Jump to content
Sign in to follow this  
Bel_Ze-but

Oglinda De Interior Are Joc

Recommended Posts

Am cumparat Cieloul anul acesta cu aproape 100.000 Km. A avut mai multi proprietari. Acestia au tot miscat retrovizoarea din interior pana a ajuns sa aiba un joc destul de mare.

Nu mai sta in pozitia normala ci in punctul maxim inferior. De facilitatea de a schimba pozitia pe timpul noptii pentru a evita orbirea (pozitie care necesita inclinarea spre tavan) nu pot beneficia.

La mers pe piatra cubica tremura masinile din spate de parca trag cu mitraliera.

Am studiat posibilitatea de a o inlocui, dar mi-e frica sa nu fortez parbrizul si acesta sa se sparga (din lac in put). In plus am citit topicurile privind desprinderea unor oglinzi si am inteles ca e dificila (re)lipirea lor. Oglinda in sine este buna, mecanismul de ghidare in plan vertical e afectat (pe orizontala e ok), stie cineva vreo solutie de strangere sau vreun praf, substanta de crestere a frecarii pentru a elimina jocul si a face ca miscarea sa intampine o rezistenta mai mare? S-a mai confruntat cineva cu acest neajuns ?

Edited by Bel_Ze-but

Share this post


Link to post

Se strange cu un imbus foarte mic. Gasesti surubul undeva in spatele oglinzii.

Share this post


Link to post

Daca nu ai imbusul ala, sa nu incerci cu altceva, pentru ca vei strica totul.

Asa joaca si a mea, si, chiar daca am facut rost de acel imbus, nu-i mai pot face nimic, deoarece s-a tocit surubelul.

Share this post


Link to post

Daca ai vreodata drum prin Bucuresti pe la vreo intalnire, sa zici, ca am imbusul in scrumiera mereu.

Share this post


Link to post

Multumesc, voi anunta cand voi putea veni ( E mai greu joia...).

Se poate inchide.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...