munte facute pe banii nostrii.

 

Eu ma declar absolut impotriva statului si incerc sa il tepuiesc oriunde pot neplatind una si alta, pt ca din pacate nu se duc $ mei unde trebuie ( spitale, batrani, infrastructura, asistenta sociala/medicala / invatamant samd )

 

Dar, devenim offtopic !

 

Si apoi, chiar daca o scot ( taxa ) preturile NU se vor pastra asa mici cum sunt acum la masini second. Ma refer la masinile de pana in 3000 euro care NU merita sa le iei de afara pt ca , chiar daca acolo o gasesti la 1500, tot mai dai 1000 pe drum si cam tot acolo ajungi.

Share this post


Link to post

Cat costa un far (stanga) si o antena de Tico? Pot sa fie sh daca sunt in stare foarte buna.

Share this post


Link to post
Ciudat e ca pe autovit am vazut SX-uri comparabile ca rulaj la 2500 de euro.

Daca alea din Autovit au cit scrie pe bord, io sunt popa!

Share this post


Link to post
Daca alea din Autovit au cit scrie pe bord, io sunt popa!

 

 

Riscul e acelasi pe toate siteurile, nu doar pe autovit. As fi luat de la cineva de pe forum insa cand am pus anunt nu am primit nicio oferta.

Share this post


Link to post
Cat merita sa dau pe un Tico SL din 2001, cu 40000 de km la bord, foarte bine intretinut? Multumesc.

M-ai indus in eroare... cind ai specificat ca e FOARTE BINE INTERETINUT, am presupus ca stii de unde il cumperi... nu de pe vreun site. ;)

Edited by NFS

Share this post


Link to post
M-ai indus in eroare... cind ai specificat ca e FOARTE BINE INTERETINUT, am presupus ca stii de unde il cumperi... nu de pe vreun site. ;)

 

 

Intradevar cunosc masina la care faceam referire in primul post. Problema e insa alta. Omul nu vrea sa lase din pret (2700 E) iar eu nu-i pot oferi decat cu 200 de euro mai putin. :(

Share this post


Link to post

Acu nah... fiecare isi cunoaste problemele cel mai bine... da' 200 euro nu mi se pare totusi o suma sa te impiedici de ea, cind e vorba de-o masina. Zi-i ca-i dai la anu'. Parerea mea. :)

Share this post


Link to post

Mi se pare mai periculoasa o masina care a "stat" 2 ani pe dreapta si are 40.000 Km (cel putin asa spune proprietarul!) decat una care a circulat si are 100.000Km. Cea cu 100.000, a circulat, s-au mai schimbat una-alta, a fost intretinuta, stii la ce sa astepti de la ea!

Varianta cu: batranel, tinuta in garaj, condusa de o domnisoara, a cam expirat de ceva vreme.

 

E foarte greu de gasit un Tico cu 40.000Km - reali - la 2.500 euro. Cel care o vinde, fie e ... fraier, fie e ceva la mijloc!

Din ce am vazut pe Autovit pana acum, nu exista pomeni pe acolo. Gandeste-te ca sunt oameni care urmaresc zilnic acel site si daca apare vreo "pleasca" sunt acolo primii. Vorbesc de samsari, cei care ofera mai mult decat oferi tu in cazul in care "miros" o superafacere.

 

Am observat ca vrei ceva din 2001. Din ce stiu eu, modelele din 2001 (ultimul an de fabricatie) au fost cele cu Euro, catalizator, unitate Lovato (sau cum s-o numi!), ceea ce complica un pic o masina remarcabila prin simplitate si usurinta in intretinere.

 

Antena de Tico este 13 ron, iar farul fara reglaj electric este maxim 100 ron.

 

Spor

Edited by nic_otava

Share this post


Link to post
Cat merita sa dau pe un Tico SL din 2001, cu 40000 de km la bord, foarte bine intretinut? Multumesc.

 

Este un Tico E2 si vei avea mari probleme pe partea de caburatie(reglaje etc.) , cauta un Tico fabricat cel tarziu in 1999 !!!

Share this post


Link to post

posed un Tico din dec. '98 cu 22.000 km la babord , l-am luat acum 1 an cu 11.900 km si merge perfect de atunci...

post-5673-1199742934_thumb.jpg

Edited by alexp

Share this post


Link to post

Nu prea inteleg cum de, in 8-9 ani, a facut cu el sub 12.000 km. Nu imi pare masina sanatoasa - de multe ori km parcursi nu inseamna tot. Ce sa zic...poseda-l bine... 8-|

Share this post


Link to post
posed un Tico din dec. '98 cu 22.000 km la babord , l-am luat acum 1 an cu 11.900 km si merge perfect de atunci...

Cat te-a costat atunci? :scarpin:

Share this post


Link to post
Cat te-a costat atunci? :scarpin:

 

2800 euroi... tin sa mentionez ca a "candit" a nou in masina 1 luna , la inceput .. iar motorul dupa ce se incingea mirosea tot a nou... se vedeau sigiliile de vopsea si alte componente tot ca noi.

am avut bafta , chiar imi doream un tico , tatal meu avand unul la aproape 200.000 km.

Edited by alexp

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...