Jump to content
Sign in to follow this  
emilv

piese schimb sh

Recommended Posts

salut,

 

am o problema cu oglinda stanga (nubura I), mai exact s-a rupt acel "cui" care fixeaza partea mobila de suportul fix (cel prins oe usa), deci momentan nu mai pot plia oglida.

Cum se poate rezolva aceasta problema (fara sa cumpar o oglinda noua cu tot cu suport)?

credeti ca ar fi bine sa incerc pe la unele magazine cu piese sh sau sa incerc pe la service?

 

multam fain,

emil

Share this post


Link to post

Eu unul n-am gasit un furtunas care nici pe comanda la Craiova nu se putea aduce.Am fost la un sh in Colentina si mi-au zis ca nu aduc decat motoare cu totul pt. Espero!!!!Deci va trebui sa ai ceva relatii pe la dezmembrari ca in momentul in care le pica o Nubira sa te anunte pt. ca altfel masinile Daewoo nu sunt prezente la dezmembrari.

Share this post


Link to post

...sau sa'ncerci sa-l faci pe la vre'un strungar . :thumbr:

Share this post


Link to post

Stie cineva un atelier de strungarie ( prelucrari prin aschiere ) unde se pot face diverse piese la un pret cinstit ?

Share this post


Link to post

Din pacate nu stim pt. ca nu suntem posesori de masini agricole, tractoare si alte chestii de-astea... :caaalm: a fost o glumita... :lol:

Share this post


Link to post

ce-am aflat(dar neverificat):

dupa europa pe stinga e un rompetrol.

chiar in benzinarie e un magazin cu dezmembrari daewoo aduse numai din coreea.

cica e misto.si bun

Share this post


Link to post

pam-pam!

pai hai sa dam iama in ei... :-D

vreau shi io un shtergaretz pe spate, un ceas in bord, un avertizor de lumini aprinse, temporizator, maruntzishuri, deh..

Share this post


Link to post

De magazinasul asta am auzit si eu, dar inca nu am ajuns acolo, desi am nevoie. Astept confirmarea de la cineva care l-a vizitat!

Share this post


Link to post
ce-am aflat(dar neverificat):

dupa europa pe stinga e un rompetrol.

chiar in benzinarie e un magazin cu dezmembrari daewoo aduse numai din coreea.

cica e misto.si bun

 

Dupa Europa cum te duci spre voluntari sau cum vii spre Colentina???

Share this post


Link to post

Pai n-a verificat nimeni :?: :(

Share this post


Link to post

nu mai exista magazinul de mult acolo, eu am luat ceva piese pt. cielo in dec 2003 (proprietarul era un arab si aducea piesele direct din koreea) avea preturi foarte bune...de exemplu eu am vrut un bord (toate ceasurile) cu turometru pt. cielo hb si l-am cumparat de la el cu 800000, iar la altii sub 2000000 nu l-am gasit, oricum trebuie sa caut carte lui de vizita iar daca fac rost de ea am sa va dau nr lui de tel

Share this post


Link to post

pai un prieten a zis ca a luat caseta de directie pt tico de acolo...da nu stiu cind.nu l-am intrebat

Share this post


Link to post

Magazinul este, cica, dupa podul de la Europa, cum te duci in Voluntari, pe stanga. Deci cand intri in Bucuresti este pe dreapta, chiar inainte de podul al doilea.

 

V-am ametit cu atatea poduri.

Share this post


Link to post

incearca cu incredere pe la service-urile "specializate" sectia tinichigerie.

vorbeste cu "sefu" si n-ai tu idee cate nimicuri colectioneaza baietii de la masinile care au efectuat reparatii.

in bacau este un magazin cu piese sh de daewoo dar nu gasesti decat oglinde cu totul - aprox. 800.000 - 1.000.000 lei functionabila 100%.

Share this post


Link to post
salut,

 

am o problema cu oglinda stanga (nubura I), mai exact s-a rupt acel "cui" care fixeaza partea mobila de suportul fix (cel prins oe usa), deci momentan nu mai pot plia oglida.  

Cum se poate rezolva aceasta problema (fara sa cumpar o oglinda noua cu tot cu suport)?

credeti ca ar fi bine sa incerc pe la unele magazine cu piese sh sau sa incerc pe la service?

 

multam fain,

emil

 

Salut.Te pot indruma catre un loc de unde mi-am cumparat eu piese sh pt espero.au si de nubira.langa porsche aviatiei este un lukoil.cum vii de la pod faci stanga la prima intersectie cand vezi lukoil in fata.dupa aia in capatul strazii faci iara stanga,apoi prima la dreapta si apoi iar dreapta.in capat vezi un garaj mare cu firma de daewoo.la intrare este un arab.ex:far stanga espero 1,6 mil impecabil.l-au luat direct de pe o masina.ps.preturile sunt negociabile :wink:

Share this post


Link to post

Magazinul sh este dupa podul Europa primul Rompetrol pe stanga cum vii disnspre Buc.Am fost vineri sa fac un pipi acolo ( in peco) si am dat de el din greseala.Are Espero si Cielo carca la dezmembrat cu elemente de caroseriee si alte aspecte.Daca aveti noroc se poate gasi o aripa si la culoare.Erau trei espero de trei culori diferite.E super ful, magazinul.Nu stiu preturi ca n-am stiut ce sa intreb...

Share this post


Link to post

pt quality

 

nu stiu prea multe dar...

depinde de locatia ta, care e mai aproape de un loc sau altul... gasesti pe net o adresa www.autodaewoo.ro (din iasi) unde poti gasi piese si sh. dau la un centru de dezmembrari de prin bucuresti, sau alt oras... sant convins ca ai citit de la alti colegi de forum adresa exacta daca esti din bucuresti

Share this post


Link to post

Mai fratilor am o problema cu masina.Am cumparat un Cieol din 95 in stare perfecta ..era boboc..si l-am busit din prima zi intr-un copac.

Deci:am avariat urmatoarele

bara,capota,un far,un proiector,aripa dreapta,contra aripa,parbriz.

 

io sunt din targoviste,intelegi,si aici sunt cam scumpe piesele,vreau sa iau ceva SH dar functionabile la un pret rezonabil,da-mi pls o locatie la sigur in bucuresti pt ca este cel mai aproape de targoviste,sau undeva pe aproape

merci

Share this post


Link to post

Am fost azi la magazinul de langa Rompetrol, intradevar piesele pareau OK.

Va zic preturi la espero:

carcasa oglinda + carcasa - 400 de mii (e 500 de mii noua)

Parbriz de espero nu avea

Cap Planetara fara abs: 1.5 mil. - noua e 2.8 mil.

 

Eu cred ca-mi iau noi...

Telefoane:

0722310321

0721258558

Share this post


Link to post
Salut.Te pot indruma catre un loc de unde mi-am cumparat eu piese sh pt espero.au si de nubira.langa porsche aviatiei este un lukoil.cum vii de la pod faci stanga la prima intersectie cand vezi lukoil in fata.dupa aia in capatul strazii faci iara stanga,apoi prima la dreapta si apoi iar dreapta.in capat vezi un garaj mare cu firma de daewoo.la intrare este un arab.ex:far stanga espero 1,6 mil impecabil.l-au luat direct de pe o masina.ps.preturile sunt negociabile :wink:

 

 

Nr de tel e: 722.496.766

Share this post


Link to post

bunna ziua as dori si eu dak se poate sau aveti de unde face rost de consola cu 4 butoane + blocare geamuri de la shofer ... pt un cielo model 99 astept oferte dak aveti ... multumesc

Share this post


Link to post
Magazinul este, cica, dupa podul de la Europa, cum te duci in Voluntari, pe stanga. Deci cand intri in Bucuresti este pe dreapta, chiar inainte de podul al doilea.

 

V-am ametit cu atatea poduri.

Am observat ca postul tau e de acum 4 ani :) dar poate totusi stii cumva daca mai exista acel magazin? Am trecut destul de des prin zona respectiva in ultima vreme dar nu l-am observat.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...