Jump to content
Sign in to follow this  
SORAN

Accidente... vazute sau suferite

Recommended Posts

petrecut la mine in oras.

3 morti din 4 pasageri, toti cu varste intre 18 si 20 de ani.

la impact au rupt IN BUCATI un stalp !!!

post-4891-1170195393_thumb.jpg

post-4891-1170195404_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Crunt :( R.I.P ...urban sau rural accidentul?

Share this post


Link to post

La intrare in d.t.severin. se zice ca aveau 195 km/h cand au lovit stalpul...principala cauza : alcoolul si lipsa experientei.

Masina s-a rasucit in timpul accidentului, se observa cum sunt rotile din spate, descarcerarea nu a intervenit pentru ca nu avea rost.

Edited by bogdann

Share this post


Link to post

In ce perioada? Dupa verdeata era vara.

Share this post


Link to post
In ce perioada? Dupa verdeata era vara.

Dap, vara trecuta, acum am descoperit thread-ul si am zis sa contribui cat de putin la "drink&drive" prin aceste poze. As fi vrut sa pot fotografia stalpul sa vedeti cum arata rupt in 5 bucati pe jos, dar lumea plangea si ma simteam prost; pozele sunt facute la 12-13 si accidentul s-a intamplat la 5 dimineata

Share this post


Link to post

Azi dimineata, in jurul ore 8.40, intre Balotesti si Otopeni, pe DN1, accident foarte urat intre un Tico verde, cu numar de Bucuresti si o Dacie, care mi s-a parut a fi SuperNova. Impactul a fost fronta, Tico ajungand in sant facut armonica la propriu, Dacia nu parea sa aiba mare lucru...capota inflorita, parbrizul spart...in rest mai nimic. Cred ca am ajuns la 2-3 minute dupa accident, pentru ca nici salvarea si nici politia nu ajunsesera inca (de obicei in zona aia ajung in maxim 10 minute, pentru ca sunt foarte aproape si unii si altii). Doua persoane din Tico fusesera scoase din masina, probabil de pe locurile din spate, miscau amandoua, dar erau intinse pe iarba. Cel putin inca o persoana era prinsa in Tico, in fata, nu mi-am putut da seama daca mai misca sau nu, insa la cum arata masina cred ca are putine sanse sa mai scape... :(

Share this post


Link to post

Accident urat de tot azi-noapte in Craiova. Dupa spusele cuiva care a fost/participat :

"ceea ce s-a intamplat sigur a fost k a baut 100 de wisky si au plecat cu inca o masina sa o lase pe a lui aksa..masina cealalta(407-le inscris in club) mergea in fatza lor k in cazul in care ii oprea politia, bmw-ul oprea mai in spate pt k soferul sa faca schimb cu pasagerul. dupa ce au trecut de krypton bmw-u a depasit 407-le,si a continuat cu viteza.. a sters cu laterala opelul astra galben care iesea de pe humulesti, la viteza aia, avand si tractiune pe spate si avand si masina de putin timp a pierdut total controlul si a lovit stalpul cu partea stanga a masinii...neavand centurile puse airbagurile frontale nu s-au declansat, motorul a sarit din motive de siguranta ptr k asa e gandit de cei de la bmw ptr a nu intra in cockpit peste pasageri...iar viteza era undeva la 140km/h.

Au fost 3 oameni in masina;Bogdan a murit in ambulanta de stop cardiac datorat pierderii foare mari de sange la picioare, Doru,pasagerul din dreapta este aproape paralizat la spital dar doctorii spun k se va face bine iar Sobo pasagerul din spate nu are nici o problema."

post-2582-1171219749_thumb.jpgpost-2582-1171219764_thumb.jpgpost-2582-1171219794_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Fost in we pe Valea Prahovei, vazut 2 evenimente cu masini strambe fara victime, undeva dupa Buzau. Ce m-a socat a fost ca unul din accidente s-a petrecut prin tamponarea unui Clio de catre o utilitara cu bena. Utilitara a lovit Clio din spate very urat, astfel incat portbagajul era armonica, lipit de spatarul banchetei. Cred ca mai avea 30 cm de la luneta la bara. Dar... habitaclul era INTACT. Nici un semn de deformare. Iar soferul era pe langa ea, se uita cand din fata unde masina arata asa cum se nascuse, cand din spate si nu-i venea a crede.

 

Celelalt o tamponare frontala, dacie berlina vs dacia solnitza. Boturi strambe si soferite nervoase :) ) Clasic.

Edited by Moshu

Share this post


Link to post

Nu-mi doream sa ajung sa postez si eu pe aici ... dar lumea e plina de prosti (a se citii dobitoci) ... povestea e scurta ... neacordare de prioritate, si buf ... in portierele mele x-( x-( b-(

post-2582-1172405906_thumb.jpgpost-2582-1172405938_thumb.jpgpost-2582-1172405978_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Ptiu! Drace! Nasol ca ti-a indoit si pragul, usa o rezolvi repede...

"Insanatosire" grabnica Negrutei :(

Share this post


Link to post

De-abia mi-am reparat si eu masina... dar o sa vin si eu cu un nou accident suferit :)

Share this post


Link to post

Am fost si eu in weekend la Predeal, la clabucet sosire. Un jandarm care mergea la baza partiei pe un atv cu senile a alunecat pe o pojghita mareee de gheata si s-a proptit cu utilajul intr-un logan parcat exact langa partie. Proprietarul probabil se distra cu schiurile pe zapada si nu a vazut momentul impactului. Loganul era infundat in dreptul portierei. Din pacate nu am poze.

Share this post


Link to post

Presupun ca jandarmu nici macar nu s-a uitat daca a facut ceva masinii

A dat inapoi si a plecat ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. Nu? :mda:

Share this post


Link to post

Pai in primul rand in mom in care a alunecat de sus de pe partie cu ATV toata lumea, toti turistii care erau in zona au vazut faza

Iar faza cu plecatul imediat nu a mers pt ca practic ATV-ul nu mai putea fi miscat din Logan, efectiv era intepenit deoarece era numai gheata in zona. A fost nevoie de aducerea unui utilaj mai mare. Repet, a alunecat de pe partie, de sus si s-a oprit in masina omului

Share this post


Link to post

Pe Baba Novac am vazut aseara doua masini lovite , un Cielo a intrat intr-o Dacie 1300 , dupa cum parea Cielo nu a acordat prioritate si a lovit dacia in partea stanga usa fata, stalp, usa spate facute varza , prag..etc, Cielo bara din fata rupta inca se mai tinea pe masina, capota indoita faruri sparte si cam atat la exterior.

Cielo cred ca venea de pe strda cu politia si a incercat sa faca stanga si a intrat in dacie.

Share this post


Link to post

Duminica seara pe linia tranvaiului 41 in curba de la lacul Morii pe sensul spre Crangasi... este o laguna...

post-1670-1172655377_thumb.jpg

post-1670-1172655390_thumb.jpg

post-1670-1172655397_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Am trecut pe acolo duminica. Era cam sticla pe jos. Mai mult de 70 in curba aia nu prea se putea.

Share this post


Link to post

Fratilor astazi in fata la Doris - Militari, pe Iuliu Maniu , pe squarul de iarba zacea un papuc facut zdrente in panoul publicitar. Cu siguranta avea peste 120 km / ora cand a intrat in stalp. E ZDRENTE facut.

N-am avut inspiratia sa fac poze cu el ... eventual alt vestic sa posteze.

 

PS : mai nene si eu ma mai aventurez mai tare pe alocuri dar nici in halul asta.

 

Sincere condoleante familiei... nu cred ca a scapat cu bine soferul !

Share this post


Link to post

Aseara a murit un tip intr-un Matiz "Pepsi". Alunecat pe piatra cubica, lovit stalp de beton cu lateralul masinii.

Share this post


Link to post

Ieri dimineata am comis-o si eu :( . Pe DN1, imediat dupa semaforul de la Academia de Politie, am atins un A4 rosu. Eu cu aripa dreapta fata in aripa lui stanga spate. Am incercat sa-l evit, dar...mazga de pe jos nu mi-a dat voie.

 

P.S. recomand calduros sectia de constatari accidente a sectorului 1, de pe Calea Grivitei. Conditiile sunt...inimaginabile pentru ro. Asteptarea e la fel de lunga, insa acum nu mai stai intr-o camera imbacsita ci intr-un fel de cafenea cu masute dotate cu scaune de piele, cafeaua sau sucul iti este adus de niste domnisoare deosebite, cu fustite rosii si foaaarte scurte, laptopuri Sony Vaio pe fiecare masuta, cu internet wireless, deci...ce pot sa spun, jos palaria pentru Omniasig, ca am inteles ca ei au amenajat acel spatiu de asteptare.

 

Si poze:

 

post-2229-1172735299_thumb.jpg post-2229-1172735307_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Atentie celor care au drum pe strada Roma, Stefan Cel Mare -> P-ta Dorobanti. Pe la jumatatea strazii este o intersectie cu strada Washington. Cei care vin de pe Washington au cedeaza trecerea, dar putini opresc. In plus, din cauza masinilor parcate pe ambele margini ale strazii Roma, vizibilitatea este foarte proasta. Acolo, aproximativ la 2 zile este cate un accident, si din cate am vazut, nu usoare (Aseara era un Ford Fiesta cu botul facut acordeon).

 

Acum ceva vreme a fost montata o oglinda in acea intersectie, dar a disparut cu tot cu stalp dupa vreo 2 saptamani.

Share this post


Link to post
Eu cu aripa dreapta fata in aripa lui stanga spate. Am incercat sa-l evit, dar...

Exact asa au comis-o si doi cetateni la casa poporului, tot ieri dimineata, fix in fata mea. Unul cu un Pluriel a schimbat banda fara sa se asigure, desi dadea semnal, si a agatat din spate un Golf4.

Toata treaba s-a intamplat la vreo 6 metri in fata mea, bine ca nu m-am bagat, ca eram cu ochii pe tipul cu Plurielul si l-am vazut ca desi semnaliza dreapta, se uita in stinga!!!! Mare e gradina! :uff:

Share this post


Link to post

Vazut accident cu victima la Tancabesti. Foarte urat. Victima era pe carosabil, neacoperita... N-am mai vazut asa ceva in viata mea si sper sa nu mai vad curand.

Share this post


Link to post

Accident in Faclia azi. Un C4 dat peste cap. Fratilor, tot plafonul era adus la nivelul clantelor usilor, nasol de tot. Masinile astora de la Citroen chiar nu au structura de rezistenta in plafon?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...