Jump to content
Sign in to follow this  
Satori

Honda Accord Coupe - Concept La Sema

Recommended Posts

http://www.worldcarfans.com/9071031.001/ho...pt-at-sema-show

 

 

Making its world debut, the Honda Accord Coupe HF-S Concept represents a radical vision for customizing the all-new Accords design and performance through stylish and functional modifications. A dual-port exhaust system can provide additional performance when needed while retaining low noise output during relaxed driving. Purely a concept, the Accord HF-S Concept is a creation of Honda Access America, Inc., the U.S. accessory development division.

9071031.001.Mini1L.jpg

Share this post


Link to post

Fain conceptul...n-ai ce sa-i reprosezi...

Share this post


Link to post

Superba :X , ca orice Honda! Spatele parca are o oarecare "tenta" de Civic, iar farurile si oglinzile de noul Mondeo! :)

Share this post


Link to post

Si mie mi se pare ca au luat Civic-ul european ca inspiratie.

Partea frumoasa e ca Honda a produs Civic-ul ca urmare a succesului concept car-ului. Poate fac si aici la fel. :D

Share this post


Link to post

Ar fi tare sa mearga pe aceeasi idee (ca la cum arata, succesul zic eu e cel putin la fel de mare ca in cazul Civicului), si sa apara pe piata si conceptul asta! :D

Share this post


Link to post

Pai ala de mai sus nu-i altceva decat versiunea "sport" a noului Accord care se comercializeaza deja in State, in 2 versiuni: coupe si sedan. Pentru mine e o mare dezamagire, mai ales ca Accordul nou promitea mult mai mult daca pastra linia conceptului "sports4"

post-71-1193949981_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Accordul American stim deja cum arata, insa nu stim inca cum va arata cel European .

Ramane de urmarit noul model Acura TSX / Accordul European cele doua modele ar trebui sa arate identic (ca si pana acum).

Cine stie pana la urma , poate va arata ca si in poza pusa de tine , artanis.

Ce stim sigur ca va veni cu un nou sasiu (mai perofrmant zice Honda) , motoare upgradate (benzina 2.0 si 2.4),

diesel (180 cai) + cutie automata si pe diesel.

Iar cireasa de pe tort , 2.4 turbo, 260 cai (motorul de pe Acura RDX) , SH-AWD si cutie manual robotizata in genul DSG.

Edited by dinoc

Share this post


Link to post
Pai ala de mai sus nu-i altceva decat versiunea "sport" a noului Accord care se comercializeaza deja in State, in 2 versiuni: coupe si sedan. Pentru mine e o mare dezamagire, mai ales ca Accordul nou promitea mult mai mult daca pastra linia conceptului "sports4"

 

Ce am pus eu este un concept coupe. Nu are treaba cu un sedan "sports". Deocamdata, nu ai de ce sa fi dezamagit, nu ai de unde sa stii cu siguranta ce vor face cu conceptul.

Share this post


Link to post

Tocmai de-aia am precizat ca ce a fost postat mai sus este varianta americana, si nu cea europeana. Eu inca mai sper sa aduca a "sports4"... :)

 

Insa din pacate nici breakul prezentat la Frankfurt (Accord Tourer) nu e prea incantator:

post-71-1193984510_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Uf... imi omori sperantele.

Ma gandeam ca poate fac doua variante pentru europa, asa cum au facut cu Civic. :)

Share this post


Link to post

O sa pun poze cu noua honda acord peste o luna cand o sa primeasca masina cumnatul meu, avansul deja s-a platit.

Share this post


Link to post
Uite ca a aparut noua Honda Accord in Romania, dupa cum anunta site-ul lor oficial: http://www.honda.com.ro/newaccord/ !

Hoho...e lansata oficial de pe 11iunie. Iar cei de la honda.com.ro sunt dealerul Carpati Motors care acum s-au gandit si ei ca e nevoie de un update la site.

 

Uite aici mai multe detalii:

New Accord - Handa Trading

Si brosura. (PDF file)

Edited by VFX

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...