Jump to content
Sign in to follow this  
VAXXi

GPS Forum

Recommended Posts

Tocmai s-a lansat GPS Forum.

 

Se doreste a fi o comunitate a tuturor celor ce utilizeaza si sunt pasionati de sistemele de navigatie GPS (Global Positioning System), au un astfel de sistem instalat pe autoturismul propriu, sau il utilizeaza in excursii si calatorii. Pe langa informatiile oferite, forumul "GPS Forum" ofera membrilor sai posibilitatea de a schimba sfaturi, rezolvari de probleme, idei de utilizare si sfaturi de achizitie a noilor echipamente GPS.

 

Va asteptam :)

Share this post


Link to post

Felicitari si la cat mai multi utilizatori.

Sunt sigur ca va fi gasit f interesant de multe persoana mai ales daca nu mai exista un astfel de forum.

 

Succes.

Share this post


Link to post

Salutam deschiderea acestui forum. Ca sa nu existe dubii intreb:

 

Se pot posta linkuri catre programe? De exemplu se poate posta link spre kitul de instalare si catre harti pentru iGO sau TomTom?

Share this post


Link to post

Da. Dar numai linkuri ;)

Share this post


Link to post

Scurt si la obiect, o intrebare:

S-ar putea sa imi iau un Nokia 6630 si am vazut ca are GPS, si programelul Route 66 instalat. E vrajeala, sau chiar pot folosi aceasta functie a telefonului? Are legatura cu operatorul de telefonie, ma incarca la factura?

Multumesc!

Share this post


Link to post

6630 nu are modul GPS integrat, deci iti va trebui un GPS care sa se conecteze prin Bluetooth cu telefonul. Route 66 ruleaza pe 6630, si tot sistemul GPS nu are nici o legatura cu furnizorul de servicii de telefonie. Dar poti sa postezi pe forumul dedicat :P

Share this post


Link to post

Multumesc! Daca imi iau telefonul o sa ma inregistrez pe acel forum, asa sincer mi-e prea lene :D

Share this post


Link to post

Ce cerinte trebuie sa aiba un telefon pe care sa mearga GPS-ul ?Eu am un Sony-Ericsson K750.

Edited by sorinrec

Share this post


Link to post

La tine nu merge.

Trebuie sa aiba un Sistem de Operare de genul Symbian sau Windows Mobile.

Share this post


Link to post

Foarte bine. Am sa va ajut si eu cum pot.

Share this post


Link to post

Întreb şi eu aici: ce s-a mai întâmplat cu vechiul gpsforum (parcă tot aşa era)? A fost anunţat pe aici, s-a închis temporar, parcă s-a redeschis, dar i-am pierdut urma. Are vreo legătură sau e doar... concurenţa?!

Share this post


Link to post

Care e vechiul GPS forum?

Sunt mai multe forumuri, dar sunt atasate unor comunitati mai mari si au scopuri mai bine definite cum ar fi warez, promovarea produselor unei anumite firme... etc.

Share this post


Link to post

Cu toate ca garmin-urile merg aproape numai cu softuri dedicate, ar trebui incluse si ele la categoria "software", chiar daca pt romania avem numai o harta decenta, in schimb numarul de aparate sunt multe.

Share this post


Link to post

Din cate imi aduc eu aminte Garmin face antene GPS si pt PDA-uri. Ovidu51 are un pda HP cu reciver GPS Garmin.

Share this post


Link to post

Garmin are o gramada de produse.. de la GPS-uri pt plimbari, navale..

Arunca un ochi aici sau aici

Share this post


Link to post

Va rog, lasati discutiile despre tehnica. Avem topic separat pentru asta si acum si forum dedicat.

Share this post


Link to post
Întreb şi eu aici: ce s-a mai întâmplat cu vechiul gpsforum (parcă tot aşa era)? A fost anunţat pe aici, s-a închis temporar, parcă s-a redeschis, dar i-am pierdut urma. Are vreo legătură sau e doar... concurenţa?!

 

Forumul exista si se gaseste aici

N-as vrea sa-i descurajez pe initiatorii acestui nou form, dar cel mentionat mai sus functioneaza de 1 an si a strans in el o gramada de informatii utile.

Share this post


Link to post

Concurenta nu strica.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...