Jump to content
Sign in to follow this  
Lilishor

Help

Recommended Posts

Buna,

Am si eu o "buburuza(Matiz). Problema e ca de o perid.incoace se aude un zgomot in partea stanga fata ca si cand ar batea aparatoarea in roata. Nu pot spune unde exact se aude pt. ca se aude mai sus de roata. Ce e ciudat e ca se aude doar cand o turez putin adica la viteza a II-a catre a III-a si mai sus. La relanti sau a I-a nu. Ce am mai sesizat e ca (cam) atunci cand se incalzeste motorul se opreste. Acum ca e iarna cam dupa 2-3 km facuti.Oare de la ce poate fi? :-?

A doua intrebare : stiu ca poate suna stupid ce zic, dar sa nu zambesti ironic!!!!!!Se poate ca masina mea sa fie Euro 4, avand in vedere ca e din septembrie 2004?"Gurile rele "spun ca nu, in schimb, inainte sa o cumpar am dus-o la un prieten la RAR si dupa ce s-a uitat pe cartea de identitate a spus ca e Euro4. Cum pot verifica?Aceleasi guri rele imi spun sa nu ma iau dupa ultimele cifre de la seria de omologare care la mine e "x4" ca nu inseamna nimik.

Merci.

Edited by Lilishor

Share this post


Link to post

Salut

 

1. Ar trebui sa dai mai multe detalii despre zgomotul ala. Se aude cand brachezi roata, la drum drept etc...adica sa descrii si conditiile cat mai precis ca sa putem sa iti raspundem.

Acum un sfat de la unul patit: incearca sa citesti mai mult pe forum inainte de a pune o intrebare altfel s-ar putea sa te trezesti cu un raspuns care tie ti se va parea cam sec.

2. Daca zici ca este din septembrie 2004 este euro2; euro3 s-a fabricat din 2005.

Nu are cum sa fie euro4. Gurile alea rele se pare ca au avut dreptate.

 

 

Numai bine

 

Nu mai cita complet mesajul anterior!

Edited by claz

Share this post


Link to post
Buna,

Gurile rele "spun ca nu, in schimb, inainte sa o cumpar am dus-o la un prieten la RAR si dupa ce s-a uitat pe cartea de identitate a spus ca e Euro4. Cum pot verifica?Aceleasi guri rele imi spun sa nu ma iau dupa ultimele cifre de la seria de omologare care la mine e "x4" ca nu inseamna nimik.

Merci.

 

Sa-i spui prietenului respectiv, sa-si de demisia de la RAR :) Ultima varianta de Matiz, este Euro 3. Euro 4, este urmasul sau, Spark.

Share this post


Link to post

X4 reprezinta euro2 si nu euro4 . Vezi attachmentul urmator:

post-5876-1168023308_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...