Jump to content
Sign in to follow this  
vally

Piese Tico Sh

Recommended Posts

Vine concediul si cum ma consider putin perfectionist, am schimbat cateva piese de pe Tico-ul meu din '96, pe cele care mi-au ramas as vrea sa le ofer pe sume modice celor care au mai mult timp si care prin reconditionarea lor le pot fi de folos pentru un timp mai indelungat.

Aceste piese sunt:

- amortizor fata - 2 buc. ( dif. fata de cele noi nu o simt) 20 ron\buc.

- disc frana - 2 buc. ( trebuiesc rectificate) 10 ron\buc.

- tambur frana - 2 buc. ( i-am rectificat anul trecut) 10 ron\buc.

- caseta directie - 1 buc. ( o ofer cu bucsele de schimb, un pivot si o articulatie mai slaba) 80 ron\buc.

- ansamblu stop ( paremi-se de dreapta- am schimbat mai demult din cauza unei fisuri de aprox. 10 cm) 15 ron\buc.

Problema cu care ma confrunt e ca daca aveti nevoie de aceste piese si cadem de acord, trebuie sa veniti sa le luati din oraselul de frontiera a Bucurestiului, adica din Buftea, pentru ca eu nu vreau sa intru in jungla din capitala.

Va multumesc si o zi buna.

Share this post


Link to post

Salutare, imi cer scuze ca deranjez in conditiile in care nici macar nu sunt din Bucuresti, dar am nevoie de amortizoarele pe fata...le poti pune la curier sau posta cu plata ramburs (sau iti pot trimite banii in avans).

Mai am o varianta, rog pe cineva din Bucuresti sa vina sa le ia, pentru ca oricum eu cand le primesc in Constanta, imediat le trimit in Bucuresti pentru rigidizare.

A treia varianta, daca nu poti/vrei sa le trimiti prin posta, vin personal pana la tine sa le iau, am mare nevoie de ele.

 

Lasa-mi un mesaj aici sau pe privat, cu un numar de telefon. Multumesc si inca o data imi cer scuze!

Share this post


Link to post

Pentru varianta 2 ma ofer eu curier dar saptamana viitoare, daca nu te grabesti prea tare si te intelegi cu vanzatorul.

Share this post


Link to post

Iar eu ma ofer sa ti le duc direct la rigidizare, dupa ce faci tu toate aranjamentele, doar sa-mi zici unde anume :) In felul asta nu le mai trimiti la Constanta si inapoi la Bucuresti. Sau combinatii cu Remix, le iau eu de la Vally si i le aduc lui Remix la Bucuresti si de acolo mai departe la Constanta sau la atelier. :)

Share this post


Link to post

Ooo multumesc mult, nu ma asteptam sa se ofere cineva pentru chestia asta...si uite ca s-au oferit 2 persoane :osanale: sunt salvat :mrgreen:

Am vorbit cu Remix la telefon, a ramas pe marti sa revin cu un telefon (in conditiile in care autorul topicului da un raspuns pana atunci, sau un numar de telefon, sau ambele) si acum mai ramane sa aflu exact adresa celui ce intareste amortizoare...deocamdata am doar numarul de telefon al unei persoane care stie adresa, dar pana maine aflu tot :mrgreen:

Multumesc inca o data pentru ajutor, daca va intalniti mai des sau vorbiti pe internet (Mircea si remix) puteti stabili intre voi cine/cum/cand/ce poate face mai usor (luat amortizoare din Buftea + dus amortizoare la intarit, ca mai departe incerc sa stabilesc cu "intaritorul" sa mi le puna el la curier), eu voi incerca sa coordonez totul de aici prin telefon si/sau forum :uff:

Share this post


Link to post

Scuze de intarziere...

Nu am verificat mailul... ma pregatesc pentru concediu... si da merg la mare... adica trec prin Constanta sa ajung in Neptun

Daca ma intalnesc cu Mircea si rezolva cu amortizoarele, pot sa ti le aduc chiar eu la Constanta..

Tel. 0722.263.348 ( am voie?)

Share this post


Link to post

Da, ai voie sa pui numarul din moment ce este anuntul tau :mrgreen: nu ai intarziat deloc, ai scris chiar la timp :) maine dimineata incerc sa-mi fac programare la domnul cu rigidizarea (pentru saptamana viitoare) si dureaza maxim o zi modificarea, insa nu cred ca ai avea cum sa le aduci personal cand vor fi gata (asta oricum nu e o problema, important e ca am gasit amortizoare de fata si ca am unde sa le intaresc).

E cam tarziu acum, vorbim maine la telefon :) bine ca am numarul acum :uff:

Imi cer scuze ca am facut si cauzat putin off-topic, dar cu acordul tau se poate sterge... multumesc pentru promptitudine!

Share this post


Link to post

Salut, esti sigur ca ai pus corect numarul de telefon? De fapt te-am si sunat pe el...insa am senzatia ca mi-a raspuns altcineva...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...