Jump to content
Sign in to follow this  
Akon

Semnalizari Oglinzi La Lacetti

Recommended Posts

Salut,am cumparat de curand un set de semnalizari cu led pt oglinzi si nu am nici o idee cum as putea sa le montez fara a ramane cablurile pe afara.Ele arata cam asa:

Mai are cineva montat asa ceva,oare merita?Aaa si ce era mai important..afecteaza garantia? :)

post-6494-1190329513_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Gauresti carcasa oglizii si introduci firele in masina prin suportul oginzii daca e loc pe acolo.

Share this post


Link to post

Chestiile alea sunt flexibile ca sa se muleze pe forma oglinzii? Au adeziv sau cum naiba se prind?

Share this post


Link to post

Si vrei sa pui stifturile alea ca pentru biciclete pe oglinzile de la Lacetti?! E pacat! Da-le unui copil mai bine :)

 

In plus, rogu-te, mai lasa din cei 6 Megapixeli si acasa cand publici fotografii d-astea artistice.

Share this post


Link to post

Gaurit??sa nu aud...mai bine renunt :mrgreen:

@perfidus:se prind pe sticla oglinzii.Au banda adeziva sau ceva de genu asta.

@Abram Burel

Am vazut montate pe un Hummer si un GMC si aratau bine noaptea.Nu stiu,ramane de vazut,poate pana la urma le folosesc de Craciun :) )

Share this post


Link to post

E pacat de biata masina sa-ti bati joc de ea...

Share this post


Link to post

Ontopic: Dai jos cu grija sticla de la oglinda si bagi firul ala pe langa firele de la reglajul electric/incalzire, daca mai e loc.

 

Offtopic: Aripa de rechin e deja montata?

Share this post


Link to post

Nu mai fiti rautaciosi. Am vazut si eu la un hummer...pe langa celebrul beculet care se aprinde jos sub oglinda, se mai aprinde (in forma de 2 sageti exact asa "<<") in oglinda (de sticla). E tehnologie gen...oled ca la telefoane.

Share this post


Link to post

Sa intelegem din asta ca e vorba de o metamorfoza a lui Aveo in Hummer?

Atunci mai bine punem cateva d-alea pe la colturi, sa stie lumea sa-l ocoleasca!

 

Precum se poate remarca, chestiile cu pricina au fost facute sa fie montate pe o suprafata plana, cum ar fi oglinda, nu pe una curba, cum este caroseria ei. In functie insa de contructia ansamblului oglinzii, s-ar putea gasi la unele masini o modalitate de a le implanta. Cat despre fire, ar trebui data o gaurica in carcasa oglinzii si trecut firul prin ea, apoi se duce dupa celelalte fire (daca sunt, daca nu pot apare probleme la trecerea prin diverse locuri... stramte)

Share this post


Link to post

Cum au zis si altii, e pacat de biata masina sa-ti bati joc de ea.

 

Oricum eu cred ca cel mai bine s-ar monta pe o pereche de zaruri agatata la oglinda retrovizoare. De ce sa vezi in oglinzi cand semnalizezi cand poti sa vezi direct in habitaclu, daca martorii de bord nu te satisfac. :D

Edited by Night Elf

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...