Jump to content
Sign in to follow this  
antiku

Vreau Sa Cumpar Un Cielo Din 96

Recommended Posts

motorul e de 1.5 75 + chip de putere de 10 cai ..masina are optiuni ca un cielo din 96..nu cine stie ce...vreau sa dau schimb pe schimb cu audile meu din 1994 cu motor de 2.8 v6 ..masina mea are niste puncete de rugina,atinsa in mai multe locuri .. audile e full options (lemn mahon,climatronic, geamuri , og , trapa electrica) c spuneti merita ? cielo face cam 4000 euro..sa ma bag sau sa mai stau ?

Share this post


Link to post

Pai daca audile nu are clima bizonique nu mai e interesant, huh?

 

De unde puii lui Stefan sa stim noi daca e de bine 'au ba? Cum arata Cielo, cum arata Audi, bube majore?

 

Auziti lume: merita sa dai un "audile" pe un Cielo? :D

Share this post


Link to post

Cumva la cielo instructiunile sunt in romaneste si asta ar fi un avantaj pentru matale? Ca nu prea le ai cu gramatica si cu exprimarea. :-?

Share this post


Link to post

Acum nu vreau sa amestec posturile , dar... ce-ar fi sa imi prezinti " audile " ala al tau, poate iti dau Cielo ala al meu :D No offence admin

Share this post


Link to post

am mers azi cu cielo asta ...bah tata da e varza ..se lasa ca o berlina in curbe ..noroc ca chipul de putere il salveaza la demaraj ... materiale folosite sunt de slaba calitate... ..no offence dar asa e la orice cielo ... nici 3.500 euro nu as da pe el ... mai bine imi iau un logan // complet dezamagit dupa test drive ...

Share this post


Link to post

Da' audile tau e atins rau?

Share this post


Link to post

Vezi ca de Logan o sa fi si mai dezamagit in curbe, ca ii mai inalta ca Cielo si mai instabila... no offence

Edited by AAdorjan

Share this post


Link to post

Las-o-asa, ca poate au 300k amortizoarele :) )

Share this post


Link to post

nu e atins rau deloc...pe partea dreapta( aripa si portiera spate) cand am vrut sa o bag in curte la tara..am raschetat oleaca stalpu( putina bere la bord) :P ...are putina rugina pe aripile din fata...iar pe portbagaj o infundatura ...c ziceti imi iau tzapa dak fac schimb pe schim cu cielo asta de care vb ... ? totusi stiu ca sunteti toti pro cielo dar calitatea unui audi chiar din 94 e mult superioare oricarui cielo ... fara sa va suparati pe mine!! // cielo cateva vb :masina o fost revopsita( o zis omu ca nu prea stralucea vopseaua .. nu prea cred..da haii) .. are urme pe portiere de la revopsire..cand le deschizi pe interior...inchiderea centralizata e vai de capui ei .. cu alarma cu tot ..apas butonu de deschis ..se deshid doar 2 usi ..aia din dreapta si aia din stanga spate... ma chinui 5 min sa o deschid cu cheia ..baga cheia ramana blocata ..plm am stat o gramada sa o scot // omu o dat jos finala si o pus o teaza normala din motor pana la iesire.. scoate un sunet parca ar avea V8 ff enervant mai aleas pt cei din jur. oglinzile is sui ..la primu hop sar de pe pozitie ..asta ca omu a vopsit singur masina..ca lucreaza la un service din oras..si o zis ca nu o mai stiut sa le puna corect inapoi ..scaunu soferului e oleaca stramb..iar volanu e cam dus ... ceea ce nu cred ca e posibil avand masina in bord 82000km care el sustine ca is reali...apropo cartea service spune ca nu o gaseste... spune adevaru sau ascunde ceva?

scuza-ti greselile dar am scris in graba

Share this post


Link to post

Mie tare-mi pare ca nici a ta ca si a lui .. nu-i fata mare ;)

Vorba ta si o berlina la 80 k km nu e distrusa, or fi reali aia 82, doar ca mai are vreo 2-300 pe linga aia iri a fost la raliu pe Rarau :D

Share this post


Link to post

cum se pot verifica km la cielo ? exista vreun test la reprezentanta ?

Share this post


Link to post

Antiku, sesizez ca faci misto de noi! Te rog renunta la limbajul IRC, scrie asa cum vezi majoritatea posturilor de pe acest forum, cu majuscula la inceput de fraza, nu kilometrii de litere insirate. Si nu in ultimul rand, renunta la injuraturi, fie ele si prescurtate!

Share this post


Link to post

Tu chiar ai de gand sa cumperi o masina vopsita la mana, stramba din toate incheieturile, care nu se deschide nici macar din cheie, fara carte de service si cu un kilometraj dubios? Sau sa o schimbi cu Audi-ul tau?

 

Cielo-ul care l-ai descris tu ori a fost taxi ori masina de firma.

Mai mult de 2500 eur (cu indulgenta) nu face :) . In nici un caz 4000.

Edited by CieloFan

Share this post


Link to post

Chiar mai rea este situatia. Daca tu mai mult sau mai putin afon ai observat aceste "defecte" nu vrei sa sti ce o sa iti cada la masina in cateva saptamani dpdv mecanic. Deci, ramai cu "audile", eventual da-i o fatza, merita ! Cat despre Logan... daca tu vrei sa dai unAudi care inca functioneaza pe un Logan, cred ca nu ai nici o treaba cu masinile si oricum nu te putem ajuta cu sfaturi. Ziceai ca ai 4000 euro, la banii astia iti gasesti Cielo bun rau nu asa oricum, trebuie doar sa il cauti ( uite un exemplu http://www.daewooclub.ro/forum/index.php?showtopic=13578 ) .

Edited by Cumnatu

Share this post


Link to post

Nea antikule, om fi noi pro cielo, dar ce-ai descris matale mai sus e tigaie, nu masina. Asa ca presupunand ca situatia e reala, las-o la el.

Share this post


Link to post

Antiku

A6, motor de 2.8 v6 s super cool, da trebuie sa fi pregatit de la anu sa platesti taxe nu gluma !!!

 

A6 din 94 este mult superior ca si conceptie/ realizare la cele mai multe modele Daewoo prezente.

A6 nu suporta comparatie cu masinile Daewoo, eventual poate Leganza.

E diferenta uriasa de bugete la care au fost gandite/produse si vandute aceste 2 modele A6/Cielo.

 

Dar dupa cum pui problema ma gandesc ca A6-ul ta e destul de praf =)) ca sa ajungi te gandesti sa il dai pe un Cielo.

Si ma mai gandesc ca iti este frica ori de taxe ori sa investesti respectivii bani in masina.

Apoi ai dreptate dai respectivul ban si stii ca nu il mai ai. Dar macar o sa te dai cu A6 ;)

 

...partea trista ar fi ca daca trebuie sa bagi multi bani in A6/'94, apoi sigur bagi cu miile de euro.

Economic vorbind cu banii aia poti sa cumperi un Cielo second si inca functional -si asta e edevarat.Dar si aia va fi masina veche si va mai cere ceva investitii.

 

Vrei costuri de Cielo dar ai pretentii de A6. E IMPOSIBIL! ... mai gîndeste-te. > :)

Edited by sorin77

Share this post


Link to post

domnilor..eu am un audi a6 benzina cu motorul precizat mai sus... nu prea intretinut/// iar eu vroiam sa il combin cu un cielo..intrebarea era ca daca merita respectivul schimb..fara nici o diferenta din partea celui cu cielo

Share this post


Link to post

Pai un audi a6(din 96) care arata bine (la vedere cel putin...) se vinde cu 6000-6500 euro. Al tau daca e in stare mai proasta...un 5000 euro teoretic ai lua. La 5000 euro iei un cielo super bun, de prin '99. Nu lua harbul ala de cielo...mai ales ca nu are cartea...!!

ps: Sunt sigur ca Antiku face misto...dar sa-i raspund si eu...

Edited by zack

Share this post


Link to post
domnilor..eu am un audi a6 benzina cu motorul precizat mai sus... nu prea intretinut/// iar eu vroiam sa il combin cu un cielo..intrebarea era ca daca merita respectivul schimb..fara nici o diferenta din partea celui cu cielo

A6 din 94? :-? Pune o poza, poate gasesti amatori de vreun schimb cu vreun Cielo din 93.

Share this post


Link to post
ps: Sunt sigur ca Antiku face misto...dar sa-i raspund si eu...

Pai probabil ca a vrut sa demonstreze vreunui circotas ca "uite-i si pe obsedatii astia, orice le-ai zice, ei tot Daewoo o scot ca cea mai tare masina din lume!".

 

Daca asa a fost... tzeapa! :D

Share this post


Link to post

poza e de iarna trecuta. .. masina arata la fel ..numai ca are o zgarietura pe partea dreapta de la portiera spate pana la jumatea aripei spate...

post-4612-1159990939_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Daca audile asta e per total la cum arata din exterior n-ai sa fii niciodata multumit de vreun cielo revopsit si rearanjat.

Audi e la maaaare distanta fata de daewoo, totusi. E comparat cu Mercedes.

Share this post


Link to post

Daca audili ia 20% o sa fie multumit de Cielo.

Share this post


Link to post

antiku, de ce vrei sa il dai?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...