Jump to content
Sign in to follow this  
luck33ro

Suzuky Ignis Si Sx4

Recommended Posts

Masinutele astea imi plac (extra ptr. oras si offroad). Preturi bune, modele japoneze: economice, solide (4stele ncap) si se fac in Ungaria deci 0 taxe vamale. Ceva opinii pro si contra de la cei care poate au in familie, prieteni etc...

Share this post


Link to post

Ce-i aia Sx4 ?

Share this post


Link to post

Conform reclamei:

"Conceput ca un SUV total, SX4 este o adevarata varianta europeana a vedetei de teren de la SUZUKI - Grand Vitara.

 

La preturi fara concurenta, cu dotari deosebite , FARA TAXE VAMALE, cu o garda de la sol de 19 cm., SX4 se comercializeaza acum in varianta benzina -1,5, benzina - tractiune 4x4. Diesel cu motor de 1,9 si Diesel cu tractiune 4x4. "

Share this post


Link to post

Am avut Suzuky Swift full options cumparata de mine de noua (made in Hu)

A fost cea mai mare teapa pe care am luat-o. Parca era asamblata de handicapati,ploua in portbagaj,consuma enorm,aproape dublu fata de ce scria in cartea ei si multe alte surprize de genul asta.

Am fost la service,mi-au zis ca asta e masina,n-au ce-i face.

Nu vreau sa mai aud de marca asta. :wallbanger:

Share this post


Link to post

incredibil... ce service aveai agreeat ? si de unde ai luat-o?

Share this post


Link to post

Cazul lui Ssorin parca a fost dezbatut pe un topic separat mai acum vreun an daca imi amintesc eu bine. Cred ca a fost un caz mai rar, insa ce e ciudat ca la noi nu se mai prea vand Suzuki, conform APIA, doar 25 de bucati in aprilie, iar noul Swift arata foarte bine dupa gusturile mele.

Share this post


Link to post

Si prietena mea se plange de swiftul ei.

 

Tot timpul aud ... Ce vrei frate, e asamblat in Ungaria :) )

Share this post


Link to post
incredibil... ce service aveai agreeat ? si de unde ai luat-o?

Am cumparat-o de la dealerul de pe Titulescu,nu mai stiu cum se numeste,iar service-ul era tot acolo,pe Titulescu.

In momentul respectiv,era singurul dealer din Bucuresti.

Share this post


Link to post
Cazul lui Ssorin parca a fost dezbatut pe un topic separat mai acum vreun an daca imi amintesc eu bine. Cred ca a fost un caz mai rar, insa ce e ciudat ca la noi nu se mai prea vand Suzuki, conform APIA, doar 25 de bucati in aprilie, iar noul Swift arata foarte bine dupa gusturile mele.

Asta e un exemplu de prostie japoneza... sa dai pe mana unor romani nemancati si rupti in cur sa-ti vanda echipamentul. Reiese ca romanul stie sa faca din bici...rahat !

Hai sa dam vina pe unguri acum ... :) )

Cred ca am fost putin offtopic... hai sa revenim la modelele astea mai noi (ignis, sx4) chiar si la swiftul nou care arata impresionant.

Edited by lucian14

Share this post


Link to post

Swiftul vechi chiar este o masina care se dezmembreaza in mers. Am un amic care pretinde ca a trecut peste ceva (desi nu vazuse vreo groapa in fata) pe la Slatina. Cand a ajuns la Craiova si-a dat seama ca era bara lui. =)) El zice ca se misca bara, dar nu prea rau, nu fusase lovita masina.

Plasticele si chederele erau problema la masina. Cu motorul nu a avut probleme, din cate stiu eu.

Daca si celalalte sunt la fel, de la mine un mare PAS.

Share this post


Link to post

Motoarele in schimb, sunt top. Benzinare toyota VVT, si diesel fiat multijet. Dupa parerea mea, cel mai tare benzinar, si cel mai tare diesel de pe piata.

Share this post


Link to post
Am cumparat-o de la dealerul de pe Titulescu,nu mai stiu cum se numeste,iar service-ul era tot acolo,pe Titulescu.

In momentul respectiv,era singurul dealer din Bucuresti.

 

Badsi Motors ?

Share this post


Link to post

Da,astia sint. :wallbanger:

Share this post


Link to post

Nope, Badsi e cu Nissan, la Suzuki e B&S motors (http://www.suzukimotors.ro), chiar daca e acelasi Badea... (sau era) patronul sau actionar majoritar...whatever.

Share this post


Link to post

Gica@ corect,asa e..

Au "ceva" in comun pt.ca masina era la Badsi,in Pipera,unde e si service-ul.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...