Jump to content
Sign in to follow this  
keluboss

Ponturi Pentru Revelion 2007

Recommended Posts

Anul asta vreau sa petrec revelionul la munte, exclus valea Prahovei, sau Bran Moeciu, pentru ca preturile sint nesimtite. Asa ca astept sugestii de locatii frumoase, nu foarte scumpe, si unde eventual sa se poata si schia,

Share this post


Link to post

Am mai spus: muntii Vrancei, zona Lepsa, pensiuni kklau. 260 de km de Bucuresti.

Share this post


Link to post

Teoretic, daca incepi sa cauti vei vedea ca toti au scoruri astronomice si pachet de minimum 5 zile... Pe mine m-ar interesa o cabana cu 5-6 camere duble incalzite, pe care s-o inchiriez pentru 2 zile (31 dec. -2 ian) unde sa merg cu niste prieteni, mancare, bautura si muzica (gen pensiunea Maria Clinciu la scara redusa). De 3 ani n-am mai gasit asa ceva, pana atunci aveam la dispozitie o cabana cu 4 camere si terasa la Izvorul Muntelui unde ni se dadeau cheile pe 31 si le predam pe 2 ian., am petrecut acolo multe revelioane, Craciunuri si aniversari.

Share this post


Link to post

si eu la fel, cu mentiunea, ca as sta 3 sau 4 nopti

Share this post


Link to post

Tocmai am facut rezervare in Vienna la un hotel de 2* la 10 min de mers pe jos de centrul orasului.

http://www.bookings.org/hotel/at/amlerchenfeld?aid=100000

din pacate nu mai sunt camere cu grup sanitar propiu disponibile (pe ultimele 2 le-am rezervat eu acum 5 minute :banana: )

pret cazare cu mic dejun 248 eur pe camera

Share this post


Link to post

Mai are cineva ceva ponturi pentru revelion? Ca nu prea mai e nimic liber... :(

Share this post


Link to post

Pai e cam tarziu...noi am inchiriat o pensiune in Arieseni, 700 RONi de persoana : include cazare + masa de revelion + cina festiva din data de 1 ianuarie. Perioada 29Dec – 3Ian.

 

Din cauza cererii crescute a trebuit sa platim totul in avans...

Share this post


Link to post

Stiu ca e tarziu, dar s-au urnit greu prietenii mei...si acum au intrat in fibrilatie :D , deh, mai cautam, incercam...

Share this post


Link to post

Tocmai am rezervat o cabana de 4 camere in Poiana Negri (la 15 km de Vatra Dornei, spre Bistrita) pentru perioada 23 dec - 3 ianuarie. Cum insa intre timp mai dadusem sfoara in tara ca sunt in cautari, am primit asta seara niste oferte in Sucevita. Maine vorbesc despre conditii si o sa le postez aici, poate este cineva interesat.

Share this post


Link to post

eu am rezervat pina la urma o vila la busteni la 3 minute de pirtia kalinderu. a costat doar cazarea 60 de milioane, incapem toata gasca. bafta in continuare

Share this post


Link to post

Deh, cine are bani e boss ... keluboss :D . Ptr cei intarziati va livrez eu un pont. Am facut anul trecut revu, si anul asta ( 7 mil pentru 2 pers. 3 zile cazare + mic dejun+masa de revelion) tot aici merg.

Share this post


Link to post

Asta e cabana inchiriata pentru Craciun si Revelion, in Poiana Negrii; a doua poza e de pe Delul Negru, Vatra Dornei.

Poiana_Negrii_1.jpg

Poiana_Negrii_2.jpg

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...