Jump to content
Sign in to follow this  
iuzar

Dacia Logan (fosta X90)

Recommended Posts

@Matias deschide bine ochii si vezi ce citesti, noul Passat este Passat CC iar acesta nu are nici cea mai mica problema, Passatul B6 este deja o masina veche, are 4 ani si multe sunt SH aduse de prin tarile cu apa calda.

 

Si chiar si asa putem compara Passat B6 cu Laguna 2, Laguna 2 este praf din toate punctele de vedere iar Passatul are si el problemele lui dar este mult mai ieftin decat reno-ul cand vine vorba de intretinere si reparatii.

Edited by BogdanG

Share this post


Link to post
Deci cum va arăta frigiderul SUV?

Aşa sau aşa?

=))

Va arata ca un MCV mai scurt si mai inalt cu bare pe plafon si plafon drept, nu cutat. Farurile fata sunt de logan phase II, interiorul de logan. Difera grila fata, spoilerele, are praguri laterale, roti de 17".

Nu va pot spune de unde stiu :D

Share this post


Link to post
Sincer eu nu am observat nici unul din defectele enumerate de tine...pentru o masina la banii aia. De ce nu luati aveo?

Ai referinte gresite cand vine vorba de masini, de aia n-ai observat.

De ce?... Pt ca asta ajunge 7100 si ceva de euro cu rabla la schimb fara TVA si pt ca va fi masina de calareala.

Edited by andreib

Share this post


Link to post
Va arata ca un MCV ...

 

Da o fotografie se poate? Sau sunt reale cele prezentate pana acum?

Share this post


Link to post

Nu. Nu am avut voie. Dar nu seamana cu cele prezentate, care sunt photoshopuri.

Share this post


Link to post

Ce oligofreni, pun poza unui balaureat cu jate de al, proiectoare and other shit si zic ca e cea de 5000 :) ) . Ziaristi de criza, platiti cu 5 mil pe an...

Share this post


Link to post
Nu va pot spune de unde stiu :D

Măh, ţie ţi-au arătat-o... doi vecini? :D

Share this post


Link to post
La km astia presupun ca ai schimbat mai mult de jumatate de matiz. Eu mai am un tico care are 110kkm reali, masinuta inca mai merge :D , in afara de motor nu vrei sa stii cate am schimbat la ea si asta doar pentru ca circula pe drumuri de kkt din Romania, are si rovinieta :D .

 

Da...am schimbat foarte multe...1 pivot , o flansa de amortizor , niste cauciucuri si o pompa de benzina...

Share this post


Link to post
Măh, ţie ţi-au arătat-o... doi vecini? :D

Nu, erau ingineri. Si erau vreo 4 :D Ca fapt divers, am vazut Sandero in luna decembrie a anului 2007 :D

Share this post


Link to post

Pai zi macar daca arata cat de cat bine.

Share this post


Link to post

Un Sandero echipat decent cam se apropie de pretul unui Polo 1.2. Cam cu ce se compara Sandelu' cu Polo de merita banii astia?

Share this post


Link to post

Smail arata binisor. Mai departe...

Din ce am inteles motorizarile vor fi 1,5 dci 105 CP, 1,6 benzina 90 CP, 1,6 16 v 105 CP si un diesel de 1,9 cu 130 CP. Masina pe care am vazut-o era preasamblata pentru verificari si teste, era full ca si dotari (bullbar pe fata, scarite laterale, roti cu jante de aliaj, bare pe plafon, etc etc, motor pe benzina de 105 CP si tractiune 4x4 permanenta) Din ce ziceau baietii vor exista versiuni mult mai ieftine, inclusiv cu tractiune 4x2 si roti de tabla.

Share this post


Link to post

Au pus in sfarsit un motor decent pe o masina dacia...ma refer la 1.9 dci.

Edited by Mircea
citare integrala a mesajului anterior

Share this post


Link to post

Acum depinde si ce motor va fi. Daca va fi tot vreo vechitura din banca de organe renault, gen 1,6 mpi si 1,4 mpi... Si bineinteles mai depinde si de pret.

Share this post


Link to post

Probabil va conscura cu tucsonu' ca si pret, asa am eu un feeling...

Share this post


Link to post

Old news.

Share this post


Link to post

Ms de completare. Ai stricat bucuria omului...

Share this post


Link to post

Ala e noul Scenic.

Share this post


Link to post
Ms de completare. Ai stricat bucuria omului...

 

Cer scuze ptr "pripire" intre timp m-am lamurit si eu ca ala nu-i Dacia ci Reno

 

Si oricum e cam "patetic" ptr un SUV, are garda la sol fix ca un Logan clasic

Share this post


Link to post

Nu-i caz de scuze.

Cu garda aia e cel mult un mpv.

Share this post


Link to post

La Pitesti se testeaza toate modelele Renault.

M-am urcat in Laguna Coupe cu mult timp inainte sa fie lansata.

Fiti siguri ca va aparea si noul SUV Dacia pe strazi si atunci voi face poze si le voi posta aici.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...