Jump to content
Sign in to follow this  
bucata

Far Aburit

Recommended Posts

Iata ca ma confrunt cu o noua problemuta.

De 2-3 saptamini am constata ca farul din dreapta e aburit. Rau de tot.

DE CE? Cum e posibil?

Si mai ales ce e de facut? Oare service-ul poate sa-i faca ceva?

Asta in masura in care masina mai este inca in garantie.

Share this post


Link to post

Al meu din dreapta e aburit rau cam de-un an jumate, iar celalalt, din solidaritate :wallbanger: , se abureste constiincios pe zi ce trece.

Stii ce poa' sa-ti faca service-ul?! Sa-ti raspunda, un nene de acolo, nu chiar service-ul :P , ceva de genul "Schimba-l!" sau "Ai casco? Da? Baga o bata-n el si ... schimba-l!"

 

Eu am incercat sa-l curat cu diverse si variate... cif+burete aspru s.a. lucru manual in zadar!

 

PS Daca gasesti totusi vreo solutie, posteaza si aici ca sa stim si noi. :osanale:

Share this post


Link to post

Eee, pai e o diferenta :)

Al tau e ars/copt de soare si vreme, al lui e aburit prin interior cu apa.

@bucata, verifica daca capacul din spatele farului este inchis asa cum trebuie si incearca sa mergi cateva zile cu becurile aprinse ca sa-l usuci. Daca ai umblat la vreun bec, e posibil sa nu fi inchis farul cum trebuie. Daca nu asta e cauza, directa garantie si ti-l schimba. Eu am schimbat un stop la matiz in care incepusera sa creasca pestisori.

Share this post


Link to post

"Al tau e ars/copt de soare si vreme, al lui e aburit prin interior cu apa."

 

Mircea, ai dreptate. Al meu e aburit in interior. O sa-ti urmez sfatul si o sa merg sa beneficiez de garantie. Atit cit se mai poate.

Share this post


Link to post
Al tau e ars/copt de soare ...

Recunosc ca-s :o fftopic: daca a stat prea mult pe litoral... :banana:

Share this post


Link to post
"Al tau e ars/copt de soare si vreme, al lui e aburit prin interior cu apa."

 

Mircea, ai dreptate. Al meu e aburit in interior. O sa-ti urmez sfatul si o sa merg sa beneficiez de garantie. Atit cit se mai poate.

 

Verifica ca mansonul de cauciuc este pus cum trebuie si nu cumva are canalul de scurgere in sus, daca s-a umblat la bec sau far. E posibil insa sa se fi dus izolarea, nu ar fi prima data.

Share this post


Link to post
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...