Jump to content
Sign in to follow this  
wally08

Masinutza Mea Draga

Recommended Posts

WSC, sunt altii mai breji pe aici care nu inteleg mare lucru.

Share this post


Link to post

Deci ...de postat postez in timpul meu liber ...pe care greeeeeuu il mai gasesc in ultimul tim...scoala asta!!!....~ X( ...si de masina mai am "grija" tot in timpul meu liber...Duminica ma duc la cartodrom/autodrob sa caonduc si io pe luetz :D

Share this post


Link to post

fratilor...din galati...spuneti-mi si mie o spalatorie buna!!!....k tre sa o spal k e varza ...cum a parcat-o tata la combinat ia-u facut-o vazrza cum treceau romanii...

Edited by andreib
te rugam revizuieste-ti felul de a srie

Share this post


Link to post

:o fftopic: Daca ar fi doar masina varza, nu ar fi greu de facut o recomandare...

Edited by Cristaky

Share this post


Link to post

:o fftopic: Suntem o specie pe cale de disparitie, intr-adevar dinozauri !

Poate ca asa este mereu cu diferenta dintre generatii dar tot parca, acum e rau rau de tot, mai rau ca niciodata.

Edited by Cumnatu

Share this post


Link to post

Alo domnu', dinozaur e matale cu motorul ala cat bidonul de apa plata de langa automatul de cafea! :mrgreen:

Share this post


Link to post

:) ) ...Ce treaba aveti cu dinozauzii si cu speciile pe cale de disparitie? Ca nu mi-am dat seama. I DON'T NOW. Pe langa ma refeream ca masina e "VARZA" in sensul ca era murdara. Maine imi vin paravanturile,cele de prins in cheder. IN SFARSIT.!!! Si cauciucuri noi. Ceva sport sa spunem un model foarte interesant. Revin cu poze.

Edited by wally08

Share this post


Link to post

Vino maine la intalnire, sa-ti explic.

Edited by naylui

Share this post


Link to post

@ naylui. Imi pare rau dar Sambata dimineaza merg la munca (distribui ziare de alea in poste,cele pe care la injura toata lumea :) ) ). Imi pare tare rau. Dar nu putem fixa intalnirile in alta zi va rog mult [-O< . Si in sfarsit am montat si paravanturile. Arata traznet :D :D :D . Si cauciucurile :P . (in sfarsit am postat si eu un anunt ...calumea. sau cel putin asa cred :-" )

Share this post


Link to post
Maine imi vin paravanturile,cele de prins in cheder.

Scuze ca te dezamagesc, dar vezi ca acest tip de paravinturi nu etanseaza geamul bine. Iarna trecuta am gasit zapada pe scaunul de la sofer! (Cielo Executive, acelasi tip de paravinturi). Ca sa nu mai spun cind conduci masina (tu sau tata :mrgreen: )se aude zgomot de afara datorita neetanseitatii!

Share this post


Link to post

F..K, oare e chiar asa de greu sa te concentrezi si sa scrii corect, dpdv gramatical, acele patru randuri de pe forum pentru care probabil ti-ai rupt jumatate de ora din viata? Sper ca doar ai incurcat tastele cand ai scris "poste", si nu ai crezut/simtit/fost convins ca este pluralul de la "cutie postala". Nu inteleg nici de ce ai crezut ca trebuie sa scrii "Sambata" folosind majuscula (majuscula = litera aia mare cu care incepe cuvantul "sambata"). Si ma opresc acum (acum = varianta romaneasca pentru englezescul NOW, care nu se confunda cu KNOW).

 

 

Imi cer iertare pentru aceasta interventie si pentru cea anterioara. Si pentru urmatoarele randuri. Insa trebuie sa constientizezi faptul ca forma in care te exprimi trebuie sa fie sustinuta de un continut la fel de "sanatos". Altfel, ai "sanse" foarte mari sa fii injurat toata viata pentru faptul ca bagi ziare in "poste".

Edited by Cristaky

Share this post


Link to post

Asa si ce nu iti convine tie? Te-am ironizat cumva? In acel timp ma grabeam si am facut greseli. Nu inteleg ce te agiti asa (ca un Pepsi expirat). (Cristaky) @Hitman: Sincer nu se aude nici un zgomot din exterior. Si etansarea este foarte buna. Zilele trecute a fost urat afara/ploaie/ si nu era scaunul umed in nici un fel, oricum multumesc pentru sfaturi.

Edited by Mircea
Astfel de posturi se premiaza.

Share this post


Link to post

OK. Sunt un Pepsi expirat. Ma retrag.

Share this post


Link to post
... In acel timp ma grabeam si am facut greseli. Nu inteleg ce te agiti asa (ca un Pepsi expirat). (Cristaky) ...

Nu te mai grabi asa, termina-ti scoala si cand mai iesi din casa, pe usa sau pe net, intreaba-ti parinti cum ar trebui sa te comporti prin lume. Altfel, esti tratat la nivelul propus de tine: zdreanto care esti zdreanta !

Share this post


Link to post

De acord cu "Maestrul".

Cat despre masina, sa va poarte sanatosi pe drumurile patriei si sa nu aveti nevoie decat de benzina.

:lavolan:

Share this post


Link to post

Va bateti gura de pomana, gramatica s-a lipit de el ca marca de scrisoare, dar asta inca nu e cel mai grav. Eu prevad curand o mica escapada a voinicului cu masina tatei pe stradute :)

 

Este valeriCA CA te bate gandul? ;)

Share this post


Link to post

Dupa cele spuse imi RETRAG CUVINTELE. Ca un om rezonabil.

 

P.S. Multumesc lui "SmartTony" pentru urari.

Share this post


Link to post

Nu inteleg nici acum la ce te referi Tommy cu "escapada"??

Share this post


Link to post

Eh, hai mai ca era mai simplu ca la capacitate, o plimbare cu masina pe stradute, eventual cu o colega draguta ;)

Share this post


Link to post

@wally08 nu ne-ai mai spus tati ce mai face Leutzu dupa zapada asta...nu i-a inghetat coditza? Il tineti afara sau in garaj?

Share this post


Link to post

@ Tommy : Nu nu nu nici nu ma gandesc !! Ce e drept cu toate ca imi doresc nespus ... (sa treaca timpul asta mai repede sa fac am permisul) nu ma gandesc sa fac ca apoi tre sa mai astept vreo 2 ani (parca) sa imi pot da de permis. Deci nu se merita .

@Matizel : Din pacate o tinem afara ...asta e ce vrei nu avem toti garaje ... din pacate.

 

Si acum o lista de inbunatatiri adusa masinii:

- scos capsoanele acelea verzi de peste tot si ramase albe ( by wally)

- la butoane pus capsoane rosii sa iti arate ce lumineaza si capsoane albastre cand sunt aprine ( nu sunt stelist dar ma-m gandit sa se asorteze cu butonul de la avarii si dupa casetofon. ( by wally)

- casetofon Pioneer (asta avea masina de inainte de a fi cumparata de noi -deci nu e de mine )

- am dat comanda de temporizator pentru plafoniera si becoled ( d'ala mare la plafoniera ) -de la A.B.

- am dar comanda de un set de becoleduri pentru numar ( s-a ars unu si am zis sa iau o pereche de la AB. am vazut ca arata bine )

-vreau sa se stranga odata lista pentru suportii de numere sa le montez ( by wally )

- am montat un set de paravanturi care se strang in cheder ( by wally )

- in rest niste consumabile (filtru de aer / de benzina / de gaz / de ulei / ulei schimbat (just Mobil 1 si vrem sa incercam castrol)

Share this post


Link to post

Intradevar, este o masina deosebita. Pozele astea surprind exact majoritatea modificarilor pe care leai facut la masina (by your self). Era misto totusi s-a pui si fotografiile cu paravanturile, sa le vedem si noi si astfel sa ne dam seama daca sunt practice s-au nu si daca merita investitia.

 

 

In rest...Sarbatori fericite si un an nou mai bun decat cel de se stinge. La multi ani!

Share this post


Link to post

Observ si o poza cu un deflector de aer din sticla acrilica.

Share this post


Link to post

@ ado : Da paravanturile sunt din sticla acrilica , ai dreptate , insa daca te uiti mai atent este si o poza cu deflectoarele de aer .

@ cristaky : Multumesc pentru aprecieri .!!!. :thumbl:

 

Scuzati calitatea pozelor : la fotografiat nu sunt chiar un maniac.

 

PS. Srabatori fericite in continuare, numai de bine sa auzim si toate cele bune , cat despre anul care vine sa fie exceptional ... de bun ;)

 

 

 

hoo hoo hoo

Edited by wally08

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...