Jump to content
Sign in to follow this  
luck33ro

Calificarea din grupa

Mai avem sanse?  

60 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Piturca l-a titularizat pe Rosu, care nu mai jucase de vreo 3 ani la nationala si de care nimeni nu mai auzise mai nimic. Rosu a dat gol. Piturca l-a titularizat pe Marica, lasandu-i pe banca pe Danciulescu, Niculescu, Ganea samd. Marica a dat gol. Deci din punctul asta de vedere, ciocu mic, Piturca a fost jos palaria.

 

Piturca a zis ca nu baga in teren decat jucatori titulari la echipele de club (din aceasta cauza nu l-a convocat pe Ogararu). L-a bagat in schimb in poarta pe Lobont, care e rezerva la Fiorentina. Lobont a gresit grav la primul gol (de 2 ori in doua faze succesive), iar la al doilea, unui portar mediu ca valoare nu i se poate reprosa nimic, insa un portar bun acoperea mai bine poarta. Piturca a gresit, incalcandu-si principiul pe care singur l-a anuntat. A jucat cu Contra pe partea dreapta, desi in tara, in momentul acesta exista fundasi mai in forma. Iarasi a gresit, aducand un jucator consacrat, in locul unora in forma. Piturca a gresit schimband un sistem care functiona, pentru a introduce un Cocis imatur si nesigur, un Banel care nu prea stia ce cauta pe teren (nu ca Florentin Petre, cel caruia i-a luat locul ar fi stiut pana atunci) si un Maftei care mai ca nu a bagat mingea in poarta pentru bulgari. Piturca a gresit iarasi.

 

Parerea mea sincera este ca Piturca este autorul moral al acestui egal, atat prin cele 2 titularizari inspirate, care au dus la marcarea celor 2 goluri, cat si prin schimbarilor mai mult decat neinspirate, care pe de o parte au dereglat un mijloc si un atac functional pana in acel moment, dar, mai grav, au dereglat complet apararea, unde Lobont si asa se dovedise nesigur. Insa, una peste alta, cred ca ne vom califica din aceasta grupa. Nu fara emotii, insa cred ca ne vom califica (chiar daca Olanda probabil ca ne va bate de 2 ori).

Share this post


Link to post

De cand s-a dat liber la transferuri afara, echipa nationala e o afacere de familie. E asa greu de inteles ?

Share this post


Link to post

Eu sunt dezamagit de prestatiile nationalei. Nu am cunostintele necesare sa ma implic in discutii detaliate privind cauze sau solutii in schimb pot sa-mi exprim dezamagirea si pierderea sperantei in ceea ce priveste aceasta generatie a nationalei.

 

Hai Romania !

Share this post


Link to post

Mda nici eu nu mai cred ca mai putem face fata cu baietii astia !!..In afara de Chivu, Dica, Mutu (care chiar n-a jucat rau), Rosu si Marica (desi ultimii doi sa fim seriosi in afara de goluri nu au excelat) noi nu avem echipa sa stea 90 d eminute pe teren !!Pana nu gasesc astia un antrenor ca Lucescu si un preparator ca Marinescu nationala nu va face nimic!! Mie imi e absolut clar asta !!!

Share this post


Link to post

Si mentalitatea cine le-o schimba, Lucescu ?

Share this post


Link to post

Pana nu o sa-si dea seama ca sunt pusi pe teren sa joace si ca sunt profesionisti- sa joace 90 de minute...nu o sa mai se vada performante la nationala.

Share this post


Link to post

Mentalitatea cred ca generaiile care vin o mai schimba !Daca !....Ma tot gandesc la Ungaria ce echipa aveau aia si ce e acum !!!..Da' in sfarsit om vedea pana la urma sunt si suisuri si coborasuri !!Pana la urma cine visa vreodata sa jucam in State atat ade bine !!..echipa ca aia nu cred ca vom mai avea!!..Mai ales in conditiile in care si nationala se "construieste" pe interese si gasti...Asta e !!..Da oricum am ras ceva cand am vazut golul doi !!... Sper ca Lobont o sa se lase de fumat !!!!...Sau se apuca de ceva mai adevarat !!..Marijuana... poate asa mai nimereste mingea ca parca prinde muste pe acolo!!!...

Share this post


Link to post

Stai un pic.. intai sa dispara de-alde nea mitica si mister sandu. Apoi doua suturi in spate la vedete, si vin cei care vor sa joace.

Share this post


Link to post

Asta e, pana la urma sa zicem ca am avut, ca de obicei, ghinon si sa speram ca vom recupera punctele pierdute in Bulgaria. Pana la urma echipa Bulgariei era contracandidata noastra la locul 2 si ei si-au jucat (daca putem spune asta) sansa.

Cred ca nu era atata tevatura daca Stocikov nu ne balacarea inca inainte sa plece din Bulgaria iar noi speram ca macar ii vom spulbera echipa pe teren. Asa, tot el a plecat cu fruntea sus.

Edited by dreamlike

Share this post


Link to post

Antrenorii mari se vad la pauza si la schimbari,asa se zice.

Share this post


Link to post

:mrgreen: Sebian zice: Albania-Romania 3-1; Piturca schimbat; Dorinel antrenor :D Altcineva?

Share this post


Link to post

Pe Piturca il schimba doar daca se uda. Nu avem noi norocul asta.

Share this post


Link to post

Eu zic Romania PA!

S-a dus draku si sansa asta. Pitzurca? Cine-i asta? :D

Share this post


Link to post

Bueyyyy...ce dracu' s-a intimplat? :D

Share this post


Link to post

A fost ca la zaruri: nu a fost nevoie de strategie ci de noroc, norocul de a primi o pasa de la adversar.

Share this post


Link to post

Recunosc, m-am grabit. Inca nu PA.

Share this post


Link to post

Nu cred ca te-ai grabit. La cum au evoluat aseara ... foarte slabe sanse.

Share this post


Link to post

Execrabil...noroc ca ne mai ajuta cei din echipa adversa :mrgreen:

Share this post


Link to post

Am ajuns sa ne temem de albanezi...e rau de tot.

Aia comentau la TVR meciul la telefonul mobil direct din tribuna si noi am ajuns sa ne temem de albanezi...

Pai cand o sa jucam cu Brazilia sau cu Italia...atunci o sa ne rugam sa nu ne dea peste 5 goluri.

 

Suntem jalnici, cu tot cu conducatori.

Share this post


Link to post

Bai tot respectul pentru Petre Marin, Rat Contra si alti plusistipentru cum au jucat adica in trecut insa acum sunt pafaristi ...Mi-a placut Mutu care nu stiu daca nu cumva are doi ficati sau i-a dat socru niscai sustante folclorice insa a arat terenul tot meciul, Chivu e de baza insa echipa ca un tot e de kko ..Daca nu s eschimba ceva adio !!!

Share this post


Link to post

:-& Mutu... hai sa fim seriosi. A alergat... si? Cu ce folos? Pase gresite duium, driblinguri alandala, doua-trei mingicareli pt fotoreporteri... cam atit. Problema lui e ca nu da drumul la minge. O singura data l-am vazut dind drumul la minge si faza aia s-a terminat cu sutul la poarta din intoarcere al lui Marica (parca). In rest... pauza, lipsa, gaura, iok!

Share this post


Link to post

Exact, la inceput i-a mai pacalit pe albanezi cat tinea mingea, apoi s-au prins baietii de faza si in repriza a2-a, i-au cam furat toate mingile... Am avut impresia a ca a vrut sa fie un fel de Hagi care coordona jocul tinea mingea pana vedea un culoar favorabil si atunci pasa. Insa Gigutza Hagi era cu capul sus, cu ochii la coechipieri, nu prea avea nevoie sa se uite la minge... pe cand Mutu e mult diferit si nu cred ca i se potriveste misiunea asta... :(

Share this post


Link to post
Am avut impresia a ca a vrut sa fie un fel de Hagi care coordona jocul ...

Aceeasi impresie am avut-o si eu!

Share this post


Link to post

Un articol interesant scris de Tolontan despre meciul de aseara www.blogsport.ro/tolontan/

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...