Jump to content
Sign in to follow this  
nrares

Viitorul Vw Concurent Pentru Logan

Recommended Posts

Portalul ceh online auto.cz a publicat astazi fotografiile-spion ale modelului pe care Volkswagen in pregateste ca rival pentru magnetul de vanzari Dacia Logan.

 

Fotografiile au fost realizate in nordul Peninsulei Scandinave, acolo unde constructorii europeni isi muta taberele de teste de fiecare data cand in peisaj trebuie sa apara un model nou.

Denumit in presa occidentala "Volkswagen Logan" (numa de botez evident neoficial si care are menirea de a suscita atentia cititorilor), modelul german va fi produs in colaborare cu uzina austriaca de la Magna Steyr si va avea ca scop stoparea avansului pe care Renault si Dacia l-au luat pe piata vehiculeleor low-cost.

In plus, zvonurile au mers pana acolo incat cehii care au publicat fotografiile afirma chiar ca noul model va dispune de un plafon vitrat si de dotari mult mai bine definite in acelasi pret.

 

Ramane de vazut ce va urma in filmul serial Volkswagen versus Renault.

 

 

 

 

 

Fata.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Spate.jpg

 

 

 

 

 

 

http://www.automarket.ro/stiri/viitorul-vw...ionat-2665.html

 

http://news.auto.cz/spy/spy-volkswagen.html

Share this post


Link to post

Intr-adevar are geamuri plane :) )

Share this post


Link to post

Da' parcă n-are portbagajul la fel de mare ca Loganu'... Şi, oricum, Loganu' deja se visează hatcback şi pick-up, aşa că n-o să se împiedice el în WW :mrgreen: .

Oricum, nu cred că or să reuşească nemţii să reproducă şi interiorul delicios al frigiderului, aşa că, cel puţin dpdv estetic, cele două maşini sigur nu vor concura. :) )

Share this post


Link to post

Eu zic (,) ca arata muuult mai bine decat Logan.

Share this post


Link to post

Din cate am citit nu are mari pretentii de supermasina! Doar vrea sa stopeze avantul pe care si l-a luat Ligheanul pe segmentul low-cost de piata! Si cred ca va reusii cu brio. Parerea mea e ca arata bine viitorul VW!

Share this post


Link to post

Da da, si preturi de revizii ca la Golf. Cand o sa auda romanul de asta.. o sa fuga ca de necuratu :)

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Nici cu preturile de revizii de la Logan nu mi-e rusine =)) . Daca nu sare de 7k euro ca pret final atunci va fi un concurent serios! Desi nu prea cred sa se incadreze in banii astia! Si "bai reno" a zis initial ca e masina de segment low cost... si a ajuns la 10 000+ de euro :mda:

Share this post


Link to post

Hehe stimabile, pai compari o revizie de 5 milioane cu una de 15-20? Este de 4 (patru) ori mai mare...

Parerea mea este ca nu poti face o masina si fiabila, si economica si frumoasa si sa placa tuturor si ieftina. Macar Loganul pierde la frumusete si castiga la celelalte. Sa videdm, concurenta nu strica dar din experienta VW prin ieftinirea masinilor a pierdut la fiabilitate, de ex nu poti compara masinile facute in anii 80-90 noi cu ce face acum...

Share this post


Link to post
Si "bai reno" a zis initial ca e masina de segment low cost... si a ajuns la 10 000+ de euro :mda:

 

pai o fi "low cost" da' la fabricatie, nu la vinzare :(

Edited by adrian_r5

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...