Jump to content
Sign in to follow this  
aztec

Summit-ul Sau Somee'-ul Francofoniei

Recommended Posts

La 7.30 am ajuns de acasa, Lacul Tei, la Grivita in cam 15 minute. Am trecut pe la Arcul de Triumf fara probleme.

 

Cat despre summitul acesta... Romanii nu stiu ce e bine pentru ei. Traditional, sacrifica cetatenii tarii pentru straini si impresia lor.

Share this post


Link to post
1. Va fi full

2. TREBUIE sa car laptop-ul dupa mine ...

3. DE CE nu as merge cu metroul zi de zi in cazul asta? De ce am masina, nu ca sa o folosesc? OK, inteleg, acum este un caz aparte, dar SINCER, zi de zi traficul este inuman, doar ca in acest caz NU VAD o eschivare a traseului

 

Atentie, Bucurestiul se apropie cu pasi repezi de situatia New Yorkului, in care maxim 10% din inhabitanti se duc la serviciu cu masina. Incercati a va obisnui ca nu prea sunt solutii de sistematizare a traficului, cu sau fara Sommet...

Share this post


Link to post

Si ce e rau in asta?

Share this post


Link to post
Eu zic sa puneti un banner cu traditionala urare romaneasca:

"Puiul nostru in curtea voastra !"

Eu as zice ca zilele astea situatia si urarea ar sta taman invers, adica al lor in a noastra, cel putin pentru participantii la trafic. Noi, din Militari am ajuns pana in Baneasa ieri dimineata in aproximativ 15 minute, asta fiind pe la ora 7, ce-i drept, iar dupa-amiaza in jurul orei 4 cam tot atat. Am ales varianta cu podul Grant, am taiat pe la Miciurin, Arcul de Triumf, Piata Scanteii, Baneasa. N-a fost mai multa aglomeratie ca de obicei, iar azi de dimineata am facut cam 20 de minute. Just, inca n-au sosit delegatiile oficiale, sa vedem ce-o fi de maine cand incep s-apara. Cat despre sommee, s-a organizat in toate tarile francofone, nu suntem noi aia specialii, insa nu stiu cat de francofoni (mai) suntem. Haios e zvonul care zice ca ar avea loc intr-unul din anii viitori in Bulgaria.

Edited by Lapona Antigel

Share this post


Link to post

Pe data de 28 vor fi inchise si strazile din zona cotroceni

Share this post


Link to post

Intrunirea Francomasoneriei este o bataie de joc la adresa poporului roman. Plus ca incalca nu stiu cate norme la libera circulatie a cetateanului pe spatiu si domeniul public in tara lui !! ALO tovarasii de la Haga de la drepturile omului ce faceti ? A, dormiti , va rog sa ne iertati. Somnul natiunii naste monstrii aveti grija !

Share this post


Link to post

Inseamna ca nu stiti cum au inceput sa se desfasoare lucrurile prin alte tari..

La noi este inca bine..

O stire auzita de mine.. cica se incepe plantarea masurilor de dirijare(adica "morcovii" aia si gardurile de protectie) pe traseul de mai sus incepand cu ora 20 din seara asta..

Happy days..

Share this post


Link to post

Si o alta harta cu traseele oficiale. post-1786-1159264714_thumb.jpg

 

Interesat de remarcat numarul de telefon unde poti afla unde ti-a fost dusa masina. Recuperarea e gratis :D , dar e posibil sa nu mai aiba aceeasi configuratie, in schimb sa fie garnisita cu indoituri si zgarieturi datorate motostivuitoarelor. :wallbanger:

Share this post


Link to post

Ci cu ridicatoarele. Cu stiuvuitoarele se stivuiesc.

 

Zmeule, ai idee cum le stivuiesc aia in parcarea respectiva? Iulia nu a gresit. O sa iti iei masina indoita rau.

Share this post


Link to post

Eu stiu ca sunt stocate destul de bine. Tu stii mai multe?

Share this post


Link to post

Din 5 masini lovesc usor 2. Neatentie, nervi, spatii mici de stocare... E destul de bine daca nu te intereseaza masina, e adevarat.

Crezi ca daca le ridica acum pentru ca e summitul o sa le puna frumos si o sa le si spele si o sa le invete si franceza? Fii serios.

Share this post


Link to post

Nu stiu cine face asta in Bucuresti. Stiu despre asta din Ploiesti, de exemplu. Tu stii sigur? Pai lasa masina acolo, poate invata franceza!

Share this post


Link to post

Oare pe traseele alea inchise, cu rosu, s-o putea merge cu bicicleta? Nu prea cred, dar ar trebui sa fie teribil de misto sa mergi de ex pe calea victoriei doar tu si ... bicicleta de sub tine :dizzy:

Share this post


Link to post

Oai, cette une legature tres fatigue... Cette langue est tres impossible!

Share this post


Link to post

Oui, mais tu es un vrai admirateur :D

Share this post


Link to post

De la kiss francaise non de la femmes francais... Ce tre bon des le femme roumain (especiale Sandra Romain, pour les connaiseurs)...

Share this post


Link to post

Azi şi ieri s-a circulat superb în Bucureşti (şi am trecut prin centru de mai multe ori). Ieri chiar am parcat pe lânga Casa Poporului - nici o problemă.

 

Multă lume s-a speriat şi a mers cu autobuzul/metroul sau şi-au luat liber. Nu ştiu de ce dar a fost ca în weekend.

 

Să vedem mâine când vor intra în vigoare blocajele.

Share this post


Link to post

Nous ne introduisons notre `cocosei` dans le sommet de francacophonie spunea mai deunazi un taximetrist la o firma bucuresteana care folosea Super Dura Lube

Share this post


Link to post

Traseu Stefan cel Mare -Batistei - Pta Universitatii - Eroilor - Dr. Taberei facut mai repede ca ieri - aprox. 20 min!

Deci si in dimineata asta se poate circula lejer, chiar mai bine ca de obicei...

 

P.S. Plecare din St cel Mare la 07.35...

Edited by SorinG

Share this post


Link to post

Luat tzeapa de zile mari: "ascultat" sfat prefect, venit cu bicicleta, dat capu' de pereti cand vazut traseu liber, ~ ca si duminica dimineata (chiar si vestita razoare, la ora 8 si ceva era LIBERA!!!).

 

Maine, cand voi vrea sa vin cu masina, inca 50% din Bucuresteni vor gandi ca mine (mai ales ca se anunta ploaie) si va fi mai rau ca la prima ninsoare!

 

Bienvenu la francacophonie!

Edited by Zetics

Share this post


Link to post

he he... sper să gândească ca tine, să se sperie din nou şi să nu circule cu maşinile

 

Nu am văzut străzile atât de libere de pe vremea lui Ceaşcă când se circula Duminica numai numere pare sau impare!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...