Jump to content
Sign in to follow this  
ticolino

cap de bara tico

Recommended Posts

:help:

 

tb sa plec la un drum mai lung si din cate stiu tb sa schimb un cap de bara...

 

am fost la mai multe magazine si cel mai ieftin am gasit la magazinul ala de pe mihai bravu (cum vii de la muncii spre obor, pe dreapta, la iesirea din pasaj) - apropo, sunt preturi super-mici fata de restul magazinelor - de ex mi-am luat bujii champion cu 85.000/buc in timp ce la acsa erau 115.000.

 

pb e ca mi-a zis ca are 2 tipuri de capuri (sau capete, cum s-o zice :) ). cica are si la 200.000 si originale la 600.000 (in timp ce la restul mag. sunt la peste 900.000). intrebarea e? oare alea la 600 sunt chiar originale? sa nu fie niste furaciuni fara ctc si de aceeasi calitate cu alea la 200 :?

 

ma rog... si a doua problema... vreau sa-mi fac si echilibrare/geometrie... pot sa fac echilibrarea INAINTE sa schimb capul de bara? ca geometria stiu ca oricum se face dupa...

Share this post


Link to post

Echilibrarea n-are treaba cu capu de bara!

Iti da roata jos si ti-o pune pe calculator! Ti-o invirte nitel, ii pune plumbi si ti-o pune inapoi.

 

In concluzie... poti s-o faci cind vrei! :thumbl:

Share this post


Link to post

:thanks:

 

o parere si despre problema pret/calitate? (adica de care sa-mi iau - la 200,600,900) ? anyone? :)

Share this post


Link to post

Ma gandesc ca orice piesa "de origine" ar trebui sa aiba un cod stantzat pe ea. NU SUNT SIGUR! Daca poti gasi codul ala pe undeva (prin vreo carte, pe internet...) apoi sa te duci sa vezi ce scrie pe piesa, ar fi super!

 

De asemenea ai putea sa arunci un ochi la cele de 600... eventual si la cele de 200 ca sa poti face o comparatie.

O si mai buna comparatie ai putea face intre aia de 600 si aia de 900.

Oricum, daca nu esti sigur ca aia de 600 e "ca lumea", io zic sa nu iei. Mai bine mai pui un banutz dar stii ca mergi linistit!

 

Bafta!

Share this post


Link to post

Acu' poate ca-s offtopic un pic , da' imi dau si eu cu parerea . Eu , daca as fi in dubii care piesa ar fi cea mai buna ( nu tot ce este mai scump este si mai bun , aici depinde si de furnizorul acelei piese , prin cate depozite trece piesa pana ajunge la magazinul resp. ... etc ) atunci nu m-ar risca ... m-as duce la un service bun ( aici , un service autorizat Daewoo ), i-as pune p-aia sa-mi repare defectiunea si deci sa-mi puna ei piesa de la ei ( chiar daca ma costa mai mult decat la un magazin ) , da' , in cazul asta trebe sa-mi dea garantie pe piesa + garantie montaj . Daca pica , ma intorc la ei si :hammerhead: . Parerea mea ... :osanale: :

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...