Jump to content
Sign in to follow this  
Vlad

My Bora Bora

Recommended Posts

Frumoasa si ingrijita (sau cel putin asa pare :P )

 

Felicitari =D>

Share this post


Link to post

Treaba Buna!

Fii bun si baga si tu detalii, cod, pret ;)

Share this post


Link to post

KW sport.pret pentru mine a fost de 600 de euro.(o firma din timisoara de la care am luat multe, mi-au facut reducere). Coboara cu 40/40. Suspensia e compusa din arcuri si amortizoare. Nu am luat coilover pentru ca nu isi justifica pretul pentru ce vroiam eu. Ca nu ma duc pe circuit cu masina.

site-ul de pe care le-am luat http://www.kwsuspensions.de/.

Comportament: foarte placut pe drum ok, sta in curbe extraordinar. Problemele apar la gropi adanci. Trebuie sa ai grija ca esti foarte jos. IN plus sunt neplacute pe piatra cubica cu denivelari.(ex.: intre televiziune si arcul de triumf). Daca mergi tare e neplacut si in plus risti sa dai cu baia in ridicaturile alea nenorocite. Eu unul sunt foarte incantat de ele si nu e chiar asa rau cum se spune. Cand voi pune si jantele stabilitatea va mai creste putin.

PS: distractiv e la stop unde la nivelul ochilor acum e clanta de la celelalte masini :) ).

Un singur dezavantaj am: a trebuit sa renunt la scutul de metal. #-o

Share this post


Link to post

Hmmm... ia pune o poza cu tine, zambind. :D Sounds like a rough ride.

Share this post


Link to post

Arata super asa lasata dar eu as sparge baia/spoilere/catalizatoare la fiecare saptamana prin craterele mioritice iar chinul de a fi atat de atent la fiecare gropita e prea mare...

Share this post


Link to post

Imi place boracul, sa-l satapanesti sanatos.

Uite si niste poze cu vw bora al unui "baiat" ce a venit si pe la intalnirile din Constanta (nu mai stiu cine e, dar a bagat multi bani in masina).

 

post-2220-1174042177_thumb.jpg post-2220-1174042200_thumb.jpg post-2220-1174042221_thumb.jpg post-2220-1174042243_thumb.jpg

Edited by dreamlike

Share this post


Link to post

Stiu masina. Sincer mi se pare mult prea incarcata. Degeaba bagi bani daca nu ii bagi cu gust. Oricum gusturile nu se discuta. De exemplu jantele. Nu prea merg cu linia masinii. Clar e nevoie de suspensie sport (asta e si unul din motivele pentru care am pus suspensie), pentru ca in momentul cand pun jantele de 18 ai avea impresia de tractoras. Eu am ales sa modific putin cat sa ii dea un aer mai sport si mai suparat. Urmeaza si prelungirea de capota dar e problema cu tinichigii.

Share this post


Link to post
.... Oricum gusturile nu se discuta...

 

Asta am vrut sa zic si eu dar m-am luat cu vorba. Personal, sunt multe chestii ce nu-mi plac la masina de mai sus dar ... fiecare cu pasaricile lui.

Share this post


Link to post

O poza facuta de pe geam. Astept vremea buna sa fac poze ca lumea. Pana atunci iata jantele mele de 18.

post-366-1174639296_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Super!

 

PS: Ma lasi sa ii dau gaura in capota? Ma lasi? Ma lasi?

Share this post


Link to post

Poze noi cu jantele:

post-366-1174928820_thumb.jpg

post-366-1174928835_thumb.jpg

post-366-1174928845_thumb.jpg

post-366-1174928863_thumb.jpg

post-366-1174928873_thumb.jpg

post-366-1174928885_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Cu mana pe inima te felicit si te instiintez ca ai reusit s-o faci Tico. Spun asta gandindu-ma la ziua de Joi cand am facut un test drive cu Sharpe prin parcare. Nici o diferenta intre confortul de la mine si de la tine din masina. M-am simtit ca "acasa" si cum eu sunt un fan inrait al Tico-ului, ai tot respectul meu !

Despre estetica nu am decat cuvinte de lauda, arata bestial, chiar daca prima mea impresie a fost de roata de caruta.

 

Multa bafta in continuare !

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...