Jump to content
Sign in to follow this  
paulcannibal

Motorul 1.6 16v De Lacetti

Recommended Posts

Are cineva informatii legate de originea acestui motor? Am intrebat in service si mi-a spus ca ar avea oarece ADN german dar nu mi s-a spus exact ce si cum. E proiectat 100% de coreeni sau in colaborare cu GM? Sau e evolutia vreunui motor de Opel mai vechi?

Share this post


Link to post

Este vechiul motor de pe nubira cu un alt management. Motorul de pe nubira provenea de pe opel, generatia E-TEC. Mai multe detalii gasesti aici.

Share this post


Link to post

Vad ca nu mai scrie nimeni aici. Astept si eu sa-mi vina un Lacetti 1.6 . Dealerul nu stie exact ( GTT ) ce motor este , Deawoo sau Holden . Stie cineva ?

Share this post


Link to post

Postul nr 2 l-ai citit? Sau trebuie sa raspundem pentru fiecare? La aceiasi intrebare, raspunsul va fi invariabil acelasi.

Share this post


Link to post

Mircea , am vazut . Dar acolo scrie despre 103 si 107 cp . Cu 109 poate fi un pic diferit sau identic ca virgula constructie dar cu alt producator ( sau poate avea un soft putin diferit, optimizat ). Mai intai m-am uitat si apoi am postat .

 

Semnatura ta cu ' nu zbura mai repede decat poate ingerul rau pazitor ' am vazut-o si pe Logan club . Ai cunostinte pe acolo ?

Share this post


Link to post

Ai un link acolo. Da click pe el si te lamuresti. Nu am cont pe LoganClub, nici pe DaciaClub.

Share this post


Link to post

Merci mult Mircea . Nu am zis ca ai cont doar ca aceeasi semnatura o are si cineva acolo . Eu unul am si acolo cont , am si Logan si intr-o luna o sa am si Lacetti . Criticile sunt de prisos .

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...