Jump to content
Sign in to follow this  
Lucman

Pro si contra vacantei cu cortul

Recommended Posts

Va place sa mergeri cu cortul? Sa mergeti cu masina pana seara si unde va apuca asfintitul acolo sa puneti cortul?

Share this post


Link to post

Eu anul acesta cred ca o sa plec intr-un tur al tarii cu masina dar nu cu cortul.Prefer sa-mi odihnesc oasele prin pensiuni.

Share this post


Link to post

Personal , in cort nu am dormit niciodata (ba da, in armata). Am mers cum ai spus tu, pina seara, pe vremea cind aveam Oltcit... dar de cele mai multe ori am dormit in masina. Mi s-a parut mai simplu si mai sigur. Iese ditamai patul din portbagaj + bancheta spate rabatata (ma rog, pt un tip de 1.70 si un pic - adica eu - , e cam la limita :) )

In Matiz nu cred ca se poate incerca schema asta!

 

Btw, noi nu purcedem pe nicaieri de 1 mai? INMH zice ca o sa fie frumos! :)

Share this post


Link to post

Mi-ar place cu cortul!

Share this post


Link to post

Mai Lucik ce ascunzi in spatele intrebarii asteia cu cortul !!!?!?..Puii mei ca n-a aparut nici-o gagica te intzelegeam asa!...... :) ))))..Da e misto si cu cortul de obicei e bine o zi doua la cort da'a treia la apa calda!..Zic si eu!!!

Share this post


Link to post

Pai ma gandeam cand o da coltu ierbii sa facem o deplasare la Cheia. Stiu eu un loc fain sa punem corturile, luam niste carnita si bericioaice si stam la cort un weekend.

Daca vine ursu punem buburuzele in cerc in jurul corturilor :D

Share this post


Link to post

Subscriu. Eu am stat vara trecuta o saptamana cu cortul in Fagaras (Sambata). A fost super.

Share this post


Link to post

..da'nu dam foc ok!?!......Mah Lucik sti care e treaba e foarte misto si locul ala da'sa nu fie ca draq de intesat cu tzarani pe acolo ca mi se face sila !..Si dk mergem si prind pe vre0unu'k arunca ceva pe jos l-am spart !(stiti cat am muncit anu'trecut cu o ceata decopii prin Bugeci sa adun nesimtirea unora!...Mama lor de golani!....Ieri i-am tras-o si unui gabor care m-a oprit si mi-a tras o amenda !...Statem sa-mi completeze procesul verbal si nu stiu ce rupe (el era of course in voiture) si arunca pe jos si-i zic da'pe Dvs asa va educa sa aruncati hartiile pe jos !..Mai nici musca nu s-a mai auzit atat doar ca mi-a tras 1000000 amenda !..Am semnat si eu si am scris acolo ca nu recunosc o sa fac contestatie !..Cenzuratul ma-mii lor ca dupa aia care trec pe rosu nu se iau se iau dupa astia mici ca noi!.....In gat! m divagat scuze!

Share this post


Link to post

Cu alte cuvinte i-ai tras-o pe bani... e drept ca pe banii tai! :)

Share this post


Link to post

Ce ziceti, facem o escapada?

Share this post


Link to post

Facem Lucik ce draq d-aia avem cars !...Deci stai sa de afiru ierbii sau sa nmergem sa facem oameni de zapada !...? Nu k n-ar fi super doar ca in cazul asta eu unu refuz cortu'!stam la gazde undeva !..Deci am putea sa mergem in WE si prin satele alea de pe langa SIbiu sau nu stiu poate mai ziceti si voi alte zone!

Share this post


Link to post

Bai, eu cu draga inima as veni cu cortul, imi plac experientele de genul asta... dar in mod sigur o sa intampin rezistenta din partea consoartei. O cabanutza ceva, ar fi mai rezonabil. Sorry. :(

Share this post


Link to post

Si eu votez pentru iesire dar la cabana.Cei care vor cu cortul isi vor instala cortul in fata cabanei.

Share this post


Link to post

Bey baietzi !pna una alta vremea asta nu pre ane lasa decat la cabane hotel sau alte gazde Corturile cica dupa 15 mai eventual!

Share this post


Link to post

Hai sa se faca cald si vorbim, cine nu vrea la cort poate sa doarma in masina :D

Share this post


Link to post

Si cum se intampla asta?Avem si masini foarte mari.

Share this post


Link to post

Va arat eu ca stiu cum se face. Acum fara caterinca dar e tare fain cu cortu' E vorba numai de o noapte, pe care oricum nu o petrecem dormind :D

Share this post


Link to post

Noi da dar ale noastre jumatati?

Share this post


Link to post

mah Lucika acum ce draq nu incerca sa convingi lumea als'sa mergem noi astia care stim cum e cu focul de tabara si gratre in natura si alte alea si alea !...ALte kestii nu discutam de ele ca nu se cade da?!?!.......

Share this post


Link to post

Carcotasilor...

 

Atunci facem o iesire de 1zi, problema e ca o sa beti cola :D

Share this post


Link to post

Deci nu intelegeti gresit eu vreau sa merg dar nu putem undeva pe langa o cabana sa va satisfaceti "piticii" vostri cu cortul si sa putem veni si noi care va intelegem dar am dormi pe un pat?Asa sa impacam si capra si varza.

Share this post


Link to post

mah stati nu va bateti hai ca vb nmaine de asta mie mi se pare ca o cam frecam cu vremea asta de afara pe subiectul asta..Sincer eu unul as preferea un Sibiel la gazda cu tuica fiarta si gasca mistop!...Si cald in case la gura sobei alea alea stiti voi ca am vazut ca nu sunteti kiar juniori !..gata cu asta ca maine ma duc la job!!!

Share this post


Link to post

Pai aici e toata distractia, daca nu stai la o slaninuta fripta la gratar si o palinca frapata te-ai dus degeaba la munte

Share this post


Link to post

Cort/cabana tot un drac! iesim, bre, sigur ca iesim, facem caravana! si ne orientam la fata locului daca intindem pinzele sau stam pe lemn ... sa n-o aburim prea tare ca se alege praful!

Cind o veni vremea cea frumoasa, ii dam bataie de ies flacari din bietele ferotenii!

Share this post


Link to post

Aoleu, m-ati lovit! Sint nebun dupa munte si cort!

 

Uite o poza de anul trecut http://www.matiz.home.ro/2003-b003.jpg

Ala galben e al meu :)

 

Vad ca nu merg linkurile din afara, asa ca incercati cu www.matiz.home.ro ...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...