Jump to content
Sign in to follow this  
dj_sorin

cine stie care este marja de eroare a vitezometrului la 190?

Recommended Posts

Zilele astea am mers pana la Sinaia.Am un Espero 1,5 dohc 66 kw. din 97.Am vrut sa-l testez la "maxim" si am facut abstractie de benzina si i-am dat cox fratilor pana la 190 kmh.Intrebarea este: stie cineva care este marja de eroare la aceasta viteza? cat aveam defapt? cineva mi-a spus ca aveam in jur de 180-185.Voi ce parere aveti?Espero rulezzzz.Mi-a dat o impresie f.buna la acea viteza. 8)

Share this post


Link to post

Prea mult pentru drumul pe care mergeai :-D :-D :-D

Bine ca mai poti scrie pe forum. :-D

 

Din ce stiu eu daca n-ai modificat roti, anvelope fata de original abaterea vitezometrului de maxim +-10% la capete de scala si de 5% in zona centrala

Share this post


Link to post

Am rulat cu spectaculoasa viteza de 190 la ora la km 66 dupa Metro Ploiesti.Si da,sunt inca in viata.Cat despre roti sunt sava eskimo 185/70/R14.Posibil sa apara de acolo ceva exagerari a vitezei?Sunt curios.Masina s-a comportat excelent.Jantele sunt cele originale de tabla pe 14.Ce parere aveti ? :shock:

Share this post


Link to post

Ce părere vrei ? 10% din 190 km/h înseamnă aproape 20 km/h, deci ar rămâne cam 170. Nimic nou, ştiam că se poate.

Share this post


Link to post

Nu cred ca-i exagerat, probabil ca aveai in jur de 190 km/h, drumul e drept si poate te-a ajutat putin si vantul :-D

 

Si eu am mers cu Cielo 180km/h pe vitezometru desi in carte zice maxim 171 Km/h.

 

Acum imi dau seama ca uneori sunt inconstient...

Si mergeam pe banda a II-a si depaseam tot ce intalneam, dar daca iesea un camion "distrat" sau o caruta sau un tractor in fata nu va mai povesteam isprava !

Share this post


Link to post

dar voi cu cat ati mers cel mai tare posibil cu espero?viteza reala nu cea de pe ceas?sunt curios. :shock:

Share this post


Link to post
Nu cred ca-i exagerat, probabil ca aveai in jur de 190 km/h, drumul e drept si poate te-a ajutat putin si vantul :-D  

 

Si eu am mers cu Cielo 180km/h pe vitezometru desi in carte zice maxim 171 Km/h.

 

Acum imi dau seama ca uneori sunt inconstient...

Si mergeam pe banda a II-a si depaseam tot ce intalneam, dar daca iesea un camion "distrat" sau o caruta sau un tractor in fata nu va mai povesteam isprava !

am mers si eu cu un amic cu cielo cu 180 pe bord dar ciudat este ca motorul inca se mai tura dar acul de la km-h se incapatana sa mai creasca parca era batut in cuie.ciudat,nu?totusi lasand asta la o parte bine ca esti inca printre noi :)

Share this post


Link to post

da Vaxxi . sunt multumit si bucuros ca inca sunt printr voi. :) .poti inchide pana nu vede militia.

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...