Jump to content
Sign in to follow this  
tuf5075

Copiii Polueaza Planeta!

Recommended Posts

""Omenirea afecteaza planeta ca o molima. Pur si simplu ucidem Terra""

 

Ce tampinie! :spumelagura:

Propun sa ne sinucidem cu totii ca sa nu mai moara Terra si sa traiasca ea singurica si fericita. :thumbl:

Share this post


Link to post

O alta organizatie compusa din minti luminate. Cine vor ei sa faca mai putini copii? Vesticii care au un spor negativ al populatiei?...

 

Sa se duca in Africa sau Asia si sa explice negrilor/chinezilor/indienilor sa o comita mai putin :| .

Share this post


Link to post

Bai frate, eu nu stiu, dar tot ce face fii-miu pute nitel, dar e biodegradabil

=))

Ma doare mintea :) )

Share this post


Link to post

Ba e chiar ingrasamant...

Lumea moare de Cernobal, fum negru, combinate poluante, deversari in ape, da ei zic ca planeta moare din cauza ca se respira prea mult. =))

Poluarea cu CO2 e chiar cea mai putin nociva si se rezolva prin fotosinteza, cu paduri suficiente.

Misto sfat. In loc sa primesti o scutire de impozit daca plantezi un copac, ei iti zic sa faci mai putini copii.

Ce zic ei ar cam fi ultima belea ce rezulta din dezavantajele suprapopularii.

Share this post


Link to post

Da...nu se poate comenta asa ceva...

Share this post


Link to post

Era un film - "I, robot" pe idee asta. :D

Share this post


Link to post

:o fftopic: Mda si in "Children of Men" era situatia exact opusa...nu se mai nastea niciun copil.

Share this post


Link to post

Eu chiar eram curios cand se va ajunge la idiotenii de genul asta. "Ecologia" a devenit o noua religie si "ecologistii" o noua specie de integristi. Pana si organizatii serioase au cam virat-o spre extremism.

 

Scriu "ecologie" intre ghilimele pentru ca intre adunaturile de isterici care se cred salvatorii planetei si adevarata stiinta cu acelasi nume nu exista nici o legatura. Si nici intre adunaturile mai mari sau mai mici de politicieni care o "promoveaza" avand de fapt in spate interese economice sau politice si stiinta nu exista vreo legatura.

 

Unii sustin ca Terra ar putea sustine daca ar fi bine gestionata 20 miliarde de oameni. Noi suntem ceva peste 6 si avem probleme. Africa ar putea hrani singura toate cele 6 miliarde si in Africa se moare de foame, iar tarile industrializate subventioneaza agricultura, taman ca nu cumva sa poata fi concurata si sa nu blocheze agricultorii parisul cu tractoarele... o dovada numai buna ca la nivel inalt pe toti ii doare-n ... de viitor si ca singurele interese sunt cele locale si pe termen scurt, in timp ce "viitorul" si "planeta" sunt praf in ochi.

Share this post


Link to post
Unii sustin ca Terra ar putea sustine daca ar fi bine gestionata 20 miliarde de oameni. Noi suntem ceva peste 6 si avem probleme. Africa ar putea hrani singura toate cele 6 miliarde si in Africa se moare de foame, iar tarile industrializate subventioneaza agricultura, taman ca nu cumva sa poata fi concurata si sa nu blocheze agricultorii parisul cu tractoarele... o dovada numai buna ca la nivel inalt pe toti ii doare-n ... de viitor si ca singurele interese sunt cele locale si pe termen scurt, in timp ce "viitorul" si "planeta" sunt praf in ochi.

 

Good point!!!

Share this post


Link to post
Bai frate, eu nu stiu, dar tot ce face fii-miu pute nitel, dar e biodegradabil

=))

Ma doare mintea :) )

 

 

vad ca articolul doar arunca bomba fara prea multe explicatii

 

parerea mea ... copii din tarile civilizate "polueaza" nu prin "0produsele biodegradabil" (care oricum ma indoiesc tare mult ca ar fi mai mult cantitativ decat la un matur) ci prin scutece, care scutece sunt destul de greu "degradabile' ca altfel nu ar mai da nimeni caruta de bani.

 

realitatea este mai degraba ca economia de consum este cea care polueaza

Share this post


Link to post
Optimum Population Trust considera ca a avea o familie numeroasa este la fel de daunator pentru mediu precum a conduce o masina mare, a merge des cu avionul sau a nu recicla pungile din plastic.

Acusi se lanseaza si Copilo-Polutio-Metru...

Adica o scara informativa care va suna in halu urmator:

In cazul gemenilor, poluarea rezultata este echivalenta a 2 matizuri second edition si doua stopuri de nubira :-?

 

Si atentie... acusi se va comunica in monitorul oficial noua lege prin care parintii sunt obligati sa recicleze copii 1 data la 6 luni.

 

Un raport al organizatiei arata ca, in cazul in care ar avea doi copii in loc de trei, cuplurile ar reduce o cantitate de emisii de carbon echivalente cu 620 de zboruri dus-intors pe an intre Londra si New York.

Asta ne demonstreaza complexitatea scarii de masura a poluarii. Adica in functie de numarul copiilor pe care posesorul ii poseda posesiv normele de poluare se vor masura in Km liniari supra masa unui Airbus.

 

O alta organizatie de mediu, implicata in conservarea vietii oceanelor, a lansat un apel pentru reducerea populatiei mondiale la sub un miliard de oameni, fata de 6,66 miliarde, cat numara omenirea in prezent.

Solutia a fost gasita in sfarsit si rechinii nu vor mai fi pe cale de disparitie. Deci, reducand numarul de copii scade si cantitatea de pipi deversata VOLUNTAR si PREMEDITAT in apele de pe intrega terra :-|

 

â??????vaste teritorii ar trebui depopulate, pentru ca oamenii sa nu mai interfereze cu evolutia speciilor salbatice, iar transportul aerian ar trebui facut cu avioane care folosesc energie solaraâ??????.

Aceasta organizatie prevede in viitorul apropiat construirea unor metropole cu vietuitoare mixte. Lei, tigri, elefanti, gheparzi, antilope si oameni pentru a se observa dezvoltarea sociala intre om si restu speciilor. Din surse neoficiale se spune ca aceste metropole vor fi construite "de smen" pentru a se putea observa mai bine CARE PE CARE?! si ce specie are cea mai mare dorinta de a supravietuii.

 

PS: astia is tembeli... Cernobilu e varza de prin 91 si nu se aduna fonduri pentru construirea celui de-al 2-lea sarcofag si pe astia ii manca in gaura neagra sa reduca numarul de nou nascuti... Brilliant! F***in' Brilliant.

 

 

EDIT: Acum am vazut ca a scris laurentiu83 de cernobil...

Edited by Apocalips

Share this post


Link to post

Poluarea copiilor... uite-aici poluare, nene. In prima poza, cauza, si rog observati tencuiala neingrijita de 21 de ani, in al doilea, vedere cu cel mai toxic loc de pe pamant. Nu stiu daca mai traieste fotograful. Punctele colorate de pe poza nu sunt de la film prost... :rolleyes:

post-79-1179553390_thumb.jpg

 

Copii polueaza si distrug planeta...incredibil...

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...