Jump to content
Sign in to follow this  
sebip

Montare Motoras Far

Recommended Posts

Vrand sa schimb becul de la pozitie am dat jos motorasul care regleaza lumina farului pe verticala. Am incercat sa il pun la loc, dar axul motorasului imi impinge acuma sticla si asta face ca farul sa bata foarte sus. Este ceva ce imi scapa?

Edited by sebip

Share this post


Link to post

Nu l-am desfacut pe al meu dar am vazut unul de la un far de Cielo. Tija de reglaj are un sant ce permite nu numai sa impinga oglinda dar si sa o agate ca sa o traga inapoi, intrand probabil intr-un locas cu opritor. Daca tija nu intra suficient - astfel incat sa se prinda in opritor- ci doar isi sprijina capatul pe el, atunci sigur o sa impinga olinda prea sus. Cel mai sigur ar fi sa dai jos farul si sa asezi corect tija, daca cu el in pozitie nu o mai nimeresti. Atentie cum asezi la loc garniturile ca sa nu-ti faca ulterior condens.

Bafta, daca nu te descurci mergi la un service (nu neaparat Chevrolet!).

Share this post


Link to post

De asta imi era frica...de datul farului jos, dar se pare ca nu scap pentru ca alta solutie nu am gasit...am gasit santul respectiv, dar nici cum nu reusesc sa bag tija acolo (parca sunt citate din "Totul despre sex")! O sa vad maine...

Edited by sebip

Share this post


Link to post
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...