Jump to content
Sign in to follow this  
nino

De Ce Nu Lancia Lybra?

Recommended Posts

Detalii Lybra

Ma gandesc la faptul ca Nubirica mea a inceput sa "incarunteasca" si ar fi timpul sa fac loc uneia mai "tinere"... Ma intereseaza foarte mult Lybra, chiar daca nu se mai produce... Motorizarile disponibile sunt 1.6, 1.8, 2.0 pe benzina, respectiv 1.9 si 2.4 JTD (motorina)... Ca dotari, majoritatea sunt full (climatronic, ABS, ESP, eventual magazie CD-uri) iar ca design si eleganta pentru gustul meu e super ok masinuta, mai ales in varianta break... Preturile la noi - de fapt oferta este slaba, probabil masina nu este fiabila, nu stiu ce sa zic, dar nici nu vreau sa devin un "banal" sofer de VW sau Opel :rolleyes: ... glumesc desigur... - nu sunt mai jos de 8300, dar adusa "de afara" iese cu 1000 mai putin (vorbind de pana-n 150.000 km, an 2000-2001...). Astept parerile voastre.

Share this post


Link to post

Nici dupa design-ul exterior nu ma omor, dar cea mai mare problema dupa mine este lipsa de fiabilitate... pana la urma tot un fel de Fiat e ... Daca te uiti pe strazi o sa vezi ca sunt putine masini italienesti in general ... De ce crezi ? :)

Share this post


Link to post

E urita :( ...

Share this post


Link to post

Fiabilitatea slaba... dar nu la motor, asta sigur! Cel putin 1.9 JTD e motor foarte premiat dupa cate stiu eu... Restul... nu stiu ce sa zic... Masini italiene putine la noi... de acord, dar sa nu fie cumva prejudecata cum a fost "Nubira, Leganza... da' nu consuma mult?"... @Sebian, e urata... Eu as zice ca nu, doar uitandu-ma la liniile exterioare, aproape clasice... poate doar la faruri sau la "bot" care aduc aminte cumva de Multipla :) )

M-ar interesa daca ati condus (era parca un user pe aici care condusese asa ceva...), daca stiti pe cineva care are, "pareri cu exemple"...

Edited by nino

Share this post


Link to post

Sincer? Doar bordul imi place cat de cat...

Share this post


Link to post

Sebian, cauta sa vezi una neagra :D

Share this post


Link to post

Gata, shefu! Da' tot nu-mi place :rolleyes:

post-17-1186144397_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Si eu sunt de acord cu Sebian, din pacate pt. masinuta...

La exterior nu ma atrage cu nimic, interiorul ar fi frumos, bordul in oarecare masura. Dar la exterior- arata mai frumos Dacia Break. Parerea mea, fara suparare.

Orienteaza-te pe o Astra sau pe un Golf 4 sau Passat combi- din cate inteleg o vrei sh. Daca e sa fie noua, nici mort nu mi-as lua masina asta, sperii copiii cu ea. Inca o data, sa nu te superi pe mine, dar e pacat sa-ti bati joc de banii tai...

Share this post


Link to post

Nici mie nu imi place deloc exteriorul, dar in interior treaba sa schimba! E chiar frumusica! Ca varianta eu as opta pt. un sedan! :)

Share this post


Link to post

Voi vorbiti de fiabilitatea italienestilor dar...cine nu a mers cu alfa 156/147 nu se poate pronunta...deci...cum urca masinuta aia in ture de jos...ce senzatie ai la condus...nu se compara cu banalitati gen Astra/passat niciodata.Te sfatuiesc sa cauti o Alfa SW daca te intereesaza break

Share this post


Link to post

Dar cei care nu au carnet se pot pronunta?

La 17 ani conteaza doar urcatu' in ture?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...