Jump to content
Sign in to follow this  
veveutza

Livrare Aveo

Recommended Posts

Ati cumparat masinile de pe stoc?

Vreau sa stiu cat dureaza livrarea daca nu o au in tara. Adica deloc. In nici un oras. Stie cineva concret? La skoda a durat 2 saptamani si la fiat 10 zile lucratoare (tot pe acolo). Cand am intrebat la Chevrolet (luna asta comand una) mi s-a spus ca "Nu avem pe stoc in tara." Ei bine, am spus, si cat dureaza sa aduceti? Raspuns: "Aoleu, pai sa vedeti, ca nu prea stim...ca x ca y ca z"

Are cineva idee cat dureaza?

 

Share this post


Link to post

Cand l-am luat eu anul trecut, nu aveau pe stoc in tara (nu au avut timp sa faca stocuri la vremea aia), adusa din Slovenia.

Termen dat: 2sapt.

Livrare: 10zile

 

in toamna asta, la un moment dat stiu ca nu mai faceau fata la livrari si dura si 2-a luni sau chiar mai mult.

 

In mod normal trebuie specificat in contract, iar daca nu se respecta data de livrare, ar trebui sa-ti dea una sa o folosesti pana la livrarea comenzii...

Share this post


Link to post

Multumesc mult pentru raspuns. Poate nu stia aia exact pe care am intrebat-o. M-am mai linistit. Nu vroiam sa dureze mai mult de o luna.

Share this post


Link to post

2 luni a durat la mine de la semnarea comenzii ferme pana la primirea cheilor.

Share this post


Link to post

Ce legatura are subiectul acesta (existent intr-un al topic) cu sectiunea de Probleme Tehnice ?

Share this post


Link to post

Ups- eu acum am vazut in ce arie a fost postat. Propun mutarea/stergerea lui.

Share this post


Link to post

daca stai sa te gandesti si (ne)livrarea la timp poate fi o problema tehnica...depinde cum privesti lucrurile ... :D

 

da, e in wrong section...si eu vad asta (acum)...

Share this post


Link to post

Lucrurile se privesc, doar, prin prizma forumului si a Regulamentului. Altfel, devine un chat, asa cum cred unii.

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Pt Spark mi-au spus ca termenul de livrare este maxim 3 luni, dar daca il gasesc mai aproape il aduc mai repede. Am acceptat, am platit avansul iar dupa o saptamana i-am sunat sa le spun ca vin sa platesc si restul banilor. Mi s-a spus ca s-ar putea sa fi gasit unul mai aproape. A doua zi, cand am dat banii mi-au spus ca au gasit. Asta se intampla intr-o vineri. Marti dupamasa am ridicat masina, deci practic a durat 2 zile lucratoare, din momentul in care am dat toti banii :D

Edited by claud20012

Share this post


Link to post

Cum adica , daca-l gasesc mai aproape...? Eu am incheiat contractul pe o masina concreta! Pe contract apare seria de sasiu. Mi-au spus ca masina respectiva este in slovenia, atat ca trebuie sa mi-o aduca.Am tinut neaparat la culoare, daca acceptam culoarea aceea albastru deschis, aveau in curtea dealerului... Am dorit neaparat Urban Grey, model elite 1,4, s-au uitat in calculator si au zis ca sunt 2 buc in port la Koper.Am platit avansul, si a si rezervat una dintre ele on line. Nu s-a pus problema ca , poate gasim ceva mai aproape... Cand ai platit avansul nu ai stiut pentru ce platesti?

Edited by wwillym

Share this post


Link to post

La mine la kalos in 2004 a durat 2,5 luni :) asa ca ...

 

Iar la OPEL astept 4,5 luni ... :) -fara misto

 

Eu sunt o persoana cu multa rabdare

Share this post


Link to post

Ce multe probleme tehnice are Aveo asta !

Share this post


Link to post

:o fftopic:

:compupunch: :lollol:

Share this post


Link to post

@wwillym : Eu am cerut exact nivelul de echipare din lista si culoarea preferata (nu m-ar fi deranjat prea mult sa fie alta culoare). In acest caz existau 3 variante: sa existe modelul in depozitul din Ungaria, in cel din Slovenia, sau sa trebuiasca sa fie adus din Coreea. S-a intamplat sa gaseasca un exemplar in Ungaria si de aceea a fost livrat destul de rapid. Seria sasiului a fost trecuta numai pe factura finala... din cate imi aduc aminte

 

Pt moderatori: nu s-ar putea muta topicul in alta parte?

Share this post


Link to post

Daca vorbim de livrari sa mentionez si eu propria experienta...intrat in showroom intrebat de 1,4 16v Platinum raspuns ca au doar pe cel prezentat, un orange, stabilit cu amicul meu sa le luam pe cele 2 care existau, al doilea era 1,2 urban grey, dupa care la jumatate de ora ma suna dealerul si mentioneaza ca cele 2 sunt deja achizitionate insa au 1,2 argintiu si 1,4 urban grey sau misty blue in curte. Venit inapoi, mers in curtea din spate unde existau cel putin 20 de masini si ales astfel culoarea dorita. Nu am inteles nici pana astazi ce a fost secretomania asta initiala cu ceea ce aveau in curte, doar interesul dealerului e sa-si vanda marfa.

Share this post


Link to post

Incepuse mania vanzarilor Chevrolet Aveo ... si suntem in Romania ... trebuie pile sa'ti iei si o masina.

 

Dupa aprox 3 saptamani a sosit masina...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...