Jump to content
Sign in to follow this  
serban_pc

Electric Supercharger

Recommended Posts

Si cam ce imbunatatiri se observa ...?ce face mai exact ...?

Linukl nu merge...

Edited by webcath0s

Share this post


Link to post

Rolul teoretic se subintelege, dar practic ? Lai montat la tine , cum se comporta masina ? Detalii te rog...

Share this post


Link to post

pai urca mai repede in treptele 1,2,3 in turatie , demaraj mai bun, comportare ca la prima ora a diminetii in tot timpul zilei(care a observat ca o masina trage mai bine cand e rece), respira mai usor.

Share this post


Link to post

Daca tot ti-ai montat, pune si tu o poza cu produsul montat pe masina.

Share this post


Link to post

Si poze in prima faza. Filtrul era amplasat sub aripa dar ulterior mi-am dat seama ca nu e bine si era plin de noroi si deci l-am curatat si bagat inapoi in compartimentul motor. Vreau sa fac tot traseul de admisie din inox pe viitor si sa scap si de rezonatorul acela.

post-1191-1189998293_thumb.jpg

post-1191-1189998316_thumb.jpg

post-1191-1189998336_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Nişte specificaţii ?

Debitul de aer ?, presiunea debitată ? Turaţia de lucru?

Share this post


Link to post

Energie consumata ?

Share this post


Link to post

Variaza turatia turbinei in functie de turatia motorului? Daca da cu e actionata?

Edited by naylui

Share this post


Link to post

totul scrie pe site, mai va dau ceva sa va documentati, fisier pdf.(totul despre si instructiuni de montare si utilizare)

cred ca se poate face de un electrician sa varieze in functie de turatia motorului.

 

revin cu ce am mai gasit pe net despre ea: debit de aer 250CFM, presiune intre 1-3 psi in fct de masina(cred ca e vrajeala) si consum 20w(12v cu 3A)

Electric_Supercharger.PDF

Share this post


Link to post

Oare ce masina cu ce motor ne prezinta omu' in poze? Ati bagat de seama, in prima fotografie, acel mic "obiect" albastru triunghiular? Se pare ca este un injector de oxid de azot [N2O]

Share this post


Link to post

Nush ce chestie albastra vezi tu dar din poza parca vad un furtun de gaz...

Share this post


Link to post

In poza de la pagina 4. Scuze, am omis ca mai sunt niste poze pe prima pagina.

Share this post


Link to post

1) Eu zic sa scoti ventilare carter de pe admisie si sa astupi olificiul din furtun cu ceva, cred ca o sa observi diferenta.

2) Misto jucaria dar sincer daca baga presiunea care zice, ramaneai fara furtunul ala de admisie de cauciuc care, apropo, nu se umfla? Sper ca ai observat ca in pozele din manual e inlocuit cu o teava si ventilarea carter nu mai are ce cauta acolo.

3) calculatorul da eroare? (Ex senzor MAP ?) A/C-ul mai merge? Consuma mai mult?

Share this post


Link to post
1) Eu zic sa scoti ventilare carter de pe admisie si sa astupi olificiul din furtun cu ceva, cred ca o sa observi diferenta.

2) Misto jucaria dar sincer daca baga presiunea care zice, ramaneai fara furtunul ala de admisie de cauciuc care, apropo, nu se umfla? Sper ca ai observat ca in pozele din manual e inlocuit cu o teava si ventilarea carter nu mai are ce cauta acolo.

3) calculatorul da eroare? (Ex senzor MAP ?) A/C-ul mai merge? Consuma mai mult?

 

 

1. Sunt sigur 100% si chiar voi pune un filtru special acolo si voi anula si rezonatorul.

2. Cred ca am specificat ca nu baga presiunea care zice acolo, iar traseul il voi face curand

3. Nu da nici o eroare la calculator, a/c merge(nu vad nici o legatura cu acesta), nu consuma mai mult la mers obisnuit- daca o calci consuma orice masina si fara nimik imbunatatiri

 

Te intereseaza ?

Share this post


Link to post

un schimb cu o toba finala sport vrei? detalii pe pm daca esti interesat

Share this post


Link to post

Suntem pe bursa. Pareri si impresii pe topicurile dedicate sau MP va rog.

Share this post


Link to post

Da mai este valabil.

id mess serban_pc sau tel 0724186590

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...