Jump to content
Sign in to follow this  
xxgeoxx

Matiz Cu Motor De 1000 Cmc ?

Recommended Posts

Stie cineva , exista Matiz cu motor de 1000 cmc ?? Precizez ca NU Chevrolet Spark , ci Daewoo Matiz !!

Pe site-ul Daewoo.ro nu apare...

Share this post


Link to post

Daewoo Matiz 2. E matizul cu face lift care consta in stopuri si faruri restilizate. Acela are si motor de 1000.

Share this post


Link to post

Dar care nu se gaseste in romanica.

Share this post


Link to post
Daewoo Matiz 2. E matizul cu face lift care consta in stopuri si faruri restilizate. Acela are si motor de 1000.

acest model , nou , se gaseste de cumparat in romania ?

Share this post


Link to post

Nu.Daca citetai putin mai sus nu era nevoie sa mai cumulezi un post nou.

Edited by ovidiuc

Share this post


Link to post
Dar care nu se gaseste in romanica.

Ba se gaseste si sunt in numar de 10.

Share this post


Link to post

... vandute pe filiera curenta din RO ?

Share this post


Link to post

Da. Au fost cateva chiar asamblate la Craiova. Cele existente sunt pe la diversi dealeri din cate stiu eu.

Share this post


Link to post

Uite unde era moderatoru' :) )

Lasa-l deschis, ca poate va mai fi un curios

Share this post


Link to post

Matizurile 2 produse in Romania au avut motorul actual de Matiz Euro 3 .

Share this post


Link to post

:) ) Adica acelasi si de matiz euro 2, nu? Interesant :P

Share this post


Link to post

Doi matiji 2, albi sunt parcati in fata la daewoo la unirea. Nu stiu ce motoare au sau unde sunt facuti dar unul e condus de o tipa, iar numerele sunt de genul B-??-DWR.

Share this post


Link to post

Da, DaeWooRomania. Sunt la Banca Daewoo. Au motoare de 800 cmc, cu unul din ei m-am intalnit eu in trafic. La interior sunt fix identici cu M1, la exterior difera farurile, capota motor si stopurile spate.

Share this post


Link to post

am vazut un matiz 2 , rosu , in constanta , era inmatriculat in RO ...

nu stiu daca avea motorul de 1l ptr ca nu aveam cum sa-mi dau seama..

Share this post


Link to post

Si in Craiova este un Matiz 2 rosu.

Share this post


Link to post

Sunt 10 in toata tara si au fost asamblate la Craiova, dupa care au fost impartite pe la dealeri. Linia fusese pregatita pentru a produce Matiz 2, si acestea 10 sunt primele asamblate. GM-ul a interzis apoi Daewoo Romania sa asambleze Matiz 2 la Craiova.

Share this post


Link to post

Cred ca au procedat bine. Sa nu mai compromita si modelul acesta.

Share this post


Link to post

@Mircea: cu tot respectul, cred ca te inseli. M2 nu e exact identic in interior (recunosc,c a n-am vazut nici unul din aceste 10 modele fabricate in tara, dar Matizul 2 stiu sigur cum e, cel putin cel facut peste granita). M2 are suport dublu de pahare si cotiere+manere mai pronuntate pe usi. :D

Share this post


Link to post

Astea-s amanunte nesemnificative. Caroseria, suspensia, motorul conteaza si nu fleacurile. Am suport dublu de pahare de 18 luni si nu l-am folosit vreodata. In plus, de la M2 ei au introdus motorul de 1L si euro3. Ei se pregatesc de euro5 si noi inca bajbaim la un euro3 spre 4. Oricum, e o poveste veche (2000) si incheiata pentru fabrica de la Craiova.

Share this post


Link to post

care va-sa-zica matizul 2 produs in Polonia e identic la partea tehnica cu exceptia motorului de 1000cmc care are parca putin peste 60 de caluti?

Share this post


Link to post

Identic cu ce? :scarpin:

Share this post


Link to post

sorry, cu asta al nostru romanesc, craiovean, mioritc, cum vrei sa ii spui... :D Si inca ceva, stie cineva daca partea tehnica intre Spark si matiz difera? Stiu ca difera interiorul si tabla, dar restul difera (motor,trenul de rulare,cv). Din ce m-am uitat pe niste date tehnice ar fi cateva diferente foarte foarte mici la cuplul motor si rapoartele cutiei de viteze.

Share this post


Link to post

Diferentele asa cum ai sesizat sunt foarte mici... capota, farurile, stopurile, foarte putin la interior si motorul de 1l.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...