Jump to content
Sign in to follow this  
silviu75

Ulei Q8

Recommended Posts

Mi-a zis un var de al meu ce lucreaza in Kuweit ca uleiurile q8 ar fi printre cele mai bune din lume si daca

vreau imi aduce asa ceva, a auzit cineva de uleiurile astea?

Share this post


Link to post

Fiecare tip de motor necesita un anumit tip de ulei, nu se poate spune global ca un ulei e cel mai bun.

 

Asa si o grupa de sange poate fi cea mai buna dintre toate, dar daca o introduci in venele unuia cu alta grupa il muti la loc cu verdeata.

Share this post


Link to post

Din ce am gasit pe net q8 nu este un tip de ulei, este un brand.

Unul dintre tipurile de ulei fabricate de q8 este si 5w-30 GM LL - special si echipeza multe masini OEM.

Eu intrebam daca poate da cineva referinte despre brand.

Share this post


Link to post

In Belgia au o retea de benzinarii destul de mare.

Mie mi-au pus uleiul asta in motor cei de la service-ul Daewoo unde am facut revizia "mare" la 90.000km. Ulei kuweitian, pus intr-o masina coreeana vanduta in belgia unui roman de catre un marocan. Mecanicul tunisian, serviceul numiti "british auto center", service autorizat al unui concern american. A dracu' globalizarea asta :D

Share this post


Link to post

Q8 sponsorizeaza (sau sponsoriza, pe vremea cand ma uitam eu) curse de tractoare (tractor pulling). Deci, nu prea cred ca-s uleiuri slabe, la ce conditii sufera motoarele de-acolo :)

Share this post


Link to post

Am citit in autoshow despre unul care a facut inconjurul lumii cu un hyunday santa fe parca...singurile modificari aduse fata

de fabrica au fost inlocuirea anvelopelor si schimbul uleiului de fabrica cu un Q8.

Share this post


Link to post

Tot drumul l-a facut cu acel schimb de ulei, cu Q8-ul?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...