Jump to content
Sign in to follow this  
sebian

Formula I - 2007

Recommended Posts

Numa' ca primu... reusii sa si castige ceva! Pe cand Alo... :-j fix cum ai zis tu! :D

Share this post


Link to post
Ia mai lasatima cu carmolistu' vostru de Raikkonen :-& Si asta si Alonso 2 mari dobitoci.

 

Si ce-are bre carmolu?

Share this post


Link to post

mai baieti e cusuta cu ata rau ... cum mama draq hamilton are probleme cu cutia si nu termina in primii 6, alonso termina pe 3 la 57 de secunde (nu s-a intamplat asta in tot campionatu') ... o parere ... o lucrare iintre mercedes si ferrari ... ne dati campionatu' si va scutim de dat banii ... mama draq prea ciudat, eu sunt bucuros ca a castigat raikkonen dar ... parca ceva pute rau ...

Share this post


Link to post

@pliktisit ; esti teribil de aproape de adevar! Cam asa ceva + motorul care apare la ferrari sezonul urmator, pe care n-au reusit sa-l copieze tractoristii de la mercedes.

p.s.Tractoristi vis-a-vis de motoarele de f1. In rest numai de bine...sau nu?

Share this post


Link to post

Nu ştiu dacă este cusută cu aţă dar banii aceia de care pomeneşti tu merg la FIA şi nu la Ferrari.

Share this post


Link to post

Interesanta cursa prin prisma rezultatului , Kimi avea cele mai putine puncte si ..a castigat..bravo lui si sa vedem anul viitor cred ca Hamilton o sa fie campion..

Share this post


Link to post

Ei , o particica doar.Grosul se regleaza prin avocati , mai la "fereala" , si din frane :scarpin:

Share this post


Link to post

Cu siguranta ca s-au facut jocuri de culise... dar parerea mea e ca finalul a fost surprinzator pt. multi din cei implicati in jocurile astea!

Share this post


Link to post

Alonso si-a reziliat contractul cu McLaren.

Share this post


Link to post

Dau bairam :D .

Share this post


Link to post

Deci asa se cheama la ei ca a fost dat afara :D

Share this post


Link to post

Mi se pare foarte corect ca l-au dat afara in suturi (a se citii " si-a reziliat contractul"). Viitorul, in caz ca se mai lipeste pe undeva, va fi negociat de el si nu de respectiva grupare cum s-a intamplat in cazul contractului semnat cu McLaren.

Share this post


Link to post

De acord. Ron dennis calca pe urma lui frank williams tot mai mult.

Share this post


Link to post

Pe de'o parte imi pare rau, pt. ca-i foarte talentat, dar inca e prea tanar si are un comportament ce il va costa si in continuare la fel de mult (in cazul in care nu si-l va schimba)... A facut niste chestii prea urate impotriva Mc'Larenului ca sa-l mai tina!

Share this post


Link to post

Despartirea lui Alonso de McLaren declanseaza nebunia la bursa transferurilor. Evident, in urmatoarea perioada se va specula mult despre viitoarea destinatie a spaniolului, dar si despre numele inlocuitorului sau. Fara sa mai vorbim de efectul de domino pe care-l vor starni miscarile amintite.

 

Deja bursa zvonurilor s-a pus in miscare. Se spune ca pentru locul lui Fernando la McLaren candideaza cu sanse bune Nico Rosberg (Williams) si Heikki Kovalainen (Renault). A doua „rocada” pare cea mai plauzibila dupa ce Frank Williams a negat ca l-ar lasa sa plece pe Rosberg fie si in conditiile in care-l va castiga pe Fernando.

 

Nu sunt insa singurele piste. Toyota si Red Bull il vor pe campionul mondial. Prima are si un loc disponibil, dar tot ar mai ramane in discutie cine merge la teamul lui Ron Dennis. Si nu sunt excluse nici surprizele, un Nelson Piquet jr., Timo Glock sau Sebastien Bourdais putand reprezenta solutii interesante in special in ceea ce priveste viitorul.

 

Am citit ca Fernando Alonso ar vrea sa ajunga la Ferrari.

Share this post


Link to post
Am citit ca Fernando Alonso ar vrea sa ajunga la Ferrari.

Ca ce?

 

Pe alonso eu cred ca scrie un singur nume: reno.

De altfel inafara ferrari, l-ar lua oricine, el nu ar merge oriunde in schimb, cred eu.

Doar tristul jacques villeneuve a preferat sa mearga la BAR pentru bani, nu sa castige, venind din pozitie de CM.

Share this post


Link to post

Dacă aş fi Alonso aş merge la Toyota. Au potenţial şi buget. Le mai trebuie un pilot bun şi ceva dezvoltare.

Share this post


Link to post

Si la BMW e interesant, doar ca e papa frank acolo.

Share this post


Link to post

Eu inclin sa cred ca va merge la Reno. Se pare ca sunt singurii dispusi sa "negocieze" pretentiile lui!

Share this post


Link to post

Nu stiu daca a mai urmarit cineva, insa michael schumacher a testat pt ferrari si este din nou primul...nu se mai satura..cred ca ii place tare mult sa fie in fata din nou...tineti cont ca nu a mai mers cu masina pe care a testat-o desi e model 2007 modificata probabil, sunt foarte incantat , imi place sa il vad din nou in actiune chiar daca sunt doar teste..

Edited by mugur

Share this post


Link to post

Era foarte interesant de vazut timpii pe circuit cu cei doi ms si kimi...cred totusi ca s-a evitat treaba asta..ramane de vazut

Edited by mugur

Share this post


Link to post
Si pe motocicleta i-a infiorat pe ttoti :D

O revenire a lui MSC ar fi cea mai tare "lovitura". Oricum din ce a facut cu motoru' a aratat clar cu cate clase e peste toti.

Share this post


Link to post

Sanse doar daca unul din cei doi se retrage de la ferrari...massa sau kimi...eu nu am vazut cu motorul...

Edited by mugur

Share this post


Link to post

Din cate tin minte a scos, la prima tura, un timp cu 5 sec mai mare decat recordul circuitului :D (ceea ce nu prea cred ca ar reusi cei de pe motoare daca i'ai pune pe o masina de F1 ).

Edited by EM!L

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...