Jump to content
Sign in to follow this  
CMG

Audi A4

Recommended Posts

Eu nu am zis ca masina nu e misto. E frumusica, interiorul e ok cu exceptia cotierei (e originala sau aftermarket? ca arata a aftermarket).

 

Eu am ce am cu o emblema falsa. Daca puneai acolo A4 era ok. Daca puneai TDI iar era ok.

Share this post


Link to post

Asa e cotiera la A4 Alx

Share this post


Link to post

@Bel Ze-but

 

Multumesc frumos. E adevarat ca atunci cand voi termina masina va trece in posesia sotiei - la fel cum a trecut si Cielo :) si eu o voi lua de la capat cu alta masina.

 

@Alx - nu m-a deranjat parerea ta, doar ca, in opinia mea, un moderator (supermoderator) are rolul de a "modera". Comentariul tau mi s-a parut extrem de dur si de rautacios : RS (nu RS4) pe AUDI cu bodykit nemtesc de profil = Sticker TURBO pe Dacia = Kitsch. Parerea mea este ca daca doreai totusi sa faci un comentariu puteai sa il faci pe un "ton" moderat si cu titlul de sfat. Anyway - Toate cele bune!

 

@Mircea - multumesc!

Share this post


Link to post

Deci Cielo a trecut in proprietatea sotiei? ti-ai "luat mana " de pe el sau mai merita si el, saracutul, inca atentie din partea ta?

Share this post


Link to post

@ Radux - Cielo e al sotiei. Singurele atentii care le are sunt: schimb ulei si filtre, spalat regulat si de curand presuri de audi A4 :) . Toate cele bune!

Share this post


Link to post
@Alx - nu m-a deranjat parerea ta, doar ca, in opinia mea, un moderator (supermoderator) are rolul de a "modera". Comentariul tau mi s-a parut extrem de dur si de rautacios : RS (nu RS4) pe AUDI cu bodykit nemtesc de profil = Sticker TURBO pe Dacia = Kitsch. Parerea mea este ca daca doreai totusi sa faci un comentariu puteai sa il faci pe un "ton" moderat si cu titlul de sfat. Anyway - Toate cele bune!

 

@Mircea - multumesc!

Moderatorii ''e si ei oameni'' si au dreptul la propriile pareri ;)

 

Zi-mi cum trec meniul de bord din germana in engleza la un A4 exact ca al tau :)

Share this post


Link to post

@Mircea

 

Asa e, "e si ei oameni", dar tocmai datorita faptului ca sunt moderatori (supermoderatori) e cazul ca si cuvintele lor sa fie alese mai cu grija :) .

 

Despre meniu nu te pot ajuta (desi presupun ca e simplu). Mie mi l-au schimbat la reprezentanta in 30 de secunde.

 

Toate cele bune!

Share this post


Link to post

Kitsch-ul este chiar o arta, arta KITSCH. Dar in alte domenii...

Este, evident, o parere personala si mi-o sustin, atata timp cat tu pui pe o masina de 130cp sticker/emblema de RS. Daca masina ar fi avut veleitati de RS mai ziceam, altfel este doar o incercare de a-i da unei oi aspect de lup. Si nu e lup. Daca ai fi avut un TFSI as fi inteles. Analogia cu stickerul turbo pe o dacie (care nu e SGM-ul) se mentine, este adevarat ca la alt nivel dar esenta este aceeasi: falsitatea emblemei.

 

Sa mai ddau exemple: Scris cu vopsea pe cauciucuri montana GoodYear, pe Dacia Logan -> Renaul Logan, etc; toate sunt in aceeasi categorie cu sigla RS pe un Audi TDI.

Share this post


Link to post

@alx

 

Multumesc frumos!

Apreciez determinarea ta de a ma convinge ca acea emblema nu isi are rostul acolo, insa dat fiind ca e masina mea, prefer sa ma bazez pe opiniile celor de la Hofele - care au creat acest kit tocmai pentru a da veleitati de "RS-look" acestui model de Audi A4 . Nu vreau sa ma repet si nu vreau sa conving pe nimeni de nimic - eu am prezentat masina si sunt dispus la orice fel de replici, singura mea dezamagire a fost (cum spuneam anterior) duritatea si rautatea comentariului - nimic mai mult.

 

Avand in vedere ca am apreciat opinia ta, sper ca putem continua sa discutam in acest topic si despre alte lucruri decat acea emblema. In cazul in care styling-ul facut de mine se rezuma la acea emblema, putem considera ca am discutat suficient despre aceasta situatie si se poate inchide topicul.

 

De asemenea multumesc pentru noile exemple date - intr-adevar, este posibil, in opinia unor cititori, ca acest styling sa fie egal cu a scrie GoodYear pe cauciucuri Montana si cu a pune sticker Turbo pe Dacia.

 

Toate cele bune!

Share this post


Link to post

Super masina, sa o stapanesti sanatos :)

 

Spor la treaba in continuare.

Share this post


Link to post

@bella

 

Multumesc frumos! Toate cele bune!

Share this post


Link to post

Salut! arata foarte bine masina dupa noile modificari , pare mult mai noua ...

Daca nu e un secret , la ce suma a ajuns toata investitia???

Share this post


Link to post

Buna,

 

As dori informatii despre tapiterie. Unde ai reusit sa imbraci scaunele in piele si cu ce costuri ? Ma intereseaza sa schimb si eu interiorul pentru un A6.

Share this post


Link to post

Buna ziua,

 

Adaug cateva fotografii cu spatele masinii si una cu presurile in ton cu tapiteria :) .

 

@quattro - ai informatii pe PM.

post-3037-1177077323_thumb.jpg

post-3037-1177077337_thumb.jpg

post-3037-1177077354_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Arata SUPER masina, cu toate modificarile facute (de bun gust). FELICITARI !

Share this post


Link to post

Prea tare masina! Sa-ti traiasca !!

Share this post


Link to post

Am in familie recent un A4 1,9 tdi 131 CP tiptronic. Masina este un vis, iar ce ai facut tu cu a ta e super :) De curiozitate, la cat s-au ridicat costurile pana acum?

Share this post


Link to post

Pleaca bre d`aici ca aia nu e masina e avion. :thumbl:

Share this post


Link to post

Buna ziua,

 

Multumesc frumos la toata lumea pentru aprecieri si sugestii.

 

Mircea, ai raspuns pe PM.

 

Toate cele bune!

Share this post


Link to post

Cateva fotografii pe timp de noapte:

post-3037-1177435292_thumb.jpg

post-3037-1177435300_thumb.jpg

post-3037-1177435308_thumb.jpg

post-3037-1177435320_thumb.jpg

post-3037-1177435334_thumb.jpg

post-3037-1177435344_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Super de efect este Pioneer-ul ala, schimba mult in bine bordul masinii.

Ar merita sa schimbi si pedalele acelea de cauciuc cu unele din aluminiu mai elegante.

Iar braduletul ala n-are ce cauta acolo :)

Edited by dinoc

Share this post


Link to post

Multumesc dinoc.

 

Navigatia este super -am doar cuvinte de lauda la adresa Pioneer.

Pedalele vor fi schimbate cu cele de RS. Le astept sa vina. Mai sunt lucruri marunte (pedale, insertii praguri, comenzi navigatie pe volan, etc) de facut, eu sunt bucuros ca am terminat ce e mai mult si mai scump.

Despre braduti sunt doi :) , doi in spate, cate unul sub scaune, unul in torpedou, etc. Cu bradutii ajung prin toate locurile si scot mai usor mirosul de service :) . Nu ii folosesc de obicei.

Share this post


Link to post

=D> =D> =D>

In loc de orice cuvinte...

 

PS: Poti pune o poza de la oarece distanta cu capota ridicata? Si cu ce este SUB capota :D ?

Share this post


Link to post

Pai ce este sub capota ? Sa nu-mi spui ca acelasi motor ca si cel cu sigla "RS4" ?

Si acum la kitul asta iti trebuiesc si alte jante, macar unele de 18 inch ? :)

Edited by dinoc

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...